skip to Main Content

Jak zostać marketerem w ciągu kilku miesięcy ?

Czy zawód marketera jest osiągalny w krótkim czasie ?

Można by pomyśleć, że dyplom z Digital Marketingu na Uniwersytecie Floryda nie jest wiele wart. W końcu nie jest to nawet akredytowany kurs i nie zdobyliśmy punktów na jego ukończenie, więc czego nas uczą? Czego uczyłem się o marketingu online przez te ostatnie kilka miesięcy? Cóż, mówiąc najprościej: Google Ads Search. Brzmi to trochę nudno, ale ta certyfikacja dała mi umiejętności, które zdecydowanie przydadzą się, gdy będę szukał mojej pierwszej pracy po studiach (zakładając, że na kampusie nadal jest rynek). Nie tylko wiem teraz, jak uzyskać certyfikat z jednej wyszukiwarki, gdzie wcześniej nie miałem pojęcia, ale także zrozumieć płatne vs organicznych taktyk reklamowych, jak również niektóre kluczowe pojęcia centralne dla marketingu cyfrowego, takich Tego lata nauczyliśmy się, jak być marketerami i uczynić świat lepszym miejscem. Jeśli chodzi o to, co jest najważniejsze w marketingu cyfrowym, istnieje pięć podstawowych rzeczy, które pozwalają nam wszystkim jako mieszkańcy tej planety Ziemi mieć przewagę nad naszymi konkurentami: Analiza publiczności; Zarządzanie reputacją online; Planowanie strategii Content Marketing; Zintegrowane strategie mediów społecznościowych ; Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Te elementy konstrukcyjne współpracują ze sobą tak dobrze, gdy są stosowane prawidłowo dla wspaniałych rezultatów! Niektórzy z nas są niedawnymi absolwentami w środku poszukiwania naszej pierwszej pracy po studiach, podczas gdy inni zamienili szkołę na staż. Wszyscy widzieliśmy te oferty pracy, które mówią “Digital Marketing Intern” lub “Asystent Digital Marketer” I jako kierunki marketingu sami, możemy myśleć, że to bezpieczne, aby założyć, że jesteśmy wystarczająco wykwalifikowani, aby przynajmniej dostać rozmowę telefoniczną, a może nawet ziemi tej pozycji … przed zdobyciem solidnych podstaw w marketingu cyfrowym Większość z tych pozycji wymaga doświadczenia z SEO najlepszych praktyk – wyszukiwanie słów kluczowych i umiejętności tworzenia treści rzadko coś nauczał w tradycyjnych klasach (choć powinny być). Zamiast oczekiwać, że ktoś, kto nigdy nie był narażony na te koncepcje wcześniej może magicznie opanować je na swój własny czas, firmy muszą Wraz z ciągłym powstawaniem nowych firm każdego dnia, przedsiębiorstwa mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. W międzyczasie rozwijaliśmy umiejętności, które byłyby bardzo poszukiwane w czasach takich jak ten: marketing cyfrowy i certyfikacja Google Ads Search.

Cały czas aktualizujmy swoje kwalifikacje

Być może nie mieliśmy tych wszystkich kwalifikacji w momencie ukończenia studiów, ale przy niewielkiej nadziei na zatrudnienie, nasz duch przedsiębiorczości zaczął pracować na najwyższych obrotach, ponieważ dostrzegliśmy szansę tam, gdzie inni jej nie dostrzegli; po co zawracać sobie głowę czekaniem? Jeden z nas jest szczególnie zainteresowany projektowaniem graficznym i nauczył się wszystkiego, co można było wiedzieć o Adobe Creative Suite. Aby zostać niezależnym projektantem, rozpoczął działalność poboczną, projektując loga dla małych firm, które szukają niestandardowego brandingu, wyróżniającego się na tle konkurencji Jak tylko zajęcia dobiegły końca, miałam objawienie: Zamiast ograniczać się do szukania klientów wyłącznie poprzez grupy social media lub wiedzę z zakresu marketingu cyfrowego, teraz możemy wykorzystać nasz zestaw umiejętności do projektowania grafiki na dowolnej platformie! Wśród cyfrowego tła marketingowego, nigdy nie było łatwiej znaleźć nowych klientów z odpowiednich informacji. Z tej wiedzy można pomóc sobie i innym stać się świadomymi konsumentami poprzez zrozumienie, dlaczego wyniki wyszukiwania pokazują się w kolejności, że robią. Knowing about keywords, domain authority (for organic search) and quality scores (for paid results) can demystify things.. And that’s just on the SERP. Moving off the SERP, it is helpful to know how nearly every advertisement we see is somehow targeted to us. If you are seeing an ad there is a very good chance you fall into one of many audience segments that brands have identified as potential targets for their ads – You may also be seeing this particular ad due to a prior visit they made with your browser cookies saved within them! Feel free at any time if you want these types of advertisements removed from showing up in future visits simply by clearing out those pesky cookies altogether that seem like nothing more than bothersome Jeśli chodzi o inwestowanie w strategię marketingową, to im więcej wiesz o tym, jak ludzie reagują na dany produkt lub markę, tym lepiej. Szkolenie z marketingu cyfrowego może być ważną inwestycją dla każdej firmy, która chce, aby jej przekaz dotarł do jak największej liczby potencjalnych klientów. Istnieje wiele czynników, które idą do budowania marki osobistej, ale bez włożenia trochę wysiłku, aby sieci i reklamować się za pośrednictwem odpowiednich kanałów, to wszystko na nic. Wiele osób zaniedbuje tę część budowania marki, ponieważ czują, że stworzenie wspaniałej strony internetowej z portfolio jest wystarczającą pracą na własną rękę; jednak koncepcje marketingu cyfrowego, takie jak zrozumienie podstaw SEO, pomogą uczynić Twoją obecność znaną potencjalnym klientom lub pracodawcom, którzy mogą szukać kogoś z tymi umiejętnościami. Wojna o talenty jest zacięta, więc nie poddawaj się.

Pracodawcy poszukują elastycznych pracowników

Którzy potrafią dobrze wykonywać swoją pracę – bez względu na to, co jest konieczne! Marketing cyfrowy i media społecznościowe wpłynęły na sposób, w jaki ludzie prowadzą swoje codzienne życie, w sposób, którego nigdy byśmy się nie spodziewali. It’s clear that the more invested an individual is in their career, the greater success they are likely to have. It seems natural then that if you want a strong understanding about how your work impacts other areas of business and vice versa, it would be best for everyone involved with hiring decisions to look at potential candidates who also understand those subjects as well. For example, let’s say you’re applying for a position at an advertising agency – when interviewing or talking with current employees on projects around digital media campaigns and content strategy initiatives; not only will having this understanding make them take you seriously but it’ll help drive better creative solutions. It’s becoming increasingly apparent these days (especially within highly competitive industries) just what role education can play in Liczby mogą być najważniejszym aspektem marketingu cyfrowego, ale nie mogą one powiedzieć wszystkiego. Aby uzyskać kontekst i znaczenie za tymi surowymi danymi, marketerzy potrzebują solidnego zrozumienia, jak je interpretować. Zespół Data Science w Digi jest zaangażowany nie tylko w wykorzystanie tych metryk dla bardziej efektywnych kampanii; jesteśmy również pasjonatami w dostarczaniu naszym klientom niezbędnego szkolenia na temat ich znaczenia, aby mogli podjąć własne kroki w kierunku poprawy! Jesteś osobą, która kocha liczby? My też – do tego stopnia, że tylko w naszym oprogramowaniu analitycznym każdego tygodnia powstaje ponad 1 milion nowych metryk! Ale bez podstawowej wiedzy w tej dziedzinie – takiej jak wykształcenie w jednej z wiodących szkół Dodge’a lub doświadczenie zawodowe w odnoszących sukcesy agencjach – liczby te tracą wszelkie znaczenie. Zrozumienie Twoich Analiza metryk Twojej strony i odkrycie, że masz niski średni czas trwania sesji jest bez znaczenia, jeśli nie połączysz kropek między liczbami. A to oznacza, że wiesz jak je naprawić! W miarę rozwoju naszej kariery i zwiększania się odpowiedzialności za podejmowanie decyzji, ważne jest, aby wiedzieć, czy działasz efektywnie. Celem jest zawsze konwersja, ale to nie musi oznaczać sprzedaży lub podpisania umowy – może to być emocja, taka jak radość lub entuzjazm.

Jeśli efekt twoich działań może wywołać taką reakcję, to sukces został osiągnięty!

Podstawy marketingu cyfrowego dają Ci wiedzę, aby myśleć inteligentnie o “konwersjach”, czyli pożądanych rezultatach Twoich wysiłków. Na przykład, konwersja dla firmy e-commerce jest zakończona sprzedaż, a dla firm B2B oprogramowania to leady złożone z formularzy. Jeśli masz publikacje online, to nowi subskrybenci są również dobrymi konwersjami; we wszystkich przypadkach myślenie o nich z wyprzedzeniem pomoże nadać kontekst temu, jak różne prace w kierunku tych celów są wykonywane. Jakie kroki należy podjąć przed zainwestowaniem większej ilości pieniędzy w kampanię marketingu cyfrowego? Istnieje 5 kluczowych elementów, które pomogą nam prowadzić, a przy odrobinie myślenia metodą prób i błędów możemy podjąć mądre decyzje o tym, gdzie zainwestować nasz budżet. Z właściwych informacji pod ręką może nie być tak trudne po wszystkim! Lejek marketingowy lub podróż użytkownika/klienta odnosi się do procesu, w którym potencjalni klienci zdobywają wiedzę na temat produktów i usług, podejmują decyzje o zakupie, a na końcu nawiązują emocjonalną więź z marką. Etap świadomości może być znany jako szczyt lejka, gdzie istnieje wiele potencjalnych perspektyw dla właścicieli firm, którzy chcą uzyskać swoją markę przed wszystkimi możliwymi. Podróż klienta jest ideą, która istnieje już od jakiegoś czasu. Modeluje ona proces konwersji od prospektu do udanej sprzedaży. Model lejka pokazuje różne etapy, w których potencjalni klienci mogą być skategoryzowani i jak postępują w dół lub wypadają, w zależności od ich poziomu zaangażowania w Twoją markę w czasie. W miarę posuwania się w głąb lejka, gdy potencjalni klienci dowiadują się więcej o tym, co to znaczy stać się jednym z nich, ci, którzy nie są w pełni zaangażowani, albo całkowicie przestają się angażować (wypadają), albo dokonują drobnych zmian w innych miejscach na tej ścieżce, nigdy nie osiągając pełnego statusu konwersji (przesuwają się z powrotem w górę). To zrozumienie pomaga nam strategicznie planować nasze kampanie marketingowe, koncentrując się na tym, gdzie są najbardziej potrzebne: na każdym etapie w głębi “lejka”! Doskonałym sposobem na zrozumienie i optymalizację strategii dla wyszukiwarek jest zrozumienie gdzie, dlaczego, kiedy i jak klienci angażują się w działania Twojej marki.

W tym przypadku chodzi o Google Ads vs. organiczne SEO

(które obejmuje zarówno lokalne listy firm w Google My Business, jak i własną stronę internetową) Dzięki slajdowi “Krajobraz SERP” z zajęć możesz zobaczyć, jakie wyniki przynoszą płatne reklamy, które pojawiają się na górze stron SERP w niebieskich lub żółtych polach, a jakie te znalezione organicznie poprzez przewijanie w dół pod nimi w białym tekście. Na przykład, jeśli ktoś szuka “Dell Computers,” znajdą nie tylko komputery Dell, ale także informacje o innych marek, takich jak HP, jednak ich linki mogą być niższe Oto link do najlepszego 92-sekundowego filmu, jaki oglądałem na tych zajęciach! Dowiedzieliśmy się, że istnieją dwa rodzaje wyników wyszukiwania: organiczne i płatne. Płatne reklamy zazwyczaj mają “ogłoszenie” oznaczenie obok nich, co oznacza, że płacą za każdym razem ktoś kliknie na ich reklamę, ci reklamodawcy chcą cię, ponieważ to nic nie kosztuje dla ich reklamy pojawiają się w top 10 miejsc – oni po prostu potrzebują ludzi chętnych do kliknięcia (i prawdopodobnie kupić to, co jest reklamowane). Chociaż wiele cen CPC może wahać się od $2-$3, niektórzy nie zatrzymują się na trzech dolców, ponieważ wiedzą, jak cenna uwaga może być, jeśli byliśmy oglądania telewizji lub surfowania Facebook zamiast … Organiczne wyszukiwanie, na odwrocie płatnych reklam dla kliknięć i konwersji jest bezpłatne. Jednak organiczne wyszukiwania opierają się w dużej mierze na treści, aby uplasować się wysoko; nie ma skrótów ani płacenia za drogę w górę, jak w przypadku kampanii PPC. Wyszukiwarki chcą jakości ponad ilość, jeśli chodzi o rankingi, ponieważ patrzą na trzy główne rzeczy: Ekspertyza (E), Autorytatywność (A) i Wiarygodność (T). Te cechy pomagają kierować ruch z powrotem przez inne sieci, takie jak platformy mediów społecznościowych, które będą prowadzić ludzi z powrotem do odwiedzających witrynę ponownie zrobić to, co nazywamy “pętli Google” Motywacja Google do wprowadzenia tej zmiany jest jasna. Chcą lepiej zrozumieć użytkownika i dostarczyć mu dokładniejsze, spersonalizowane wyniki wyszukiwania, które ułatwią mu życie w świecie, w którym informacje są wszechobecne. Google rozumie, co napędza organiczne wyszukiwania – ludzie tego potrzebują! Zrozumienie tych podstaw pozwoli aspirujących marketerów cyfrowych, aby uświadomić sobie, jak ważne są zarówno płatne i organiczne wyszukiwanie w dzisiejszym Internecie i w ramach wszystkich naszych codziennych doświadczeń życiowych, jak również. With traditional outbound marketing, like billboards or television ads, it’s easy to get overwhelmed with the amount of choices. But inbound marketing is a different story–you can target your audience for greater accuracy and really make them feel heard by using digital channels that are tailored specifically towards their interests! Wyszukiwanie jest jednym z najczęstszych sposobów dla ludzi, aby znaleźć to, czego szukają, i prawdopodobnie nadal będzie główną formą inbound marketingu. Płatne wyszukiwanie oznacza, że będziesz płacić Google lub Bing, aby pokazać swoje treści na górze, gdy ktoś wyszukuje z pewnych słów kluczowych istotnych dla Twojej firmy. Organic Search odnosi się szerzej do każdego czasu ktoś dowiaduje się o tobie poprzez własne badania poza płatnych reklam na SERPs (strony wyników wyszukiwania). Jeśli zrobione prawidłowo, obie formy mogą pomóc w konwersji odwiedzających do klientów bez kiedykolwiek rozmawiał z nimi bezpośrednio przed – rozwiązywanie problemów prawo, jak to się dzieje!

Jeśli brzmi to jak coś, w co warto zainwestować trochę czasu, kliknij poniżej teraz

jeśli chcesz nam powiedzieć wszystko o naszych przemyśleniach na temat Content Marketingu z Inbound Marketing cyfrowy to coś więcej niż tylko napisanie posta na Facebooku i czekanie na piętrzące się polubienia. (Niektóre) metryki, które wszyscy musimy zrozumieć, jeśli mamy zamiar rozwijać kompetencje w marketingu cyfrowym, obejmują współczynnik klikalności, czyli CTR. CTR mierzy jak skuteczna jest reklama lub wynik organiczny, biorąc pod uwagę kliknięcia podzielone przez liczbę wyświetleń. Zanim jednak w pełni zrozumiesz tę miarę, ważne jest, abyś zapoznał się z jej składowymi 1. Click-Through Rate – Liczba osób, które kliknęły w Twoją reklamę w porównaniu do całkowitej ilości wyświetleń 2. Impressions – Liczba ta reprezentuje ile osób widziało Twoje reklamy w czasie 3A Clicks per impression ratio – Średni procent, w którym ci, którzy oglądają Twoje reklamy online Szkolenie na temat marketingu cyfrowego było pouczające, ale czasami trudno jest naprawdę zrozumieć, jak różne kanały współpracują ze sobą. Oto przykład hipotetycznej kampanii reklamowej, dzięki której wszystko staje się żywe! Google ma darmowe moduły szkoleniowe i certyfikaty dostępne za pośrednictwem platformy o nazwie Skillshop. Aby się zalogować, będziesz potrzebował adresu e-mail powiązanego z Google, ale po tym możesz odkryć niesamowite kursy w ofercie z tematów obejmujących wszystkie podstawy reklamy cyfrowej, takie jak sposób działania reklam w wyszukiwarce lub zaawansowane strategie kierowania odbiorców zainteresowanych Twoimi usługami. Jeśli jesteś już zaznajomiony z niektórymi z tych umiejętności, to idź dalej i weź udział w czasowym Google Ads Search Assessment, gdzie będą testować wszystko, od nagłówków do stron docelowych (więc upewnij się, że twoja kopia reklamy jest gotowa). Google oferuje zasoby zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów chcących podszlifować swoje marketingowe umiejętności w zakresie zarządzania płatnymi kampaniami online na swojej stronie SkillShop! Początkujący znajdą tam Więc, chcesz uzyskać 80% lub więcej na egzaminie składającym się z 50 pytań i zdobyć odznakę certyfikacyjną? Cóż, dobra rzecz dla wyszukiwania organicznego, ponieważ nauczyliśmy się o badaniu słów kluczowych poprzez szkolenie Moz Academy! 73-minutowy kurs Optymalizacja strony ma osiem różnych sekcji, które można obejrzeć ponownie, jeśli jesteś nowy w SEO. Ostrzegamy jednak: niektóre z nich mogą nie mieć sensu na pierwszy rzut oka, więc warto obejrzeć je jeszcze raz. Wszyscy musieliśmy się wiele nauczyć, a opanowanie terminologii SEO zdecydowanie nie było łatwe. Jednym z najbardziej zagmatwanych elementów były dla mnie te paskudne znaczniki H1, których nie mogłam ogarnąć! Google Trends jest również bardzo pouczające, ponieważ pomaga ci zanurzyć się w tym, co jest trendy w twojej niszy, co może być bardzo korzystne, gdy rozważasz płatne lub organiczne wyszukiwanie. Jest też wiele innych narzędzi – niektórzy członkowie zespołu chcą lepiej opanować te podstawy, podczas gdy inni mają już za sobą pracę w innych dziedzinach, takich jak marketing w mediach społecznościowych

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top