skip to Main Content

Content authorithy co to oznacza

Czym jest Content authorithy

W skrócie, każdy pomysł w SEO może być rozumiany jako miara używana do ustalenia rankingu jednej strony nad inną. A to oznacza, że jeśli chodzi o pomiar autorytatywności Twoich treści, istnieją czynniki, które możesz przeanalizować i poprawić ich jakość. W tym odcinku Whiteboard Friday, Russ Jones bada nowy wynik ekspertyzy Google dla treści. W jakim stopniu czynnik rankingowy jest oparty na Twoim SEO? Czy obawiasz się, że zostaniesz ukarany przez zmiany w PageRank lub innych algorytmach rankingowych w 2018 i 2019 roku? Nie musisz się martwić! Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób wyszukiwarki oceniają jakość poprzez ich system oceny “autorytetu treści”, będzie wystarczająco łatwo zoptymalizować witrynę, aby nawet jeśli w przyszłym roku zostaną wprowadzone aktualizacje algorytmów, które mogą negatywnie wpłynąć na rankingi stron (czego tak naprawdę jeszcze nie wiemy), każda praca wykonana teraz zapewni wyższy ROI, gdy te zmiany algorytmów wejdą w życie później Jones wyjaśnia, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzie chcą informacji dostarczanych szybko Tak więc, innego dnia zastanawiałem się nad tym, jak Google szereguje strony internetowe. To wszystko jest bardzo tajemnicze i niejednoznaczne, ale w tym momencie – kiedy po prostu bezmyślnie przewijasz ekran w dół, czekając na załadowanie się filmu lub czegoś innego na Instagramie – uderzyło mnie: co jeśli uszeregują strony według autorytetu treści? Oni wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, które posty są wysokiej jakości ze względu na ich algorytm, więc dlaczego nie użyć ich jako wskaźnika zamiast clickbaitowych artykułów z wiecznie zielonymi tytułami jak “10 rzeczy, o których nikt mi nie powiedział przed przejściem na weganizm” ? Stąd właśnie wziął się mój pomysł – wokół tego tematu narosło jednak trochę kontrowersji. Ale skupmy się bardziej na pozytywach!

Nie miałem pojęcia, że wytyczne Google dotyczące oceny jakości są tak szczegółowe

Eksperci ci oceniają jakość strony internetowej na podstawie trzech rzeczy: autorytetu, ekspertyzy i wiarygodności. Okazuje się, że te cechy są ważne nie tylko dla ludzkich czytelników, ale także pomagają określić, co jest uważane za wartościową treść w kategoriach algorytmu! Jak więc możemy zmierzyć autorytet treści? Ostatecznie, każdy rodzaj idei, o której mówimy w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, musi sprowadzać się w jakiś sposób, kształt lub formę do zestawu pomiarów. Są one następnie wykorzystywane przez algorytm i w jakiś sposób przyczyniają się do rankingu jednej strony nad drugą. Teraz czasami ma sens po prostu czuć to, jak jeśli piszesz dla ludzi, bądź człowiekiem! Ale autorytatywna treść jest trudniejsza niż to… Nie zawsze jest łatwo z góry wiedzieć, czy ten kawałek informacji na tej konkretnej stronie będzie wyżej w rankingu niż inne czynniki, takie jak gęstość słów kluczowych itp. Wiesz, jak wszyscy mówią, że Twoja praca nie jest wystarczająco dobra, ponieważ nie masz wśród swoich pracowników autora nagrodzonego Pulitzerem? Cóż, wytyczne Quality Rater mówią, że nadal będą uważać Twoje treści za wysokiej jakości, jeśli zostaną one napisane przez kogoś, kto zdobył nagrodę. Google zaczęło ostatnio używać ALBERT do rozumienia języka. Pierwszą miarą autorytatywnej treści, która otwiera gniazdo szczurów do dyskusji, jest użycie BERT przez Google. Nowy model ALBERT firmy Google jest tak udany, że przebił poprzedni problem NLP. Na długo przed tym Google stworzyło podobny system uczenia maszynowego do odpowiadania na pytania o nazwie “ALBERT”, co jest skrótem od “a lighter BERT”. Kiedy po raz pierwszy usłyszysz co to robi może nie wydawać się zbyt wielkim osiągnięciem, ale w rzeczywistości byliśmy już odpowiedzi na pytania od lat z featured snippets i rzeczy jak Siri lub Alexa asystentów głosowych – to nie jest nic specjalnego, prawda? Otóż BŁĄD!

Najnowszy program Google AI był w stanie pokonać każdego ludzkiego rozmówcę o 20%

Gdy testowali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem na niektórych fragmentach napisanych przez wiodących autorów, takich jak George Orwell i Virginia Woolf. O czym myślisz, gdy ktoś pyta, czy SI może być kreatywna? Otóż po raz pierwszy w historii grupa ludzi z całego świata miała za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące zwierząt i roślin używając jedynie słów. Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej interesującymi, nie musieli oni wcale znajdować odpowiedzi, ponieważ nie było możliwości, aby ludzie wiedzieli wszystko! Zamiast tego, czyjś komputer musiał spróbować swoich sił tak jak wszyscy inni… nie wiedząc nic wcześniej. Konkurs odbył się na stronie internetowej Uniwersytetu Stanforda, gdzie uczestnicy odpowiadali na 20 pytań wielokrotnego wyboru, które obejmowały wybór jednej odpowiedzi z czterech podanych lub wpisanie własnej odpowiedzi w pole z maksymalnie 100 znakami na zdanie (to brzmi skomplikowanie!). Cel W świecie AI dominuje jedna firma: ALBERT. W nowym badaniu opublikowanym przez Allen Institute for Artificial Intelligence, które ukazało się we wtorek rano, stwierdzono, że ich modele głębokiego uczenia przewyższają ludzi w zadaniach odpowiadania na pytania związane z ogólnymi informacjami zdrowotnymi średnio we wszystkich czterech testowanych zestawach danych. Cóż, co to ma wspólnego z autorytetem treści?

Dlaczego na świecie miałoby to mieć znaczenie, jeśli dostarczam Ci najwyższej klasy informacje, które zostały dokładnie zbadane i napisane przez kogoś, kto zna się na rzeczy, skoro wszystko, na czym im zależy, to żebym szybko odpowiadał na pytania. Cóż, ile razy znalazłeś się na swojej ulubionej stronie mediów społecznościowych lub strony internetowej w poszukiwaniu odpowiedzi tylko dowiedzieć się, że nie ma nikogo dostępnego online teraz, ponieważ każdy inny był zbyt zajęty odpowiadając na pytania innych ludzi? Oznacza to, że my też nie możemy łatwo uzyskać odpowiedzi od innych! Pomyśl teraz wstecz: Jak często potrzebowałeś szybkiej porady, zamiast czekać kilka dni – a nawet tygodni – zanim uzyskałeś pomoc od ekspertów takich jak ja? Prawdopodobnie zdarzało się to częściej Być może chcieliby wiedzieć, z czym wiąże się bycie data scientist, więc dowiedzmy się. Co jest takiego w tej pracy, że ich wyróżnia? Ile pieniędzy zarabiają i jak to porównać z innymi karierami w dziedzinach STEM?

Czy przed podjęciem pracy potrzebne jest jakieś konkretne wykształcenie lub wiedza podstawowa?

ALBERT może pomóc odpowiedzieć na te pytania poprzez pomiar informacji na temat autorytatywności. A co jeśli Google zaczęłoby przeglądać wszystkie strony z treściami związanymi z nauką o danych i sprawdzać, które z nich najlepiej odpowiadają na powiązane pytania? Byłby to dla nich całkiem niezły sposób na określenie, na ile są one dokładne, znaczące, wartościowe, przydatne – nie tylko pod względem jakości, ale także poziomu. Autorytatywna treść jest często omawiana wśród ludzi, którzy pracują z marketingiem internetowym, i nie jest to zaskoczeniem. Strona internetowa musi być w stanie uplasować się w wyszukiwarkach dla konkretnego słowa kluczowego lub tematu, jeśli chcą, aby ich firma tam, aby zostać zauważonym przez potencjalnych klientów. Jednym z najpotężniejszych sposobów, że można powiedzieć Google, co Twoja witryna jest o odnosi się bezpośrednio z powrotem, jak wiele gęstość informacji istnieje na każdej stronie internetowej, oznacza to pomiar nie tylko liczbę słów, ale także określenie, które tematy są objęte dokładnie vs powierzchownie tak użytkownicy skończyć się coraz więcej wartości z każdej wizyty strony niż tylko czytanie niektórych wysokiej jakości kopii bez żadnej substancji.

Nie musisz mieć wiedzy eksperckiej przed wdrożeniem tych metod – wszystko, co musisz wiedzieć od początku, to gdzie słowa kluczowe pasują do Twojej treści Aby uplasować daną treść w sieci, musisz mieć pewność, że dostarcza ona wartościowych informacji dla Twoich odbiorców. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest użycie programów języka naturalnego, takich jak Google Open source’owa technologia NLP ReVerb to program, który wyodrębnia z treści twierdzenia o faktach. Na przykład, gdyby otrzymał zdanie “w tenisa gra się rakietą i piłką”, zidentyfikowałby tenis jako grę sportową, w której rakiety są używane do uderzania piłek tam i z powrotem ponad różnymi granicami na zamkniętym boisku. Gęstość informacji to liczba twierdzeń o faktach w dokumencie w stosunku do całkowitej liczby słów. Ale gęstość informacji nie mówi nam, jak dobrze się bawię, ponieważ nie jest to obiektywne twierdzenie, więc ignorujemy tę część danych. Posłużę się przykładem Wikipedii, aby zademonstrować tę koncepcję; jest tam o wiele więcej faktów niż tylko to, co widzisz na ekranie i gdyby wszystkie treści były takie jak ta, przesiewanie ich byłoby łatwe! W porządku? Jakie są więc inne rzeczy? Byłaby to naprawdę łatwa metryka. Moglibyśmy porozmawiać o stosowaniu cytatów w linii, co robi Wikipedia, gdzie po podaniu faktu następuje link do dolnej części strony i pokazanie cytatu, tak jak można to zrobić pisząc esej lub pracę dyplomową na studia. Lub możemy omówić przy użyciu tabel wyszczególniających fakty, w przeciwieństwie do tylko zdania są umieszczone razem bez sposobu dla czytelników, którzy chcą więcej informacji na temat czegoś konkretnego czytali wcześniej mają dostęp łatwo przez przewijanie w dół danego akapitu, który może zawierać wiele punktów na raz; jest to szczególnie ważne, gdy decydując się na nowe koncepcje z różnych źródeł, więc nie jest zbyt trudne, próbując śledzić wszystkie te nieznane nazwy bez ich pop-up losowo Pomysł, że reputacja strony jest wskaźnikiem jakości jej treści jest od dawna obecny w umysłach zarówno twórców, jak i konsumentów.

Wydaje się, że istnieją jasne standardy dotyczące tego, co sprawia, że coś jest godne zaufania

Google nie zawsze postępuje zgodnie z tradycyjnymi wytycznymi, aby określić, czy będzie klasyfikować swoją stronę wyżej lub niżej na stronach wyników wyszukiwania (SERPS), tym samym czyniąc te metryki nieistotne, jak również. Jak możesz zapewnić, że Twoje treści są napisane z poprawną pisownią i gramatyką? Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad poziomem czytelnictwa tego, co jest napisane? Czy wziąłeś pod uwagę, jak trudne jest zdanie, gdy są długie lub niespójne, a także używanie słów, których nikt nie zrozumie bez konieczności zatrzymania się w miejscu, sprawdzenia każdego słowa z osobna w Wikipedii, a następnie spróbowania ponownie. Jeśli ludzie nie mogą zrozumieć niczego z Twojego artykułu, ponieważ uważają, że jest on zbyt trudny do przeczytania – Google może nie brać go pod uwagę, co może prowadzić do niskich pozycji w rankingu. Istnieje wiele rodzajów analizy słów, które mogą być wykonane na dokumencie. Jednym z nich jest długość zdania, która dotyczy czytelności i unikalności treści, a także liczby słów użytych w każdym zdaniu. Na przykład, wyobraźmy sobie, że Google szukał artykułów na temat nauki o danych – może szukać tylko opublikowanych prac lub instytucji edukacyjnych, aby zobaczyć, jaki język był tam używany! Jako profesjonalista w dziedzinie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ważne jest, aby znaleźć sposób na uczynienie treści nie tylko autorytatywną, ale i atrakcyjną. Jednym ze sposobów są style medialne, takie jak wykresy z adnotacjami, które są łatwe w użyciu dla specjalistów SEO, takich jak ja, i zapewniają wymierne wyniki, które Google może wykorzystać. Zamiast wykresów

Dlaczego nie użyć bibliotek graficznych open-source do wyświetlania statystyk?

W ten sposób Google może uzyskać rzeczywiste liczby bez konieczności przekopywania się przez kod. Unikalna grafika jest ważna; jest to zawarte w wytycznych Quality Rater! Dostępność również ma znaczenie: Pokazuje, jak bardzo dbasz o szczegóły swojej witryny i strony. Historia o zespole i kontrakcie została opowiedziana już wiele razy, ale mimo to warto o niej wspomnieć ze względu na to, jak interesujący był to szczegół. Brązowe M&Ms zostały usunięte ze wszystkich kontraktów, aby upewnić się, że będą je uważnie czytać; zauważenie problemów z dostępnością w pracy pisemnej może być trudne, jeśli nie pocisz się każdym drobnym szczegółem! Google zawsze szuka najlepszych treści, w tym tych z autorytatywnych źródeł. Clickbaitowe tytuły i oszukańczy autorzy spowodują spadek Twojej pozycji w wynikach wyszukiwania, a także negatywnie wpłyną na poczytność z powodu niskiej jakości pracy. Google zaleca, aby jasno określić, co artykuł omawia, aby widzowie od razu wiedzieli, czy są zainteresowani, czy nie, a nie próbować złapać ich na haczyk, obiecując coś bardziej okazałego z góry, jak wiele clickbaitów, które można zobaczyć natychmiast poprzez ich śmieszne przykłady tytułów wymienionych poniżej: -Powiem Ci o 4 rzeczach, których nauczyłem się oglądając 5 filmów! -Nie uwierzysz, że te 3 hacki każdy może nauczyć się dzisiaj!

Google zawsze szuka najlepszych pisarzy do pokrycia ich ciągle zmieniającej się firmy. Google Scholar wydaje się być dobrym miejscem do rozpoczęcia, ale biorąc pod uwagę, ile pieniędzy zarabiają na tym i jakie kwalifikacje można mieć, aby zostać zaakceptowanym jako autor tam, nie jestem pewien, czy to naprawdę kwalifikuje kogoś. Jasne, że nie wszyscy potrzebujemy tutaj zwycięzców nagrody Pulitzera – miejmy tylko nadzieję, że twój pisarz ma przynajmniej jakieś kwalifikacje! Academia ma gigantyczną bazę informacji akademickich, ale nie umieszcza reklam na żadnej z tych stron. Jaki jest sens? Cóż, może ta akademicka informacja może być wydobyta w celu oceny treści dla konsumentów jako zgodnej z tym, co akademia mówi na pewne tematy – fakty, język lub autorytatywność są do oceny. Ale w jaki sposób Google uzyskuje ten autorytet? Środowisko akademickie też nie jest jeszcze pewne; jest po prostu zbyt wiele pytań, a za mało odpowiedzi w tej chwili. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy ignorować te pomysły!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top