skip to Main Content

Jakich błędów unikać w reklamach adwords

Błędy i działania w reklamach adwords

Dlaczego miałbyś używać SEO i PPC razem? Po pierwsze, może to być czas na ponowną ocenę Twojej kampanii AdWords. W tym pouczającym odcinku Whiteboard Friday z zeszłej wiosny, prelegent MozCon Dana DiTomaso wyjaśnia, jak możesz wykorzystać moc obu dyscyplin wyszukiwania, aby uzyskać lepsze ogólne doświadczenie w Google… W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie nasza obecność w sieci jest kluczowa w celu zdobycia nowych klientów – szczególnie przy tak dużej liczbie konkurentów walczących o uwagę – optymalizacja treści witryny poprzez techniki SEO przy jednoczesnym zarządzaniu reklamami, które pojawiają się na górze stron wyników poprzez płatne platformy reklamowe, takie jak Facebook Ads lub Google Adwords, stała się standardową praktyką wśród firm na całym świecie. Ale dlaczego potrzebują siebie nawzajem, skoro ich cele są pozornie Cześć! Jestem Dana DiTomaso, prezes i partner w Kick Point. Jesteśmy agencją marketingu cyfrowego w zamarzniętych dziczach Edmonton, Alberta. Dzisiaj zamierzam porozmawiać z Wami o PPC – jest to coś, o czym eksperci SEO wiedzą bardzo mało, ale mimo to możemy się od nich uczyć. Tak, pomimo tego, że jest to blog SEO (i nie martwcie się ludzie PPC – nadal będzie wiele do omówienia), dzisiaj chciałem omówić, jak obie dziedziny współpracują ze sobą bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ mogą się wiele od siebie nauczyć. Myślę, że wszyscy tutaj już zgadli, jakie jest moje postanowienie na 2019 rok:

Zbliżenie naszych dwóch światów poprzez dotarcie tak bardzo, jak to możliwe i próbowanie nowych rzeczy

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia dla małej firmy jest prowadzenie własnych kampanii reklamowych. Może to być bardzo czasochłonne i trudne, gdy nie wiesz, co robisz, ale są pewne “poprawki”, które wydają się pojawiać raz po raz w pracy naszej agencji z nowymi kontami. Chciałem poświęcić dzisiaj trochę czasu, abyśmy mogli omówić je zanim staną się problemami na późniejszej drodze… To jest rzeczywiście dość obszerny temat, jak to odnosi się konkretnie do zarządzania kontem Ads, jednak postaram się jak najlepiej, aby nie przytłoczyć nas obu, zawężając tę rozmowę tylko jedną rzecz: przy użyciu więcej niż 1 sieci reklamowej na kampanię (lub w ogóle). Oto trzy powody, dla których ci, którzy korzystają z wielu sieci może zobaczyć mniejszy sukces: Internet jest ogromnym, niepoznawalnym miejscem. W obliczu takiej niepewności, jeden może znaleźć się w impasie: czy umieścić swoje treści bloga wszędzie lub nigdzie? Ten artykuł będzie złamać kilka wskazówek, w jaki sposób najlepiej zoptymalizować swoje posty tak, że są one zauważone przez więcej ludzi i zwiększyć ruch. Weźmiemy spojrzenie na dziewięć sposobów można to zrobić! Pierwsza rzecz – zbyt wiele słów kluczowych! Google szuka słów o podobnej tematyce, jeśli chodzi o wyniki przeglądania, ale jeśli masz konkretne tematy w umyśle (np. “znaczenie rodziny”, a nie tylko ogólne) upewnij się, że są one wymienione na początku, jak również. Inną wskazówką byłoby nie powtarzać się niepotrzebnie – nie oceniaj słów kluczowych wyżej, ponieważ są one powtarzane Mówią, że imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa. Ale, w reklamie często może być katastrofalne! W tym przykładzie z Google AdWords widzimy grupę reklamową wypełnioną frazami związanymi z prawnikiem niszowego obszaru praktyki, takich jak “adwokat napadu”, “obrona karna firma prawnicza” Problem polega na tym, że podczas gdy każde słowo kluczowe ma swoje własne znaczenie, gdy postrzegane indywidualnie – “adwokat obrona”, na przykład, oznacza coś innego niż prokurator napaści i adwokatów obrony karnej tworzą różne obszary specjalizacji prawnej w ogóle – wszystkie mają jeden wspólny temat: prawnicy.

Aby zoptymalizować swoje kampanie PPC trzeba konkretnych szczegółów na ten temat

Co rodzaj reklam wychodzą tam tak ludzie wiedzą dokładnie, kto są coraz w kontakcie lub zatrudniania, w przeciwnym razie może po prostu skończyć się Dla tych, którzy szukają znaleźć konkurencyjną niszę dla swojej firmy, dui prawnik jest doskonałą opcją. Kiedy wyszukujesz “dui prawnik”, Google automatycznie wypełni frazę z innych pokrewnych wyszukiwań, takich jak [dui adwokat] i dać sugestie, jak ludzie mogą mieć wyszukiwane słowa, które odnoszą się z powrotem do pierwotnego zapytania, dodając litery na końcu, takich jak d-u-I lub l-a-w-. Aby lepiej kierować klientów szukających tych terminów, skonfigurować bardziej specyficzne grupy reklam wokół kluczowych fraz z każdego z nich, więc mogą być dostosowane tylko dla nich! To również daje reklamodawcom znacznie większą kontrolę nad tym, jakie wyniki pojawiają się na ich reklamach, ponieważ nie jest to możliwe, gdy przy użyciu szerokich słów kluczowych tylko. Skorzystaj z tej możliwości: _____ Im więcej kontroli masz nad swoją reklamę, tym lepiej Twoja firma będzie. Wiem, że to może wydawać się dużo pracy na początku, a nawet zastraszające, gdy mówimy o dużych firm z wielu różnych produktów lub usług, które wymagają każdego z własnych kampanii reklamowych. Jednak, stosując się do kilku prostych wskazówek, takich jak właściwe badania słów kluczowych w celu zwiększenia zysków poprzez współczynniki konwersji, dodając nowe słowa kluczowe do istniejących reklam do optymalnego wykorzystania, i dostosowując strony docelowe specjalnie dla docelowych nisz pomoże rozwijać inaczej niezorganizowanej kampanii wykładniczo szybko – co życie łatwiejsze wokół! Następną rzeczą jest wybranie odpowiedniego typu dopasowania. Możesz zobaczyć tutaj, że mam te nawiasy i te wyrażenia, a następnie te znaki plusa. Istnieją naprawdę cztery różne typy dopasowań: Broad Match, który jest straszny, ale można go używać raz na jakiś czas, aby rodzaj poszerzyć wyszukiwanie; Phrase Matching gdzie masz nawiasy wokół słów kluczowych, które muszą być razem jako jeden kawałek dla nich do uruchomienia reklamy (kinda jak cudzysłów działa w Google); Exact Keyword Mention co oznacza tylko pisanie słowo kluczowe będzie wyświetlać reklamy związane z tym, co jest wyszukiwane bez żadnych innych tagów lub cokolwiek innego potrzebne;

Plus Sign Matches co oznacza, że musi być co najmniej jeden znak + Obecny przed

Ktoś widzi ich reklamy pokazać się, ponieważ Modyfikator szeroki mecz jest droga do zrobienia, jeśli chcesz, aby Twoje reklamy są bardziej specyficzne i znaleźć to, czego szukają. Możesz ustawić go tak, że tylko ci, którzy szukają specjalnie dla “catering” zobaczy swoją reklamę, a nie kto może natknąć się na firmę cateringową z powodu wszelkiego rodzaju różnych fraz wyszukiwania związanych z jedzeniem jak w domu catering lub po prostu nieistotne rzeczy w ogóle. Jeśli jest coś innego całkowicie wolisz ludzie nie przegapić podczas przeglądania google, z tego uaktualnienia od słów kluczowych do BMM – czy to usługi SEO, pakiety pielęgnacji trawników lub nawet strategii marketingu treści – następnie rozpocząć już dziś! To jest naprawdę słowa dui, prawnik, i Seattle w dowolnej kolejności, ale wszystkie one muszą istnieć. Inne rzeczy mogą się zdarzyć wokół tego, jak również takie jak “Potrzebuję prawnika DUI w Seattle” Jeszcze inny przykład może być “Mieszkam w Seattle. Potrzebuję DUI Lawyer” lub nawet po prostu stwierdzając słowa kluczowe bez innych treści dodanych na jak “‘dui’ ‘prawnik'” Słaby przykład, ale masz pomysł. Nie wystarczy wepchnąć wszystko do dopasowania frazy; jeśli chcemy, aby nasze najbardziej konkurencyjne słowa kluczowe uruchomić dla konkretnych wyszukiwań to dokładne dopasowanie jest to, czego potrzebujemy! Jeśli pójdę z [dui prawnik], moje słowo kluczowe pojawi się tylko wtedy, gdy ktoś szuka “dui prawnik seattle” – w ten sposób nie będzie marnować żadnych pieniędzy na nieistotnym ruchu. To może być kosztowne, chociaż, ponieważ nie chcesz, aby twój konkurent coraz wszystkie te kliknięcia i wrażenia, nie wydając nic sami. To jest twoja głowa na, to jest naprawdę drogie każde kliknięcie… Muszę się upewnić, że dostaję jak najwięcej pieniędzy za te kliknięcia… To jest to, gdzie naprawdę chcesz użyć dokładnego dopasowania Dalej, wskazówki: Następną rzeczą jest to, co widzimy wiele osób, które mają tylko jedną reklamę na grupę i po prostu uruchomić tę samą starą kampanię, bo “oh well to wygląda dobrze.” Ale zgadnij co? To już nie działa! Zmieniaj rzeczy, bo inaczej nigdy nie dostaniesz nigdzie z reklamami.

Upewnij się, aby wymieszać w co najmniej trzech różnych kampaniach do każdej Google Ad Group

Dzięki czemu można być prawidłowo testowania, które z nich działają najlepiej wraz z byciem bardziej zaangażowany jako reklamodawcy wokół. “Twoja reklama i kopia to pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na potencjalnym kliencie. Musisz uchwycić ich zainteresowanie, zachęcić ich do podjęcia działania, zaoferować zachętę do zrobienia tego – wszystko, co sprawi, że jak najszybciej opuszczą Twoją stronę lub zrezygnują z naszych rozmów telefonicznych.” “Zastanów się, jak możesz dodać te emocjonalne wyzwalacze do swojej kopii”, mówi Tim Skaff (Case Manager @ P&C Insurance). “Porozmawiaj z klientami lub członkami zespołu, jeśli są w firmie; dowiedz się, co ludzie mówią, kiedy dzwonią. Co według nich jest skuteczne?” Chcemy zrobić coś, co pomoże Ci się wyróżnić – naprawdę dodać te emocjonalne wyzwalacze do swojej kopii reklamy. Następnie kolejną rzeczą jest upewnienie się, że są wezwanie do działania, które wydaje się podstawowe, ale ludzie w Internecie może nie myśleć o tym w ten sposób. Jeśli klikną go, to jest to, czego szukamy, jeśli chodzi o ich odpowiedź idzie. Ale zamiast po prostu powiedzieć “zadzwoń do mnie” lub napisz do nas e-mail”, daj im kilka bardziej konkretnych opcji, jeśli to możliwe: Albo “24 godziny na (wstaw numer telefonu),” “w godzinach pracy od 9 rano – 5pm MST od poniedziałku do piątku,” i / lub “(numer telefonu) po 19:00” Jeśli nie możesz znaleźć słów, czasami łatwiej jest je przeliterować i powiedzieć ludziom, czego chcą. W Google Ads są różne rozszerzenia, które pomagają w widoczności lub 24-godzinny serwis na przykład. Jednym ze sposobów, aby mieć najwięcej akcji i kliknięć na reklamę jest przez posiadanie jak najwięcej rozszerzeń w każdej z grup, które można. Chcesz się upewnić, że nie ma duplikatów, więc jeśli słowo kluczowe wywołuje rozszerzenie z innej grupy słów kluczowych, niż po prostu usunąć go z tej innej grupy lub zastąpić je z różnych słów dla każdego zestawu słów kluczowych. Pomoże to utrzymać wszystkie te reklamy aktywne bez nakładania się, co spowoduje więcej ekspozycji dla Ciebie! Tak jak byśmy nie nosić dwie pary na raz – powielanie schematów może być podobny pech podczas prowadzenia Facebook Ads …

Więc spróbuj nie powielać żadnych fraz kluczowych w wielu kampaniach

Nawet między oddzielnymi zestawami w ramach tej samej kampanii – to da nam większy zasięg, ponieważ są one mniej prawdopodobne, aby Jednym ze sposobów, że można wyciągnąć swoją kampanię razem jest dodanie rozszerzeń do niego. Jeśli te rozszerzenia są ustawione na niewłaściwym poziomie, jednak, wtedy będą one uruchamiane na słowa kluczowe i reklamy w innych grupach reklam, które mogą nie pasować do ich tematu lub tematu. Nie chcesz, aby tak się stało! Upewnij się, że jest naprawdę ścisła kontrola tego, co słowo kluczowe wyzwala rozszerzenie, więc każdy z nich tylko idzie off, gdy istotne. Inną rzeczą, którą widzimy jest to, że ludzie mają rozszerzenia lokalizacji i są one wyświetlane wszystkie złe lokalizacje, co może prowadzić do katastrofy. Masz grupę reklam dla Seattle z jedną kampanią o rozwoju nowego domu w Kalifornii, ponieważ załadowałeś wszystkie swoje rozszerzenia lokalizacji do niego; nagle pokazujesz reklamy wszędzie, zamiast tylko tam, gdzie powinny być widoczne. Nigdy nie wiadomo, skąd Twoi klienci szukają. Mogą być w San Francisco w tym momencie i szukać nowych domów w Seattle, bo może oni myślą o przeprowadzce do Szmaragdowego Miasta z Doliny Krzemowej! Chcesz, aby zobaczyć tylko to, co jest istotne na ich koniec rzeczy, co oznacza, że należy dwukrotnie sprawdzić wszystkie rozszerzenia lokalizacji tak, że ludzie spoza Kalifornii nie widzą reklamy podczas wyszukiwania domów tutaj lub odwrotnie, jeśli ktoś jest na zachodzie, ale wyszukuje podczas gdy z powrotem na wschód – to nie ma sensu dla naszego zespołu marketingowego albo. Jeśli chcesz, aby ludzie widzieli to, na co powinni patrzeć, upewnij się, że jest to na widoku. Oznacza to kontrolowanie miejsc, w których rzeczy mogą i nie mogą się znaleźć. Na przykład, elementy wyświetlane nie powinny nakładać się na wyniki wyszukiwania w Google lub odwrotnie, ponieważ tworzy to nieuporządkowany bałagan dla klientów, który zniechęci ich do dalszego zagłębiania się w Twoją stronę lub sklep.

Ponadto, nie zezwalaj na reklamy domyślnie – Google mówi “Po prostu pokażemy Twoje reklamy wszędzie”

Ale nie pozwól, aby ich słowa dyktowały Ci sposób prowadzenia biznesu! Jeśli coś się stanie przypadkowo, to napraw to jak najszybciej, aby błędy się nie powtarzały i nie kosztowały czasu (kolejny aspekt pieniędzy). Poniższy fragment omawia sposoby, dzięki którym firmy mogą zapewnić, że odwiedzający pozostają zaangażowani w witrynie Powodem, dla którego sieci wyświetlania i wyszukiwania są różne jest to, że wyświetlacze są na stronach internetowych, które mogą być bardziej rozpraszające od innych reklam, które mogą się pojawić. To naprawdę inny rodzaj doświadczenia, aby zobaczyć reklamy oparte na tekście w ramach wszystkich tych migających obrazów i klikalnych zakładek, mogą nawet nie zauważyć swoją reklamę! Dając swoje reklamy konkretnej kampanii i budżetu, można zapewnić, że są one przydzielanie najbardziej efektywne wydatki. Internet jest ciągle zmieniający się krajobraz, więc ważne jest, aby wiedzieć, gdzie każdy dolar idzie w celu, aby wszystko poszło gładko. Kliknij przez stawki niewątpliwie wzrośnie z tego podziału, ponieważ użytkownicy mają teraz większą kontrolę nad tym, co treść reklamy wyskakuje na ich ekranie w danym momencie! Jeśli nie jesteś zaznajomiony z podstawami PPC, nadszedł czas, aby dostać się na tej akcji. Z wielką kontrolą nad wyszukiwaniem i wyświetlaniem reklam, kiedy idą na żywo, kampanie te mogą oznaczać wyższe konwersje dla Twojej firmy niż inne formy reklamy samodzielnie. Na szczęście istnieje wiele zasobów dostępnych online, takich jak nasz blog, który pomoże Ci przejść przez konfigurację kampanii od początku do końca – nawet jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś czegoś takiego! Kiedy nie możesz poświęcić czasu na dogłębne badania, reklamy są świetnym sposobem dla SEO, aby dowiedzieć się, czego ludzie chcą. Na przykład, jeśli widzę, że ktoś szukał nazwy mojej firmy w Google, ale nie kliknął nic z rankingu SERP poza naszą reklamą i kliknął przez – to mówi mi, że są zainteresowani tym, co oferujemy! Lepsze zrozumienie tego, jak wyszukiwarki myślą o słowach kluczowych jest kluczowe, ponieważ dane o słowach kluczowych stają się coraz mniej dostępne z każdą nową aktualizacją narzędzi.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top