skip to Main Content

Eksperyment seo

Google Featured Snippet był kiedyś marzeniem każdego biznesu

Ale z tymi wszystkimi ostatnimi zmianami, z biegiem czasu staje się coraz mniej warte walki. W tej chwili, jeśli chcesz mieć bardziej wyrównane szanse w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), to double-dipping jest Twoją odpowiedzią: uzyskanie wyróżnienia zarówno na Bing jak i Yahoo! Niektórzy wydawcy są zaniepokojeni, ponieważ starsze badania sugerowały, że zdobycie featured snippet w wyszukiwarce Google prowadziło do mniejszego ruchu niż “naturalny” najlepszy wynik w rankingu. W związku z tą nową zmianą, niektórzy spekulują, czy w ogóle warto konkurować o snippety, ponieważ mogą one mieć szkodliwy wpływ na rankingi Twojej witryny i prowadzić do większej liczby utraconych odwiedzających, a nie pozyskanych! Pracując z naszym zespołem w SearchPilot, stworzyliśmy eksperyment A/B, w którym posty Moz Blog zostały całkowicie usunięte z featured snippets Google i zmierzyliśmy ich wpływ na przepływ odwiedzających. Google’owski tag data-nosnippet jest bardzo potężny i może być użyty do usunięcia strony z góry wyników wyszukiwania Google. Na szczęście dla Moz, byli oni w stanie odzyskać swój featured snippet po usunięciu go za pomocą nosnip

Moz znalazł drogę na szczyt wyników wyszukiwania w ciągu zaledwie jednego dnia

Nie widzieli, że to nadchodzi i myśleli, że wrócą na dół, ale Moz wydawał się nie do zatrzymania na tym testowym słowie kluczowym. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy te słowa kluczowe wywołały featured snippets zarówno dla Backlinko jak i ContentKing strony mogą uplasować się dla setek lub tysięcy różnych słów kluczowych z różnymi pozycjami w zależności od tego, czego szukasz! Decyzja o rezygnacji z featured snippets wydawała się dobrym pomysłem. Rzeczywistość okazała się jednak wymiernie inna. Po dodaniu tagu data-nosnippet, nasze wariantowe adresy URL szybko straciły swoje featured snippets, a my stanęliśmy w obliczu nieoczekiwanej konsekwencji: 12% spadek ruchu dla wszystkich dotkniętych stron (95% poziom ufności). W przeprowadzonym eksperymencie zaobserwowano negatywny wpływ na ruch organiczny. Atrybut data-nosnippet miał negatywny wpływ w połączeniu z pozycją w czołówce wyników i brakiem featured snippets – strony te odnotowały więcej kliknięć niż te, które w ogóle nie posiadały tej cechy. Dodając atrybut “data-nosnippet”, nie tylko byliśmy w stanie powstrzymać Google przed pobieraniem danych z tej sekcji strony HTML i używaniem ich jako snippetu, ale również potwierdziliśmy, że ponownie znaleźliśmy się w rankingu. Do śledzenia słów kluczowych użyliśmy STAT Search Analytics.

Byliśmy w stanie monitorować zmiany w rankingu dla stron

Które miały wyróżnione snippety, i zauważyliśmy, że trwało to około siedmiu dni lub więcej od momentu rozpoczęcia testu, zanim Google mogło zbuforować nasze nowe treści. Zazwyczaj tydzień później rankingi te zmieniały się ponownie, jeśli inna strona również otrzymała snippet spotlight na swojej stronie. Zdarzało się to tylko w przypadku niektórych snippetów, więc po zaprzestaniu ich utrzymywania widzieliśmy szybszy zwrot, ponieważ wracały one tak szybko jak następnego dnia Pomimo tego, że niektóre strony zostały zaindeksowane wraz z ostatnimi zmianami, wyglądało na to, że nigdy nie powróciły jako featured snippet. Podczas gdy dla wielu wydawców zdobycie tej pozycji jest prawdopodobnie nadal w ich najlepszym interesie, są oczywiście wyjątki i czasami lepiej skupić się na innej stronie całkowicie lub nie kierować słów kluczowych, które je wywołują w ogóle. Jakie są Twoje doświadczenia z featured snippets? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Dołącz do Moz SEO Scientist, Dr. Pete Meyers w środy kwietnia o 13:30 na Twitterze i zadaj swoje najbardziej palące pytania na temat tego, jak poruszać się po zmianach i wyzwaniach świata COVID-19 podczas tej cotygodniowej, godzinnej sesji Q&A! Tweetuj przez cały tydzień używając #AskMoz dla rozważenia lub prześlij je tutaj .

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top