skip to Main Content

Klient seo czy partner ?

Klient SEO, a może Partner ?

W dzisiejszym Whiteboard Friday, Kameron Jenkins przedstawia taktykę, którą powinieneś znać, aby zachęcić klientów i szefów do podróży w kierunku SEO. Bierność może prowadzić do wielu potencjalnych pułapek, z których z czasem trudno będzie się otrząsnąć. Witam w tym tygodniu w wydaniu Whiteboard Friday. Nazywam się Kameron Jenkins, jestem SEO Wordsmith w Moz i dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, jak możesz zmienić swoich klientów z biernych widzów w sprzymierzeńców w swojej podróży do lepszych rankingów z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek (SEO) Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, zanim zaczniesz cokolwiek innego: po pierwsze – zbudowanie zaufania; po drugie – zbudowanie relacji; po trzecie – zaoferowanie przejrzystości poprzez dzielenie się informacjami w razie potrzeby lub gdy zostaniesz o to poproszony, ale nie bez pozwolenia. Kiedy te trzy kroki zostaną ustalone, o wiele łatwiej jest włączyć je do codziennego życia w każdej części procesu budowania projektu. Celem powinno być zawsze edukowanie ich tak, aby rozumieli, jaka jest ich rola w każdym z tych procesów Więc jeśli kiedykolwiek słyszałeś, że ktoś przyszedł do Ciebie, może to klient, a może jesteś w firmie i to jest twój szef mówiąc

“Po prostu SEO mojej strony,” to ten artykuł Lisa Auerbach jest zdecydowanie dla Ciebie. Myślę, że najtrudniejszą rzeczą w pracy nad projektem SEO może być naprawdę trudne jako SEO, gdy nie mamy dużo wiedzy na temat tego, co ta firma robi lub kim są ich klienci – więc często razy powiedzą coś w stylu “po prostu zrobić kilka optymalizacji strony internetowej.” To może wydawać się dość łatwe, aby po prostu wejść do Google Analytics i zacząć podłączanie się na słowa kluczowe, ale bez więcej informacji od naszego klienta, nie może być faktycznie żadnych cennych badań słów kluczowych dzieje! Musimy wiedzieć, które strony generują ruch już teraz Więc przejdźmy od razu do rzeczy i zaczynajmy. Jestem pewien, że jesteś chętny do dyskusji na temat taktyki, więc porozmawiamy o ważnym: dzielenie się wiadomościami z klientem.

To może być świetny sposób, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej branży

Aktualizowanie swoich klientów na temat nowych wydarzeń, które mogą mieć wpływ na nich też! Na przykład – Google My Business eksperymentował z nowym formatem wideo dla ich funkcji postu, co oznacza, że nadszedł czas, aby podzielić się tym ekscytującym rozwojem z tymi, którzy polegają na nas jak członkowie rodziny lub przyjaciele dla porad biznesowych (często określane jako “klienci”). Chcesz spróbować?” Więc to jest naprawdę fajne, ponieważ pokazuje im, że jesteś na szczycie rzeczy… Mówi im, że będą częścią tej najnowocześniejszej technologii, co może sprawić, że ludzie będą podekscytowani pracą SEO, którą wykonujemy. Myślę, że dzielenie się nowościami jest naprawdę wartościowe i pokazuje naszą ciężką pracę wszystkim tym, którzy nie nadążają za każdą aktualizacją. Komunikowanie się z klientami bardziej, a nie mniej, może pomóc im być podekscytowanymi pracą, którą wykonujesz i upewnić się, że są zadowoleni. Było wiele sytuacji, w których zrobiłem konkretne rzeczy dla klienta w jednym tygodniu, ale ponieważ rozmawiałem z nimi więcej, byli szczęśliwsi na końcu, nawet jeśli może się wydawać, że to nieistotna rzecz z mojej strony.

Ze względu na oczekiwanie, które wiąże się z byciem trudnym do znalezienia, wielu SEO lubi trzymać swoich klientów w napięciu. Podczas gdy to może działać dla niektórych firm, może to również spowodować utratę podekscytowania później, gdy już zostaną znalezieni i nie będą już tak wyjątkowi. Upewniając się, że klient wie, co planujesz z wyprzedzeniem, jest jednym ze sposobów na obejście tego problemu, dając im coś innego, ekscytującego do oglądania z niecierpliwością! Kolejną dobrą wskazówką jest raportowanie wszystkich wyników po zakończeniu każdego etapu, co pomoże uczynić wszystko bardziej interaktywnym, zamiast po prostu robić wszystko za zamkniętymi drzwiami bez żadnych informacji zwrotnych lub wkładu od tych, którzy mają największe znaczenie – naszych szefów (aka naszych klientów!).

Jeśli oderwiemy to od rzeczywistych wyników, zawsze istnieje ryzyko, że mogą oni wycofać się z SEO

Nie widzą, jak wiele wartości z tego wynika. Tak więc jest to niefortunna rzeczywistość – ale na szczęście można pokazać im jeden z wielu sposobów mierzenia i kwantyfikowania tego narzędzia, opowiadając o tym, co się stało, gdy poprawiliśmy ranking strony dla naszego klienta. Wcześniej byli z nas zadowoleni – a teraz? Są zachwyceni! Ale oprócz mierzenia sukcesu za pomocą liczb, takich jak przychody lub wskaźniki pozyskiwania ruchu (które są ważne), innym sposobem na to byłoby pokazanie klientom namacalnych korzyści ich własnymi słowami: “Hej, pamiętasz te dwie strony, o których mówiłem, że wymagają trochę pracy?” To zajęło tylko trzy miesiące warte dedykowanych wysiłków “Wzrost ruchu na Waszej stronie znacząco wpłynął na naszą działalność. Wraz z nim pojawiają się nowe tropy i klienci.” Czasami trudno jest pogodzić najlepsze praktyki z obsługą klienta. Chodzi mi o to, że istnieje jeden koniec wahadła, gdzie jesteś naprawdę skupiony na najlepszych praktykach, to jest właściwe, to jest złe; znam się na SEO. Jeśli klient przychodzi do mnie po pomoc ze swoją stroną internetową i chce czegoś innego niż to, co oferujemy w naszych pakietach lub usługach – ale nadal czuje, że to będzie działać dobrze dla nich – staram się nie mówić im po prostu nie prosto, ponieważ wtedy są one wyłączone z dalszego zaangażowania w pomoc sobie uzyskać więcej ruchu (efekt przeciwny do pożądanego). Zamiast tego mówię sobie “Tak!”, jeśli pomysł działa! To otwiera rozmowę o tym, jak pewne techniki mogłyby lepiej ze sobą współpracować lub wzmacniać się nawzajem, kiedy Dla klientów, którzy są zainteresowani SEO, staramy się być jak najbardziej responsywni i elastyczni.

Jednakże, gdy proszą o coś, co niekoniecznie musi dobrze współgrać z ich stroną lub celem naszej usługi mamy mentalność “nie ale”

So an example of that could be your client emails in and says, “Hey, I want to try this new thing..” You go, “I like where you’re head is at! It’s great when people are thinking about their business seriously. Let me show you something related; it made a big different for my website.” This way they feel invested without shying them away from the SEO process. SEO jest jak długa podróż z przyjaciółmi. Będziemy rozmawiać o ryzyku, jakie niesie za sobą brak podekscytowania i zaangażowania klientów w SEO. Ważne jest dla wszystkich, abyśmy wszyscy trzymali się razem, opowiadając dowcipy i dzieląc się naszymi historiami. Jeśli ktoś zaśnie lub zacznie wymyślać wymówki, dlaczego nie może już do nas dołączyć w tej podróży, może to wszystko zepsuć! Udzielanie informacji zwrotnej nie musi być trudne – ale jest kilka rzeczy, na które powinieneś uważać, jeśli chcesz, aby Twoje relacje z klientami trwały dłużej niż jeden gigabajt transferu danych (lub godzina!). To, że ludzie od czasu do czasu wybierają inne drogi życiowe, NIE oznacza, że przestało im zależeć; czasami ich życie po prostu tymczasowo przenosi ich gdzie indziej

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top