skip to Main Content

Jak szukać fraz kluczowychg

Frazy kluczowe i jak je znaleźć ?

Prabhakar Raghavan, wiceprezes Google ds. inżynierii, odpowiedzialny za wyszukiwarkę i powiązane z nią produkty, wyjaśnił w październiku ubiegłego roku, że 15% codziennych zapytań to zapytania, których nikt wcześniej nie szukał. Biorąc pod uwagę najnowsze dane z Internet Live Stats, które twierdzą, że 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie – z tego 525 milionów zapytań nie zostało jeszcze przejrzanych! To jest niesamowite wieści, ponieważ prezentuje ogromne możliwości, które mogą być zidentyfikowane i pracować z; jednak wykorzystanie tradycyjnych narzędzi do badania słów kluczowych często może trwać do miesiąca lub dwóch za dane dostarczają Ci na to, co ludzie chcą te dni pokazał trudności, gdy próbuje nadążyć za tym tempie wzrostu online.” Nawet wtedy, wolumeny, które zgłaszają, muszą być brane z ziarnem soli – mówisz mi, że jest tylko 140 wyszukiwań miesięcznie dla “damskiej odzieży projektanta dyskontowego?” – a jeśli pracujesz w branżach B2B, te wyszukiwania są na ogół znacznie mniejszymi wolumenami, aby rozpocząć. Jeśli tak wiele osób dba o ubrania damskie, że nawet w większości miejsc pracy jest warte swojego czasu polowania na nich w dół, gdy widzisz kogoś, kto ich potrzebuje – dlaczego ktoś nadal ma problemy z uzyskaniem ich ręce na zniżki? Tak więc, wiemy, że istnieją ogromne ilości wyszukiwań dostępnych, z coraz więcej i więcej są dodawane każdego dnia. Zwykłe narzędzia, które zwykle dają nam dane, aby zobaczyć wolumeny nie będą dużo używać dla słów kluczowych lub tematów, które nie zostały przeszukiwane w objętości wcześniej… Więc jak znaleźć te możliwości? Cóż, po pierwsze, ważne jest nie tylko to, gdzie szukać, ale także jak zidentyfikować potencjalne zapytania, tak aby rozpocząć ich priorytetyzacji w strategii. Oznacza to robienie takich rzeczy jak People Also Ask jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania nowych słów kluczowych, i ma tendencję do być bardziej aktualne niż różnych narzędzi, które normalnie używać do badań.

Pułapka większość marketerów wpaść patrząc na dane na małą skalę

Zdając sobie sprawę, że (będąc dłuższe terminy ogon) nie mają dużo objętości w ogóle, ale dyskontowanie ich z podejść, które mogą prowadzić na manowce, gdy przychodzi do tego, co termin ma potencjał lub nie w czasie… Ale kiedy śledzi się proces na większą skalę, można uzyskać znacznie więcej informacji na temat tematów i zagadnień, których szukają użytkownicy. Jako takie, daje nam to możliwość wykreślenia tego w czasie, dzięki czemu możemy zobaczyć pojawiające się trendy szybciej niż przy użyciu standardowych narzędzi analitycznych. Aby jednak zrobić to efektywnie, należy najpierw skorzystać z wywołania API SerpAPI, aby przepuścić swoje słowa kluczowe i wyświetlić je jako “powiązane pytania” lub “powiązane pola wyszukiwania”. Te funkcje pomogą mapować każdy temat z naszego zestawu danych wejściowych do ogólnych tematów, na których najczęściej pojawiają się na różnych platformach, takich jak YouTube lub Instagram!

Nie szukaj tylko jednej odpowiedzi, poszerz swoje poszukiwania. Spójrz na rzeczy takie jak wyszukiwania, które nie zwracają się z niczym – mogą być związane z tematem, którego szukasz! Spróbuj różnych słów lub fraz, aż jeden z nich pojawi się jako odpowiedź i voila! Teraz możesz zająć się tym bardziej szczegółowo. Jakie są wszystkie różne sposoby, w jakie można uzyskać wiadomości związane z kawą? Użyj preferowanego narzędzia badawczego, aby wyciągnąć powiązane zapytania, jak przy użyciu szerokiego dopasowania (+coffee health) i dopasowania frazy (“coffee health”). To daje Ci zestaw dodatkowych “sugerowanych zapytań”, aby poszerzyć swoje wyszukiwanie. Na przykład: jeśli chcę więcej informacji na temat tego, jak moja poranna filiżanka kawy wpływa na mnie w ciągu dnia, mogę wpisać “korzyści”. Jeśli jest jakieś wielkie wydarzenie kawowe w tym tygodniu, lub coś naprawdę interesującego o tych ziaren właśnie się pojawił – z tej metody byłoby łatwo znaleźć, co jeszcze jest powiedziane! Jeśli chcesz to zrobić na mniejszą skalę lub bez potrzeby korzystania z API, to Candour – Also Asked oferuje kilka świetnych narzędzi, które mogą wyciągnąć powiązane pytania z szerokich tematów i zapisać je w formacie .csv. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz tylko szybko przejrzeć dane!

Wiele z tych możliwości nie posiada obszernych danych historycznych raportowanych w zwykłych narzędziach badawczych

Ale wiemy, że ludzie ich szukają i możemy ich użyć do określenia przyszłych tematów treści, jak również natychmiastowych możliwości słów kluczowych. Możesz również śledzić te funkcje People Also Ask, aby zidentyfikować, kiedy pojawiają się w nich Twoi konkurenci i uzyskać lepszy pomysł na to, jak zmieniają swoje strategie w czasie i na jaki rodzaj treści lub słów kluczowych mogą być również ukierunkowane! W Found używamy naszego narzędzia SERP Real Estate właśnie do tego (i nie tylko), dzięki czemu możemy szybko dostrzec te możliwości i wykorzystać je w naszych działaniach. Nie wymaga ono API – ale musisz uważać, jak często z niego korzystasz, bo inaczej Google zacznie za każdym razem wyrzucać captcha. Podobne do People Also Ask search queries na stronach głównych publikacji, takich jak Forbes Magazine’s website i Amazon.coms’ product pages, patrząc na ich autofill sugestie listy powiązanych wyszukiwań ludzie wpisują – to działa lepiej, jeśli zrobić ręcznie, ponieważ wymaga dużo mniej wkładu od końca niż skrobanie danych z witryn automatycznie za pomocą API wymagałoby, co oznacza, że jest bardzo mała szansa, aby Aby zeskrobać autosugestię, możesz użyć bardzo prostego ciągu zapytania URL: https://suggestqueries.google.com/complete/search?output=toolbar&hl=&gl=uk&q=[insert seed] Ok, nie wygląda to tak prosto na pierwszy rzut oka – ale w istocie jest to po prostu alternatywny sposób wyszukiwania czegokolwiek w Google i zawiera również najczęstsze sugerowane zapytania! Na przykład, gdybym chciał dowiedzieć się, co ludzie szukają po “cyberbezpieczeństwie” (moje hasło), używając mojego nowego poręcznego narzędzia daje mi wszystkie rodzaje pomocy od najlepszych artykułów o naruszeniach na Yahoo!, jak YouTube pomaga nam pozostać bezpiecznym online lub nawet sposoby, które możemy chronić siebie przez Czego ludzie szukają w związku z COVID-19? Nie znajdziesz tych danych za pomocą większości narzędzi, ale możesz je uzyskać z Google Trends.

Wyobraź sobie świat, w którym można po prostu wpisać dowolny temat i komputer podsuwa sugestie różnych tematów, które jego zdaniem mogą być powiązane

Na przykład, gdybym chciał wyszukać “zdjęcia zwierząt”, mój komputer zasugerowałby inne słowa, takie jak zdjęcia psów lub kotów, ponieważ ludzie często chcą zdjęcia, które dotyczą właśnie tych dwóch rodzajów zwierząt. Podobnie jest w przypadku wyszukiwania albumów muzycznych: wpisanie nazwy “Led Zeppelin” spowoduje wyświetlenie takich płyt jak Led Zeppelin IV (1971). Czasami jednak nasze wyszukiwania są zbyt szczegółowe; jak myślisz, co się wtedy dzieje? Jednym ze sposobów na znalezienie odpowiednich słów kluczowych jest przyjrzenie się zachowaniom użytkowników w różnych regionach. Zwróć uwagę na typ treści preferowany w każdym regionie i wykorzystaj tę wiedzę jako punkt wyjścia do kolejnej kampanii! When you have mined the PAA feature, scraped autosuggest, and grouped all of your new opportunities into topics and themes then: – You can enter these identified “topics” as seed terms to most keyword tools. Currently in beta, Google Ads now offers a “Refine keywords” feature which is great for identifying keywords related to an overarching topic. W poniższym fragmencie przeanalizujemy listę słów, które są związane z kawą. Nie ma lepszego sposobu dla Ciebie lub Twojej firmy, aby znaleźć nowe i znaczące słowa kluczowe niż burza mózgów pomysłów na słowa kluczowe z tymi grupami w umyśle Rodzaje Przepisów – Rodzaje Gotowania – Napoje / Drinki Typ – Składniki Żywności (Typ) – Kawa Korzyści Zdrowotne. Kilka sposobów, jak ktoś może iść o tym wyszukiwaniu byłoby w następujący sposób: albo spróbować zrobić kilka przebiegów, gdzie koncentrują się na jednym typie w tym samym czasie, w przeciwnym razie, jeśli chcesz bardziej zróżnicowane opcje następnie zrobić wiele wyszukiwań wszystkich razem. Kiedy już zidentyfikujesz swój temat, przeprowadź go przez beta refine keywords, aby wyciągnąć powiązane tematy.

Przeprowadź te bardziej szczegółowe tematy lub “podtematy” przez proces PAA/autosuggest kilka razy

Aż uzyskasz wystarczające pojęcie o tym, jakie informacje są dostępne online i pasują do potrzeb badawczych użytkownika. Dane o trendach mogą być jednym ze sposobów na znalezienie nowych pomysłów na podtematy, które mogły nie być wcześniej brane pod uwagę – ale zauważ, że to nie działa dobrze bez żadnych danych w niektórych obszarach, więc możesz chcieć sprawdzić również inne źródła! Na przykładzie “zakazu podróży” możemy zobaczyć nie tylko aktualne trendy w wyszukiwaniach, ale także powiązane tematy i zapytania. W przypadku nowych możliwości, nie znajdziemy zbyt wielu danych z Keyword Plannera – jednak jeśli nasze cele są pogrupowane według nadrzędnych tematów lub tematów takich jak konkretne lokalizacje lub wzmianki o koronawirusie (o których Keyword Planner nie dostarcza szczegółowych informacji), wtedy będziemy mieli pewne dodatkowe możliwości do zbadania. Moz, firma zajmująca się optymalizacją wyszukiwarek, oferuje dogłębne dane i narzędzia do monitorowania środków widoczności witryny z perspektywy samych specjalistów SEO.

Interfejs Moz jest świetny do sprawdzania możliwości słów kluczowych, jak również do identyfikowania tego, co aktualnie pojawia się w SERP-ach (stronach wyników wyszukiwania) dla tych terminów. Zawsze chciałam wyrwać się z kraju teraz, kiedy mam taką możliwość. Z Google jest to tak proste, jak siedzenie na komputerze i wpisanie “london theatre” Wyniki z tego miejsca mówią mi, jakie słowa kluczowe ludzie szukają o teatrze w Londynie – i kiedy są one wyszukiwane najczęściej też! Ta informacja może pomóc Ci dowiedzieć się, jak Twoja treść powinna być napisana – czy lepiej nadaje się na artykuł czy wpis na blogu. Jeśli chodzi o zrozumienie intencji stojących za słowami kluczowymi, chcesz się upewnić, że patrzysz na możliwości pod każdym kątem. Jeśli na przykład na stronie pojawia się więcej sprzedawców biletów niż wiadomości i przewodników, należy skupić się na treściach komercyjnych, a nie na informacjach.

Istnieje również wiele innych narzędzi dostępnych w razie potrzeby

W tym SEMRush, AHREFS, Answer The Public, jak również Ubersuggest lub Sistrix, które dadzą dalsze udoskonalenia podczas identyfikowania nowych powiązanych pomysłów Badanie słów kluczowych jest procesem stale ewoluującym, a sposoby, w jakie można znaleźć możliwości, stale się zmieniają. Kluczem do identyfikacji nowych możliwości za pomocą danych słów kluczowych jest przeglądanie zapytań PAA i wniosków z autosugestii w poszukiwaniu spójnych tematów, które wzbudzają Twoje zainteresowanie – grupowanie ich w kategorie takie jak “produkty ekologiczne” lub “romantyczne wakacje” przed dalszym zgłębianiem konkretnych zainteresowań. Kiedy już wszystkie te informacje zostaną z powodzeniem zsyntetyzowane razem, o wiele łatwiej jest zaplanować, jakie treści powinny być tworzone, kiedy; sformalizowana lista celów pomoże zapewnić, że nic nie zostanie pominięte w czasie! Badanie słów kluczowych: Ewoluujący proces Szybkim (i konsekwentnym) sposobem na łatwe wkomponowanie tych nowych możliwości w istniejące plany i strategie jest zastosowanie się do poniższego procesu 1. Zanotuj pojawiające się słowa kluczowe w Google Webmaster Tools lub innych narzędziach do śledzenia słów kluczowych, które mogą być bardziej specyficzne dla Twojej branży; 2. Zrób burzę mózgów na temat listy powiązanych tematów, na których należy skupić wysiłki, wymieniając punkty warte przedyskutowania z zainteresowanymi stronami, jeśli zajdzie taka potrzeba; 3. Określ, ile czasu trzeba będzie zainwestować i jakie zasoby są dostępne dla każdego tematu określonego powyżej, aby nie było niespodzianek, gdy nadejdzie czas wykonania tych zadań zgodnie z planem w ciągu tygodni/miesięcy naprzód, pozostając na bieżąco z rozwojem sytuacji na całym świecie też! Z wszystkich tych informacji razem zorganizowane

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top