skip to Main Content

Json i dane strukturalne

JSON Dane strukturalne

Nie jest to już tajemnicą: użycie JSON-LD jako formatu implementacji jest jednym z najbardziej efektywnych i najprostszych sposobów odczytu i zapisu danych strukturalnych w sieci. Dzięki słownictwu Schema.org można rozszerzyć swoje granice, jeśli chodzi o formatowanie i obsługę danych powiązanych… Jednak niektórzy ludzie uważają tę metodę kodowania za mylącą, ponieważ są nowicjuszami lub ciekawskimi strategami SEO, którzy odkryli, że używanie JSON-LD w rzeczywistości wcale nie jest łatwe… Ale na szczęście dla nich jest o wiele więcej niż się wydaje w odniesieniu do tego, jak być w stanie korzystać z tego typu protokołu odpowiedzi HTTP! Jeśli kiedykolwiek byłeś w grze SEO, to wiesz, że dane strukturalne są koniecznością.

Ale co jeśli powiedziałbym ci, że jest łatwiejszy sposób, aby to zrobić?

Cóż, jak się okazuje, JSON-LD ma kilka całkiem fajnych funkcji do oznaczania zawartości strony i my też możemy z nich skorzystać! Dzięki tej metodzie znakowania nasze strony będą zoptymalizowane z wszelkiego rodzaju ważnych informacji, takich jak słowa kluczowe czy obrazy, bez konieczności przechodzenia przez żmudny proces formatowania. Upewnia się również, że są one łatwe do odczytania przez wyszukiwarki, dzięki czemu ranking Twojej strony wzrasta automatycznie! Więc nie czekaj na kolejny dzień przed chwytając te proste sztuczki ode mnie, bo kto wie, kiedy te paskudne roboty mają zamiar przyjść pełzanie wokół ponownie szukając więcej soczystych informacji o This immutable tag should be what you first see and identify your data with. After the opening

, there is an open curly brace followed by a close one. In between these two braces are all of your structured data markup – don’t worry about them just yet! As you build out more and more markup, it’s likely that we’ll need additional curly brackets for things like list items or other types of content.

 

 

Structured Data Markup:

  • (1) “item” name=”” (2) “price” value=””>

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top