skip to Main Content

Jak budować linki z obrazków

Budowanie linków z obrazków

PR-owcy cyfrowi często bywają zaślepieni “goglami kampanii” – czyli mają z góry założoną wizję tego, gdzie kampania powinna się znaleźć i jak ma działać. Nie mają wpływu na to, czy ludzie przeczytają artykuł, czy nie, ale na pewno wiemy, jakie nagłówki nadać, aby jak najwięcej osób było zainteresowanych przeczytaniem o produktach naszej firmy! Kampanie link buildingowe rozkwitają dzięki kreatywnej dywersyfikacji. Kreatywna różnorodność podczas procesu produkcji otwiera “pulę dziennikarzy” i daje ci o wiele więcej osób, do których możesz dotrzeć, maksymalizując ich potencjalne zainteresowanie twoją pracą. Wiesz, że potrzebujesz pomysłu, który sprawdzi się w dzisiejszym zmieniającym się krajobrazie informacyjnym. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie zróżnicowanego formatu dla każdej kampanii, dzięki czemu można zbadać wiele punktów widzenia i sektorów przed rozpoczęciem produkcji. Ta elastyczność powinna być zapewniona na etapie eksploracji projektu – podczas badania potencjalnych wyników i nagłówków. Oczywiście ważne jest nie tylko to, w jaki sposób treść jest przekazywana, ale również jakiego rodzaju media lub formaty są wykorzystywane.

Dobrze dobrane podejście zapewnia różnorodność, która prowadzi do większych możliwości!

Odkrywanie tematów dla swoich treści nie zawsze jest łatwe. Niektórzy ludzie mogą zacząć od przeglądania trendowych hashtagów na Instagramie lub Twitterze, podczas gdy inni mogą chcieć pójść bardziej tradycyjną drogą burzy mózgów z długopisem i papierem. Aby zacząć, będziesz potrzebował dwóch rzeczy: trochę czasu i mnóstwo kreatywności! Każdy ma swój własny sposób na odkrywanie nowych obszarów tematycznych, ale jedną z prostych, ale skutecznych strategii jest skojarzenie słów – po prostu zapisuj wszystko, o czym myślisz, gdy w rozmowie pojawiają się konkretne słowa. Od finansów + studentów przez modę + Elon Musk; istnieje wiele możliwości, które cierpliwie czekają na kogoś takiego jak Ty, kto jest wystarczająco chętny i zdolny, aby wykorzystać je teraz, zanim zrobi to ktoś inny BuzzSumo jest koniecznością dla znalezienia najbardziej popularnych artykułów, ale jeśli jesteś na budżet, Ciesząc się grając z AlsoAsked.com ostatnio, aby uzyskać kilka więcej inspiracji związanych z tematem! Buzzfeed robi to naprawdę dobrze w swoich postach i uważam, że jest to przydatne jako alternatywa, która jest darmowa. Nie będziesz w stanie konkurować z ustalonych źródeł wiadomości choć chyba, że witryna ma coś nowego lub ekskluzywnego mogą korzystać, więc pomyśl o istotności przed zadawaniem pytań. Z doświadczenia wiemy, że najlepsze kampanie powstają wtedy, gdy wkładamy w nie całe serce.

W fazie produkcji każdej kampanii bardzo dokładnie analizujemy punkty danych i podejścia

Osobiste doświadczenie i ciekawość często prowadzą do ciekawych statystyk. Na przykład: moja własna pasja do weganizmu dała nam unikalną perspektywę, która okazała się owocna, kiedy rozpoczęliśmy trzecią rundę działań w ramach naszej ostatniej kampanii wydatkowej COVID-19 Jeśli przechodzisz przez ten proces sam, nikt nie pomoże ci wziąć na swoje barki ciężaru lub pracować tak ciężko w twoim imieniu, jak ty sam! Najlepiej podejść do tego obiektywnie, więc jeśli możesz zająć się kampanią kolegi i vice-versa, to nawet lepiej. Nie patrz tylko na kąty, jakie daje twoja treść po jej stworzeniu – rozbierz swoją pracę (lub kogoś innego) przed wdrożeniem, mając obiektywne oko na to, czego może brakować lub co wymaga poprawek. Niektórzy link builderzy dostrzegają swoje możliwości dopiero wtedy, gdy już zdobędą linki w fazie treści kampanii SEO; rozważ rzucenie światła na to wcześniej! Przeszukiwanie treści przed i w trakcie procesu produkcji może pomóc Ci pozostać na szczycie gry, jeśli chodzi o uzyskanie większego rozgłosu.

Sukces jest zdecydowanie możliwy w ten sposób, ale jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces – idź naprzód i wiercić w treści wcześniej lub nawet nie zawracać sobie tym głowy w ogóle. Wiedza na temat tego, o czym piszą, zarówno na Twitterze, jak i w publikacjach, jest kluczem do tworzenia danych specjalnie dla dziennikarzy. W jednej z kampanii skupiliśmy nasze wysiłki na informacjach związanych z side-hustle, które mogłyby ich zainteresować podczas relacjonowania pandemii z wirusem grypy w roli głównej. Dziennikarz, który zajmował się tym konkretnym tematem w USA Today, na szczęście często tweetował o historiach, nad którymi pracował, dzięki czemu było nam niezwykle łatwo dostosować niektóre treści do jego zainteresowań, a następnie zaoferować mu unikalne dane, których potrzebował. Wiemy, że dziennikarze są często wielozadaniowe z ich pracy w danym czasie, dlatego upewniamy się, że mogą znaleźć to, czego potrzebują bez zbytniego wyszukiwania lub przewijania długich list po zalogowaniu się do naszej witryny. Oprócz śledzenia Twittera, można również dowiedzieć się, co ich interesuje, sprawdzając platformy mediów społecznościowych, takie jak Google Discover i Reddit, aby zobaczyć, czy coś jest dyskutowane na temat Twojej branży – te strony prawdopodobnie zapewnią wgląd w kluczowe punkty dyskusji w ciągu kilku dni lub nawet godzin wcześniej Kampania dotycząca wydatków na koronawirusy zakończyła się sukcesem.

Byliśmy w stanie wysłać treści, które różniły się stylem i treścią, a jednocześnie były wystarczająco zróżnicowane dla różnych mediów

Na przykład wykorzystaliśmy fragmenty adresów URL lub “hash URL”, które pozwoliły nam dostarczyć linki z kotwicami ze spisu treści na górze każdego artykułu, dzięki czemu czytelnicy mogli dostosować swoje doświadczenie czytelnicze w oparciu o to, o czym chcieli uzyskać więcej informacji. W świecie, w którym większość danych publicznych jest rozproszona, trudno jest znaleźć to, czego się potrzebuje, gdy wszystkiego jest tak dużo. Tak było w przypadku naszego zbioru danych – otrzymywaliśmy zapytania o każdą statystykę pod słońcem i nie wiedzieliśmy, jak dziennikarze chcieliby, aby ich historia została przedstawiona w czytelnej tabeli, która miałaby dla nich sens. Oczywiście to wszystko zmieniło się, gdy w końcu zrozumiałem: Dziennikarze po prostu potrzebują nagłówków! Sekcja kluczowych wniosków lub nagłówków w spisie treści jest niezbędnym elementem każdej kampanii opartej na długich danych i niesamowicie ułatwia dziennikarzom i czytelnikom znalezienie najbardziej istotnych statystyk, których szukają w ciągu kilku sekund, ponieważ teraz (dzięki mnie!) te rzeczy są łatwo wyszukiwalne za pomocą znaczników HTML, takich jak <h Dziennikarze mogą linkować bezpośrednio do odpowiednich fragmentów badań na naszej stronie internetowej, używając tagu id “#vegetarian” podczas powoływania się na nas.

Ponadto, oferujemy linki dla dziennikarzy, aby ułatwić im pracę, a także wyszukiwarkom

Kiedy wybuchła pandemia, uznaliśmy to za okazję do zdywersyfikowania zasięgu kampanii naszego klienta poprzez dotarcie do dziennikarzy z całej Ameryki. Zdaliśmy sobie sprawę, że różne publikacje mają bardzo specyficzne potrzeby i chcieliśmy, aby mogli oni szybko znaleźć to, czego potrzebują z ogromnego zbioru danych odpowiedzi na ankietę. To właśnie tutaj przydają się hashowe adresy URL! Na przykład, “https://hashurls-pandemicresponse2018.com/politics” przekieruje Cię bezpośrednio do wszystkich odpowiedzi respondentów na temat przynależności politycznej w tym okresie, dzięki czemu nie będę tracił cennego czasu na przeszukiwanie stron w poszukiwaniu ich historii. Zapewniliśmy szeroki zakres relacji, ale trzy największe miejsca (BBC, CNBC i USA Today) dotyczyły różnych punktów widzenia i danych. Wiedzieliśmy, że tak się stanie, ponieważ nasz zespół był dobrze przygotowany do pracy nad tą kampanią – w rzeczywistości nie był to przypadek! Nasza strategia produkcji skupiła się w dużej mierze na tych podstawach: wydatki w czasie pandemii. Wszystkie powiązane tematy doprowadziły nas do wydatków w sklepach spożywczych, gdzie Amerykanie byli zmuszeni do jedzenia większej ilości warzyw z powodu niedoboru żywności lub innego skoku, który zachęcił nas do przyjrzenia się zmieniającym się wyborom żywieniowym Amerykanów, którzy jedli mniej mięsa niż zwykle z powodu wysokich cen.

Chcieliśmy się upewnić, że nasza strategia dotarcia do odbiorców jest zgodna z celami tej kampanii

Nadaliśmy priorytet treściom związanym z finansami, a następnie wykorzystaliśmy dane zebrane z ankiet dla każdej rundy wybranych przez nas miejsc. Jeśli czujesz się przytłoczony lub nie jesteś pewien, jaki typ treści najlepiej nadaje się na twoją stronę, rozważ podzielenie różnych typów, aby zapewnić wysoką jakość doświadczeń we wszystkich kanałach. Umieszczenie treści w strawnym formacie zapewni dziennikarzom łatwy dostęp do informacji, które chcesz zaprezentować. Pamiętając o dużych fragmentach badań opartych na danych, podziel je na mniejsze sekcje, dzięki czemu dziennikarze nie będą mieli problemów ze zrozumieniem tego, co jest im oferowane i będą bardziej skłonni do zaakceptowania prośby o wywiad lub udzielenia informacji zwrotnej na temat tego, jak się czują w danym temacie. Jeśli raz po raz okazywało się, że mniejsze historie z mniejszą liczbą funkcji zawsze wystarczają w porównaniu z większymi artykułami, dlaczego nie spróbować wysyłać e-maili mających na celu coś prostego? To może być trudne na początku, ale jeśli zrobione poprawnie, te ukierunkowane kampanie e-mail zasięg powinien lądowania umieszcza się znacznie częściej niż nadęty e-maile próbuje zbyt ciężko oferują zbyt wiele treści wszystkich na raz. Zmieniamy świat jednym artykułem na raz. Aby dotrzeć z Twoim przekazem, szukamy nie tylko dziennikarzy i blogerów z naszej branży, ale także tych, którzy wiedzą, jak dotrzeć do czytelników o różnym spojrzeniu na życie. I tu właśnie wkraczasz Ty! Dzięki nowej, innowacyjnej strategii kampanii contentowej, która daje nam wszystkim (nawet Tobie) dostęp do różnych sektorów i kątów dotarcia, będzie to jak rzucanie spaghetti o ścianę! I zgadnij co? Bardziej kreatywne sposoby, które wymyślimy, sprawią, że każdy fragment treści wypuszczony do tego dzikiego wszechświata będzie miał wiele haczyków – co oznacza mniejsze ryzyko dla wszystkich zaangażowanych, ponieważ sukces jest gwarantowany od pierwszego dnia.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top