skip to Main Content

Czy video wpływa na seo ?

Wideo ma wypływ na SEO ?

W 1996 roku Bill Gates opublikował esej zatytułowany “Content is King”, w którym opisywał, jak treść powoli zmieniała całą sferę cyfrową. Nie wiedzieliśmy, że w ciągu zaledwie kilku lat internet będzie pod tak dużym wpływem treści wideo – szczególnie filmów z kotkami i niemowlętami! W zasadzie nietrudno zrozumieć dlaczego; ludzie kochają bogate media, takie jak zdjęcia i filmy, ponieważ są one wciągające, a jednocześnie zawierają informacje. Teraz wydaje się to dziwne, ale w tamtych czasach wielu uważało, że Wikipedia nie ma żadnej przyszłości: po co komu informacje o wszystkim, skoro można po prostu wyszukać to, czego się potrzebuje? W ciągu ostatnich kilku dekad nastąpił rozkwit i rozwój mediów społecznościowych, które odegrały istotną rolę w dzisiejszym społeczeństwie, stając się wysoce zdigitalizowane – od tego momentu możemy już nigdy się nie cofnąć Wyobraź sobie świat, w którym nawet patrzenie na produkt nie jest konieczne. Z treścią wideo przejmując praktycznie każdą branżę, firmy ewoluowały swoje strategie marketingowe, aby włączyć więcej wideo do tego, co robią.

Wideo pozwala na efektywne urządzenie komunikacyjne, angażując odbiorców na wielu poziomach, a nie tylko wizualnie lub dźwiękowo z obrazami i dźwiękami, odpowiednio, podczas gdy nadal pozostaje istotne poprzez dostarczanie dalszego kontekstu produktów, które mogą być szybko przeskakiwane w momentach, gdy ktoś może potrzebować informacji, które są łatwo dostępne cyfrowo bez konieczności sprawdzania go online, aby zobaczyć, czy warto kupić z półek Treści wideo zapewniają elastyczność dzięki możliwości ich konsumpcji w dowolnym miejscu, na dowolnym ekranie – umożliwiając elastyczny dostęp w zależności od tego, jak bardzo ktoś jest zajęty A najlepsze jest to, że filmy mogą zrobić więcej niż tylko angażować odbiorców i promować produkty. Mogą one również zwiększyć ranking SEO, co z kolei pomoże Ci zająć wyższą pozycję w wyszukiwarce Google! Oznacza to lepsze wskaźniki zaangażowania, konwersji – wszystko to prowadzi do zwiększenia przychodów dla Twojej firmy. Wideo jest jednym z najbardziej skutecznych środków komunikacji z ludźmi online. YouTube i inne witryny do udostępniania wideo są doskonałym sposobem na reklamowanie swojej firmy, ponieważ zostały one wykonane bardziej dostępne.

W rzeczywistości, 80% całego ruchu w sieci obejmuje dziś filmy wideo

Więc włączenie ich do każdej strategii marketingowej będzie korzystne tylko w czasie. Optymalizacja mobilna staje się częścią optymalizacji treści wideo, ponieważ urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety, zazwyczaj zużywają znacznie większe ilości niż komputery stacjonarne w ciągu przeciętnego dnia. Utrzymanie wysokiej jakości strumieniowania przy jednoczesnym zachowaniu małych rozmiarów plików może wydawać się niemożliwe, ale nie jest, jeśli wiesz, co musi się stać przed załadowaniem lub wprowadzeniem zmian w celu optymalizacji dla tego formatu metody dostawy, która dzieje się głównie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, gdzie zazwyczaj każdy spędza swój wolny czas szukając informacji z Popularność wideo online wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich kilku lat. 7,77 miliardów dolarów zostało wydanych na marketing z wideo w 2015 roku, co jest podwojeniem tego, co było zaledwie trzy lata temu…

Google ogłosił, że nabył YouTube z powrotem w 2006 roku, a dziś stały się one globalnym liderem dla treści strumieniowych, ponieważ użytkownicy sprzyjają tego medium więcej niż jakikolwiek inny rodzaj mediów dostępnych dla nich-badania pokazują ludzie spędzają średnio 10 godzin tygodniowo oglądania lub interakcji z filmów online! Ostatnie modyfikacje algorytmu Google zmieniły krajobraz dla wyszukiwarek. Teraz tylko priorytety mieszane wyniki z ekskluzywnych treści, a więc wideo zawsze pojawi się na czele wszelkich wyszukiwań związanych z sieci; oznacza to, że Google kocha filmy i daje im pierwszeństwo przed wszystkimi innymi rodzajami mediów na swojej platformie. Spowodowało to szacowany roczny dochód do około 15 miliardów dolarów z powodu YouTube sam – co jest prawie jedna piąta tyle, co Alphabet Inc, firmy macierzystej Google. Popularność nie przychodzi bez powodu, chociaż: oferuje funkcje, takie jak strumieniowe przesyłanie na żywo z urządzenia inteligentnego prosto na ich stronie – idealne, jeśli chcesz zasięg podczas łamania wiadomości lub wydarzeń! Google niedawno wprowadził zmiany w swoich algorytmach, które priorytetowo traktują wyszukiwanie mieszane.

Strategia Google dotycząca wideo jest genialna!

Wiedzą, że ludzie są bardziej skłonni pozostać na stronie dłużej, jeśli są na niej filmy. Tak więc, dodanie elementu wideo online pomaga firmom zajmować wyższe pozycje w SERPach, ponieważ Google rozpoznaje, jak zachwycające i wciągające mogą być kamery internetowe. Co więcej, gdy ktoś kliknie play na wideo na twojej stronie, otrzymasz 157% wzrost ruchu organicznego z stron wyników wyszukiwania (SERP). Pierwsze trzy miejsca na liście otrzymują 55% wszystkich kliknięć, więc upewnij się, że Twój zostanie zauważony przez odwiedzających, jak również z przyciągającą wzrok miniaturką lub skutecznym tytułem, aby zwijać je nad jak “Jak się szybko wzbogacić”. Jak wspomniano wcześniej, te dni trwa około 3 sekund dla kogoś, aby porzucić swoją obecną działalność i przełączyć biegi szybko na inny Im wyższa jakość filmów wideo, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania backlinków. Listy Google Moja Firma działają dobrze dla lokalnych firm z obrazami i postami, które zwiększają ich ranking na stronach wyszukiwania. Dodanie wideo zwiększa te rankingi jeszcze bardziej, ponieważ pozwala im zaprezentować się w mniej niż 30 sekund, dzięki czemu mogą pokonać konkurentów, którzy nie mają tyle czasu lub zasobów dostępnych. Ustaliliśmy, że praktyka korzystania z wideo, aby pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania, spowoduje większy ruch na Twojej stronie.

Prawidłowo zoptymalizowane wideo może zwiększyć swoje wyniki w Google i platformach streamingowych

Takich jak YouTube, więc zrozumienie konkretnych obszarów SEO, które wpływają na te rankingi jest niezbędne przed podjęciem decyzji o załadowaniu kawałka jakości. Proste rzeczy, takie jak tworzenie miniatur może zrobić lub złamać jak dobrze to działa na różnych stronach, dlatego wybór odpowiedniej platformy hostingowej na tym etapie powinny być uznane za ważne przy optymalizacji dla sukcesu! Istnieje wiele różnych powodów, aby zoptymalizować swoje wideo dla sieci, ale istnieje prosty sposób, aby uczynić je bardziej dostępnymi i pomóc zwiększyć ruch na mediach społecznościowych. Większość ludzi ogląda filmy na Facebooku bez żadnego dźwięku! Oznacza to, że kluczowe jest umieszczenie napisów w każdym poście, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zapoznać się z treścią bez przeszkadzania otoczeniu lub przegapić ją, ponieważ wyciszyli głośność odtwarzania. Przy 85% użytkowników korzystających z serwisu w ten sposób, dodanie napisów ma również sens z punktu widzenia SEO: indeksowane słowa kluczowe często pojawiają się automatycznie, gdy transkrypcje istnieją online, co znacznie poprawia rankingi – dając widzom łatwiejszy dostęp do tego, co najważniejsze o Twojej firmie i pomagając Ci budować świadomość marki poza tradycyjnymi kanałami marketingowymi Boty wyszukiwarek mogą lepiej indeksować filmy z transkryptami, co jest świetne dla uzyskania pozycji w wyszukiwarkach. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na tytuły, więc tytuł powinien być przekonujący i przejrzysty. Słowa kluczowe w tytule powinny być wstawiane naturalnie, a jednocześnie na tyle zwięźle, aby nie dezorientować potencjalnych widzów co do tego, co oglądają.

Facebook ma obecnie 100 milionów godzin dziennie oglądanych materiałów wideo

Jest to wzrost z 20-40 milionów filmów, które były oglądane odpowiednio w 2012 i 2013 roku. Konsumpcja wideo stanie się jeszcze bardziej popularna ze względu na 135% wyższy wskaźnik zaangażowania w posty na Facebooku z ruchomymi obrazami niż te bez nich, według ostatnich badań przeprowadzonych przez DMCI Group. Co więcej, serwisy takie jak YouTube odnotowują masowy ruch, ponieważ ludzie oglądają miliony filmów dziennie; Instagram również ma swoją część oddanych widzów, którzy uwielbiają oglądać krótkie klipy przez swoje telefony lub laptopy w domu podczas dojazdów do pracy. Ale jeśli chcesz, aby twoje markowe treści były udostępniane na tych platformach mediów społecznościowych, to najlepiej, aby były one najpierw publikowane tutaj – w przeciwnym razie nigdy nie ujrzą światła poza twoją osobistą siecią! Konsumenci Popularność treści wideo będzie tylko rosła w nadchodzących latach… Zwiększanie SEO może być łatwe przy użyciu tej metody, ponieważ ludzie wolą oglądać filmy wideo niż inne formy treści. Alison Adams pracuje jako kreatywny pisarz treści dla Vidnado Australia i lubi pisać artykuły na różne tematy, takie jak projektowanie animacji i technologia. Lubi też czytać lub podróżować, kiedy ma wolny czas, ale zawsze zabiera swoją pracę z miejsca na miejsce

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top