skip to Main Content

Link building jak zrobić to z głową

Link building i jak się za to zabrać?

Link building jest ewoluującym procesem, który będzie się zmieniał w przyszłości, ale to co nie musi się zmieniać to link builderzy. Z naszego doświadczenia w Agencji X wynika, że wszyscy twórcy i programiści, którzy pracują nad projektem od początku do końca, muszą być przeszkoleni w zakresie strategii SEO, a także rozumieć, w jaki sposób linki mogą pomóc w organicznym rozwoju biznesu klienta w czasie. Link building to mroczna sztuka. Musimy przyznać, że działania link-buildingowe są częścią większej dyscypliny w marketingu internetowym i promocji stron, lub przynajmniej integrują się z innymi dyscyplinami, dzięki czemu mogą być bardziej skuteczne. Kiedy przychodzi do tego, co chcemy od naszych kampanii – czy mówimy o zwiększeniu rankingów dla konkurencyjnych słów kluczowych, promowanie treści na kanałach mediów społecznościowych, takich jak Facebook i LinkedIn, zwiększenie konwersji między 30% – 40%, generowanie leadów poprzez formularze przechwytywania wiadomości e-mail (optin), napędzanie ruchu w witrynie eCommerce za pomocą narzędzi optymalizacji współczynnika konwersji, takich jak Google Analytics Enhanced Ecommerce – potrzebujemy linków! W tym poście przedstawię kilka sposobów, dzięki którym Twoja następna kampania może być zrównoważona poprzez wykorzystanie technik analizy rzeczywistych danych, które mogą obejmować takie rzeczy jak badanie słów kluczowych Jedną z ważnych rzeczy w link buildingu jest to, że nie zawsze ma on jasny punkt początkowy i końcowy. Kampanie wywodzą się z tego pomysłu, aby móc zmienić sposób myślenia, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów, w jaki można postrzegać te działania. Moim głównym założeniem jest to, że należy o nich myśleć jako o jednym z elementów układanki – nie jako o czymś, na czym powinniśmy skupić cały nasz czas i uwagę. Jest to często proces ciągły, ale jeśli kampanie byłyby postrzegane tylko przez jeden pryzmat (tak jak ludzie widzą je myśląc wyłącznie o linkach), to firmy nigdy nie nadałyby tej praktyce zasłużonej wagi ani nie włączyłyby jej do codziennych działań.

Świat link buildingu jest trudny do poruszania się

Link building często siedzi wokół krawędzi działalności marketingowej i nie korzystają z dolnej linii, jak to możliwe. Nawet jeśli czytasz to myśląc, że masz wiele kampanii w kolejce – może jedna w tygodniu, a nawet raz w miesiącu – nadal istnieje problem z podstawowymi problemami na rynkach cyfrowych: jak upewnić się, że nasza praca zostanie odpowiednio nagrodzona? Jako marketerzy, którzy chcą rozwijać swój biznes poprzez strategie linkowania, co możemy zrobić? Pozwólcie, że zademonstruję to na przykładzie dwóch poniższych wykresów; pokazują one miesięczne wyniki klientów Aira, którzy korzystają z kampanii trwających 6-8 tygodni (Wykres 1) w porównaniu do kampanii trwających 8+ tygodni (Wykres 2). Na pierwszy rzut oka W ciągu 12 miesięcy zbudowaliśmy ponad 200 linków. To nie jest tak, że po prostu bawiliśmy się, każda kampania miała indywidualny cel i cele do spełnienia. Ale oto rzeczywistość link buildingu – będą szczyty i spadki w ciągu całego rocznego projektu (lub jakiegokolwiek projektu w tej sprawie). Pozwól mi powiedzieć: są to całkowicie normalne zdarzenia! Niewygodna prawda o wielu firmach dzisiaj, jednak, jest to, że nie potrzebują własnych aktywnych kampanii, ponieważ powinno to przyjść naturalnie z ruchu przychodzącego z innych źródeł, takich jak social media marketingu lub strategii rozwoju treści. Co o tym sądzisz? Wiele z porad jest, aby pozwolić linki przychodzą naturalnie, ale są pewne firmy, które mogą zrobić bez niego. Pomyśl o firmach takich jak Apple czy Amazon; te ogromne marki nie potrzebują wiele pomocy, jeśli chodzi o wysyłanie odwiedzających na ich drodze! Dla większości innych właścicieli małych i średnich firm, jednak, uzyskanie link z wpływowej witryny będzie kluczowy w upewniając się, że Twoja strona ma wszystkie ruch zasługują. Link building jest dość istotną częścią każdej strategii marketingu cyfrowego. Nie chcę być wyjątkiem, więc pozwól, że opowiem Ci o moim celu: nie martwić się aktywnie o link building w ogóle, jednocześnie osiągając sukces w innych obszarach, takich jak rozwój produktu, obsługa klienta i tworzenie treści!

Osoby budujące linki są również ważnym elementem rozwoju Twojej firmy

Są jak najlepszy przyjaciel, który wprowadzi Cię do wielu różnych sieci społecznych z ruchem organicznym przy użyciu ich niesamowitego zestawu umiejętności – ale tylko wtedy, gdy sami mają coś wspaniałego do pokazania! Jeśli to brzmi dobrze dla Twojej firmy, a następnie czytać dalej, ponieważ będziemy mówić więcej szczegółów później w naszej dyskusji dzisiaj! Czy warto czekać na tę idealną kampanię? Może rzeczywiście nadejść, ale czy można było dotrzeć tam wcześniej, zmieniając swoje strategie? Prowadzenie kampanii może pomóc – ale jeśli są one wszystkim, na czym się skupiamy, to czy nasz postęp zostanie zatrzymany, gdy te przestaną działać równie dobrze lub wcale. Dlatego właśnie martwię się i myślę głęboko o tym problemie z prowadzeniem kampanii link buildingowych: Kiedy te nieuchronnie kończą się z powodu przesycenia lub zmiany algorytmu, tak samo jak linki do naszej strony i wysiłki w kierunku poprawy. Aira była nominowana do nagród związanych z kampaniami, a ja nawet wielokrotnie o nich pisałem. Kampanie mają cenną rolę do odegrania w świecie link buildingu, ale musimy zmienić nasz sposób myślenia i odejść od kampanii jako podstawowego sposobu zdobywania linków, ponieważ nie tylko generują one wyniki – napędzają także zachowania w firmach. Budowanie linków jest istotną częścią każdej cyfrowej kampanii marketingowej. Bez linków, Twoje wysiłki SEO pójdą na marne i nie uplasujesz się w rankingu wyszukiwarki Google dla konkurencyjnych słów kluczowych, które kierują ruch na Twoją stronę. Jednak umieszczenie link buildingu na końcu jednorazowych projektów lub kampanii nie promuje nawykowych praktyk, które mogą prowadzić do wielkiego sukcesu, jak również frustracji z kierownictwem, które uważa, że ta strategia działała wcześniej, ale teraz wymaga rewizji, ponieważ jest to stary kapelusz. Musimy znaleźć sposoby w naszych organizacjach, w których jesteśmy odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w naszej pracy, tak aby zachowania nie przechodziły bez nadzoru na autopilocie bez pętli informacji zwrotnych ocenianych regularnie przez kogoś odpowiedzialnego, patrzącego z wysokości 30 tysięcy stóp w powietrzu na to, jak się czujemy.

Pozyskiwanie klientów na czym polega ?

Pozyskiwanie nowych klientów dla Twojej firmy polega zarówno na wpływaniu na interesariuszy, jak i na zrozumieniu zachowań klientów. Wywieranie wpływu na interesariuszy w celu realizacji zadań oznacza, że link building musi być traktowany jako czynność BAU, a nie tylko coś, co robi się przy okazji uruchamiania kampanii lub aktualizacji strony internetowej, jak np. tworzenie treści w tym samym czasie. Jeśli chcemy, aby nasze firmy generowały większe przychody bez robienia niczego szczególnego, to do nas (SEO) należą pracownicy wewnętrzni lub przedstawiciele agencji, którzy są specjalistami w tej dziedzinie – aby upewnić się, że łączą inicjatywy marketingowe z innymi, takimi jak wysiłki w mediach społecznościowych i taktyki SEO, które również wpłyną na ich dolną linię poprzez generowanie wyższych przychodów w dłuższych okresach czasu w porównaniu z krótkoterminowymi zyskami z jednego okna startowego kampanii W dzisiejszym konkurencyjnym rynku, gdzie Z branży link building nadal w powijakach, trudno jest przewidzieć, gdzie idziemy. Jednak, jak widzę to dzisiaj, istnieje duży potencjał dla wzrostu i innowacji w tej dziedzinie. Możemy zdobywać linki, które nie tylko pomogą naszym klientom osiągnąć ich własne cele, ale również dlatego, że łącząc ich z innymi firmami poprzez te linki, mamy więcej możliwości dostarczania wartości na etapach rozwoju, co pomaga nam rozwijać się zarówno strategicznie, jak i finansowo Link Building stał się jedną z najważniejszych części każdej kampanii SEO; jeśli szukasz wskazówek, jak Twoja firma powinna robić Link Building to przeczytaj mój artykuł! Nie zrozum mnie źle, przeszliśmy długą drogę od kwietnia 2012 roku (czy naprawdę możesz uwierzyć, że to było ponad osiem lat temu?!), kiedy link building zaczął ewoluować w kierunku praktyki opartej na treści, po części dzięki aktualizacji Pingwin. Ale tylko dlatego, że nasza branża ewoluowała nie oznacza, że wielu nadal nie rozumieją, jak ważne linki są dla ich działalności! Musimy wyjść z kącika “uruchamiania kampanii” i szkolić szefów i klientów we wszystkich aspektach – od pytań typu: “Jak link building może tu pomóc?” lub “Czy jest w ogóle jakaś korzyść, jeśli wykonam tę czynność?”, ale także o strategiach takich jak e-maile zasięgowe z ofertą vs. bez niej. Najlepszym sposobem, w jaki mogę wyjaśnić tę zmianę jest Nasz klient korzysta z naszych usług SEO już od ponad dekady. Widział, jak jego firma urosła z niczego do jednej z najlepszych firm w swojej branży i ma nam za to podziękować! Nie mogę podać żadnych szczegółów na temat tego, co robimy lub z kim pracujemy, ale obiecuję, że jeśli Twoja firma szuka sposobów na poprawę wydajności online, to nie ma nic złego w zasięgnięciu opinii kogoś z zewnątrz.

Wszystkie te przykłady są dowodem na to, że udany marketing cyfrowy zaczyna się w domu!

Jednym z naszych klientów jest mała firma, która istnieje od lat 90-tych. Chcieli wrócić do sprzedaży swoich produktów, ale coś po prostu nie działało dla nich na Amazon i nie mogli dowiedzieć się dlaczego. Mieliśmy okazję pomóc temu klientowi w 2016 roku, kiedy usłyszeliśmy o nim przez jednego z moich kolegów, który był zaznajomiony z jego pracą z lat minionych. Zaufał nam na tyle po pewnych kłopotach, których doświadczył wcześniej, więc dostaliśmy kolejną szansę na zrobienie tego, co trzeba było zrobić – i udało się świetnie! Od tego momentu sprawy przybrały większy obrót niż się spodziewaliśmy, ponieważ coraz więcej firm zaczęło zwracać się do niego w sprawie lokowania produktów, ponieważ word-of-mouth szybko rozprzestrzeniał się wśród innych marek poza naszą. Wszystko wydawało się w porządku aż do ostatniego miesiąca, kiedy to podczas audytu Ktoś z zespołu klienta zadał mi pytanie: “Jak wygląda ewolucja naszego link buildingu?” Chociaż zawsze myślę o link buildingu, zajęło mi trochę czasu, aby z przekonaniem odpowiedzieć jej na to pytanie. Powód? Często trudno jest mi zrobić krok do tyłu od tego, co robię i zobaczyć, jak moja praca rozwiązuje większe problemy lub może mieć wpływ w inny sposób. Jednak od lat mam obserwacje i opinie, które pomagają mi kształtować tę odpowiedź – po prostu nigdy nie zostały skonkretyzowane, aż do teraz, kiedy zadała mi to prowokujące pytanie. Jest to jeszcze trudniejsze, kiedy rozwijasz firmę i ogólnie wykonujesz dobrą pracę. Może być trudno usprawiedliwić “kołysanie łodzią”, kiedy wszystko idzie dobrze, ale nauczyłem się, że trzeba znaleźć czas na taką refleksję… Dla mnie w tym momencie potrzebne było bezpośrednie pytanie od klienta, aby zmusić mnie do odpowiedniego sposobu myślenia I potwierdził z nimi, co nasz istniejący model link building jest prawdopodobnie nadal działa świetnie i dodając wartość – ale nie jako ich jedynym celem naprzód (ponieważ nie chcemy linki tylko teraz). Następnie, I wyjaśnił wszystko, co omówione do tej pory!

Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że świat SEO zmienia się tak szybko…

Nie trzeba wiele, aby znaleźć się w zupełnie nowej grze. Wiem to, ponieważ byliśmy jednym z tych szczęśliwych, wieloletnich klientów, którzy korzystali z usług innej firmy przez lata, a następnie zdecydowali, że nadszedł czas na coś lepszego – nas! Więc kiedy przyszli z naszej starej agencji z kilkoma świetnymi pomysłami na to, jak zwiększyć ruch na stronie poprzez większą ekspozycję, co oznaczało zdobywanie setek (a może nawet tysięcy!) linków każdego miesiąca? Wiedzieliśmy, od czego zacząć: od słuchania. Zgadza się – ich genialna strategia nie tylko zmieniła sposób, w jaki teraz działamy, ale również pokazała mi błędy w moim myśleniu o typach treści; widzisz, w dzisiejszych czasach istnieją Link building jest sprawdzoną i prawdziwą kampanią dla każdej strategii content marketingowej. A jednak, mamy tendencję do zapominania o nim lub odkładania jego utrzymania na później, gdy nasza firma rośnie w siłę; to tak jakby zapomnieć, że silnik wymaga wymiany oleju co 3 miesiące przy zwiększonym przebiegu! Kilka lat temu miałem pouczającą rozmowę z moim szefem, w której przyznał, że link-building staje się coraz trudniejszy z powodu ograniczonej integracji w całej organizacji. To było ponad rok od tego czasu (i chłopiec rzeczy się zmieniły), ale jeśli nie spojrzał na inne sposoby Twoja firma może pomóc generować linki poza tradycyjnymi postami na blogu, teraz jest czas, zanim wszystkie jaja są umieszczone w jednym koszyku – koszyki budowania linków Kiedy w końcu dostrzegliśmy potrzebę pracy z innymi zespołami, było już za późno. Długo to trwało i wiedziałem, że nie będzie to łatwe, ale w rzeczywistości nasze głowy już płonęły od prób nie tylko poznania ich modelu biznesowego na wylot, ale także upewnienia się, że wykonujemy codzienne zadania dla wszystkich jednocześnie. Wcześnie złapaliśmy wiatr w żagle, kiedy ktoś powiedział, że potrzebuje pomocy w integracji zespołu _____ z tym, co wydawało się inną dysfunkcyjną jednostką (mianowicie z naszą). Z pomocą ich zespołu SEO, pokazaliśmy im naszą wartość na innych arenach, poza uruchamianiem kampanii za kampanią. Teraz wiedzą, że od roku temu do dziś, Link Building ewoluował i zmienia się, dodając więcej znaczenia dla content marketingu, jak również. Klient poczynił duże postępy w zdejmowaniu zależności od kampanii i uczynieniu jej częścią strategii. Link building nie jest jeszcze w pełni BAU, ale to się wkrótce zmieni, ponieważ coraz bardziej się w niego angażuje. Żyjemy w epoce bezprecedensowej informacji i wiedzy. Nigdy wcześniej nie było łatwiej dowiedzieć się czegoś z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, ale oznacza to również, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest dla nas wszystkich, abyśmy byli świadomi, zanim wypowiemy się lub podejmiemy działania na dany temat. Aby zilustrować, jak bardzo świat wokół nas zmienia się każdego dnia, często bez uprzedzenia, chciałbym podzielić się z Wami naszą strukturą, która skupia się na wspieraniu kampanii poprzez dostarczanie linków w treści, zamiast polegać wyłącznie na tworzeniu strategii link-buildingowych jako części tych kampanii.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top