skip to Main Content

Snippety jak je zidentyfikowąć?

Jak używać STAT i co nam to daje ?

Hej, jestem Zoe z Moz’s Learning Team. Dzisiaj pokażę Wam jak używać STAT i wideo Whiteboard Friday autorstwa naszego własnego szefa marketingu w moz dot com, Randa Fishkina, na temat “Jak zdobyć Featured Snippets” w pięciu prostych krokach! Pamiętaj, że jeśli chodzi o ranking dla featured snippets, tak jak w przypadku każdego innego celu SEO, istnieje wiele czynników, ale dzięki temu procesowi możemy pomóc Ci umieścić Twoje treści przed konkurencją i zdobyć te upragnione zwycięstwa! Jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć o narzędziu STAT Rankings, ale niektórzy ludzie mogą nie być zbyt dobrze zaznajomieni z tym narzędziem. Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że narzędzie to szereguje strony internetowe według ich ruchu i popularności na stronach wyników wyszukiwania Google (SERP). Pole Featured Snippet odpowiada na pytania znajdujące się na górze SERP po wyszukiwaniu produktów lub usług online. Na przykład, jeśli ktoś szukałby “Czy kawa jest dobra dla mnie?”, zobaczyłby odpowiedź w tuż pod reklamami o nazwie “Ostatnie badania wykazały, że osoby pijące kawę są mniej narażone na śmierć z niektórych głównych przyczyn.” Sposób, aby uzyskać swoją stronę w polu featured snippet jest z badań słów kluczowych. Chcesz mieć słowa kluczowe, które uplasują się na pierwszej stronie Google, a także będą miały wyróżnioną sekcję w celu zwiększenia widoczności! Świetnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań jest zakładka słów kluczowych w STAT lub po prostu wpisz “Słowa kluczowe” w ich pasku wyszukiwania, który będzie go automatycznie wypełniać, co czyni go łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej! W tym przewodniku, można przesłać garść słów kluczowych, a gdy czas minął dla danych do zbierania, można naprawdę kopać przez co możliwości słów kluczowych są. Na przykład, jeśli witryna jest ranking na stronie pierwszej dla “projektowanie wnętrz”, ale tylko wtedy, gdy jest to sparowane z innymi terminami, takimi jak “general contractor” lub “kitchen remodeler” Powinieneś być w stanie zobaczyć, że te frazy wyzwalają pole odpowiedzi, ponieważ pojawiają się one w STAT jako zarabiające funkcje SERP….

Przydatne funkcje STAT

W STAT istnieje również bardzo przydatna funkcja, dzięki której można filtrować widoki tabel na określone podtypy, takie jak listy (np. Q&A), akapity, tabele (np. te z Wikipedii), karuzele i filmy! A więc teraz Więc zrób tak… Filtruj kolumnę “Rank”, aby pokazać wyniki rankingu między jednym a 10. To pomoże Ci znaleźć wszystkie te słowa kluczowe, które jest naprawdę inteligentny sposób zbierania ich razem. Gdy są one w tym dynamicznym tagu, to działa jak playlista, gdzie te słowa są pogrupowane tak schludnie! Możesz nazwać swoją nową etykietę featured snippet opportunities na przykład – magia jest naprawdę niesamowita, jak to robi swoją pracę, jakby sama z siebie! Te fantazyjne segmenty automatycznie uzupełniają się każdego dnia o słowa kluczowe, które spełniają określone kryteria, dzięki czemu można szybko i łatwo sprawdzić, które z Twoich słów kluczowych są szansą dla featured snippet. Możliwość segmentacji tych zapytań na bardziej ziarniste poziomy słów kluczowych sprawia, że STAT jest o wiele bardziej wartościowy! Ok, więc jaki jest następny krok, aby uszeregować możliwości featured snippet według słów kluczowych o najwyższym potencjalnym ROI? Zazwyczaj o wiele łatwiej jest wziąć feature snippet lub ukraść go, jeśli jesteś na stronie 1. Pomocna może okazać się tutaj zakładka STAT – Cechy SERP. Znajdują się tam piękne wykresy, które pozwalają zobaczyć, w jaki sposób pojawiają się pola odpowiedzi, jeśli słowa kluczowe zmieniły się w czasie, a korzystanie z tego pomoże uzyskać dostęp do możliwości. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to spojrzeć na SERP (strona wyników wyszukiwania) dla wszelkich informacji o tym, jak i kiedy rankingi zostały zaktualizowane. Można to znaleźć w Google, patrząc w lewym pasku bocznym pod “Moje rankingi”. Jeśli nie ma żadnych aktualizacji, to jest możliwe, że ktoś wykonał ręczne wyszukiwanie witryny przy użyciu okna przeglądarki incognito z własnym adresem IP lub może kliknął na linki z reklam na Facebooku, które mogą być wyzwalanie wahania w rankingu.

Porównywanie danych

Następnym krokiem byłoby porównanie punktów danych, takich jak aktualne adresy URL featured snippet, jak również daty z przeszłości, gdzie te snippety powstały i zobaczyć, czy może być coś nowego wkrótce wyjdzie, a także biorąc pod uwagę, czy te czasy korelują z potencjalnymi zmianami algorytmów w samym google, takie Raport “Ludzie też pytają” to świetny sposób na uzyskanie wewnętrznego spojrzenia na pytania, które ludzie zadają Google. Możesz zobaczyć, jaką rangę ma każde pytanie i jak często jest ono wyszukiwane, przeglądając sugestie słów kluczowych tego giganta wyszukiwarek, a także dowiedzieć się, jakie powiązane wyszukiwania mogą wykonywać inni użytkownicy, aby znaleźć Twoją firmę! Po zidentyfikowaniu słów kluczowych o długim ogonie, które pomogą pchnąć ruch w Twoim kierunku, spróbuj skopiować je do Planera słów kluczowych Google lub nawet z powrotem do STAT, aby wiedzieć dokładnie, gdzie stoją, jeśli chodzi o rankingi, CPC (koszt za kliknięcie) i więcej. STAT posiada świetne narzędzie do optymalizacji stron internetowych, a jedną z najlepszych funkcji jest możliwość ustawienia alertów, które pozwalają śledzić sukcesy. Na przykład, jeśli STAT zauważy wzrost rankingu dla jednego z docelowych słów kluczowych featured snippet na stronach wyników wyszukiwania, oznacza to, że jest więcej możliwości pozyskania ruchu! Jeśli uważasz, że te kroki są pomocne lub masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące działania dynamicznych tagów w Google Search Engine Optimization (SEO), to proszę zostaw mi wiadomość poniżej, ponieważ z przyjemnością pomogę.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top