skip to Main Content

Aspekty techniczne seo – na co zwrócić uwagę

Na co zwrócić uwagę w SEO ?

Techniczna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) optymalizuje stronę internetową od strony zaplecza i obejmuje takie aspekty jak szybkość strony, bezpieczeństwo, metadane i responsywność. Dzięki pracom technicznym SEO wykonanym na backendowym kodzie witryny – który jest tym, co przede wszystkim widzą roboty indeksujące – będziesz w stanie uzyskać wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania dla wszystkich istotnych słów kluczowych, które kierują ruch do naszej firmy. Kiedy lepiej radzimy sobie z rankingiem organicznym, oznacza to, że więcej osób odwiedzi naszą stronę internetową; pozyskiwanie leadów od nich, aby mogli generować przychody dla nas! W celu uzyskania wyższej pozycji w rankingach wyszukiwarek, Twoja organizacja powinna zainwestować czas i pieniądze w techniczne SEO. Włączenie go na swojej stronie upewni się, że używasz najlepszych praktyk, które Google chce dla swojego algorytmu rankingowego, co oznacza lepszą widoczność online! Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć poprawiać techniczne SEO swojej strony i czerpać z tego jak najwięcej korzyści, czytaj dalej, aby zapoznać się z poradami i rzeczami do zrobienia dla technicznego SEO.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, ważne jest utworzenie konta Google Search Console

Jeśli jeszcze go nie utworzyłeś, utwórz je teraz! W konsoli (jest ona darmowa) znajdziesz statystyki dotyczące tego, jak dobrze twoje strony radzą sobie w wynikach wyszukiwania, a także wszelkich przeszkód, jakie może napotkać Googlebot podczas próby ich przeczesania/indeksowania. Potrzebujesz Google Search Console, aby mieć wgląd w to, jak wyszukiwarka widzi Twoją stronę. Dzięki niemu możesz wysyłać strony do indeksowania w Google, monitorować rankingi w dotkniętych punktach w czasie i wiele więcej! Pomaga również w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się podczas indeksowania, dzięki wbudowanym narzędziom, takim jak Śledzik błędów, który śledzi wszystkie potencjalne problemy, aby nie przekształciły się w większe; ponadto istnieją inne funkcje zaprojektowane specjalnie na te czasy, kiedy coś idzie nie tak, takie jak Raporty historii zmian, które pomogą zidentyfikować, co poszło nie tak, lub Raport stanu indeksu, jeśli coś nie jest indeksowane prawidłowo. Protokół wykluczenia robotów jest w zasadzie zestawem wytycznych rządzących robotami indeksującymi – masz te instrukcje kierunkowe mówiące im, gdzie NIE należy się zapuszczać i określające instrukcje specyficzne tylko dla niektórych botów To, co chcesz zrobić, to utrudnić Googlebotowi indeksowanie całej witryny: Chcesz, aby tylko Twoje najbardziej wartościowe strony były indeksowane.

Jeśli to zrobisz, cała Twoja witryna zostanie oceniona na podstawie jakości tych stron, a Google nie będzie marnować budżetu na indeksowanie Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne sposoby dla nas, ludzi z odrobiną wiedzy SEO, aby zrobić plik robots.txt na naszych własnych komputerach bez posiadania nikogo innego pomocy zbyt wiele; wszystko czego potrzebujemy to dostęp przez Chrome lub rozszerzenia przeglądarki Firefox, jeśli jesteśmy zalogowani na nasze konto. Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca, w którym znajduje się napis “robots” po zalogowaniu się do Gmaila – po tym czasie wystarczy skopiować i wkleić to, co się pojawi w jednym oknie, więc Techniczne SEO to coś więcej niż tylko tworzenie dokumentu robots.txt dla Twojej witryny! Tworzenie sitemapy XML może również pomóc botom wyszukiwarek znaleźć i zaindeksować ważne strony w Twojej witrynie, więc nie jest za późno, aby wykonać ten krok w procesie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Po wykonaniu jednego z tych zadań lub obu, możesz przejść do tworzenia sitemapy HTML, która jest idealna przy przesyłaniu jej przez Google Search Console (jest to jeszcze łatwiejsze z WordPressem!)

Ważne jest, aby dbać o swoich użytkowników i oferować im więcej niż jeden sposób korzystania z witryny

Mapę strony HTML, będącą jednocześnie przewodnikiem dla robotów indeksujących, można znaleźć w stopce każdej witryny lub (co zaskakujące) po wyświetleniu strony 404… Szablony te umożliwiają zarówno crawlery, jak i klientów do zbadania naszych stron internetowych, więc są niezwykle cenne. Twój szablon strony internetowej będzie zawierać najbardziej znaczące strony w tej witrynie, takie jak dostępne elementy lub strony administracyjne plus “O” obszary, jeśli dodać każdą pojedynczą stronę internetową w celu, który jest w tym konkretnym obszarze następnie Będziesz zmniejszyć jego wartość wobec klientów, ponieważ chyba, że w odniesieniu do niezwykle dużej skali firmy nie warto zawierać wszystkie te rzeczy w ich szablon projektu. W dzisiejszym cyfrowym świecie, protokół HTTP nie jest już wystarczająco dobry. HTTPS poprawia bezpieczeństwo Twojej strony poprzez bezpieczne połączenie, które szyfruje wszelkie informacje prezentowane przez klienta – takie jak adres e-mail lub dane karty kredytowej. Używanie szyfrowanych połączeń do zakupów online i komunikacji stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ ludzie robią ich obecnie tak wiele! Protokół HTTP może wydawać się tańszą opcją, jednak biorąc pod uwagę wszystkie te ataki cybernetyczne, które ostatnio mają miejsce… czy naprawdę chcesz podjąć takie ryzyko bez zabezpieczenia? Nawet jeśli teraz nie grozi nam żadne bezpośrednie niebezpieczeństwo, powinniśmy zawsze myśleć o jutrze, kiedy nasze życie będzie zależało od dostępu do bezpiecznych i niezawodnych usług internetowych. Dlaczego nie migrować do HTTPS dla ogólnej poprawy swojej stronie internetowej? W zależności od dostawcy usług hostingowych, może być w stanie uzyskać certyfikat SSL bez żadnych kosztów. Skontaktuj się z nimi, aby uzyskać pomoc w instalacji tego ważnego środka bezpieczeństwa i ustawieniu niezbędnych przekierowań ze stron HTTP. Strony internetowe są istotnym elementem dla każdej firmy.

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z Internetu, aby znaleźć i zbadać różne produkty lub usługi

Strony internetowe powinny być zaprojektowane zgodnie z wytycznymi SEO (search engine optimization), tak aby mogły być dobrze pozycjonowane w wyszukiwarkach takich jak Google. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna działa lepiej online, a następnie rozważyć wynajęcie eksperta, który jest doświadczony we wszystkich aspektach marketingu cyfrowego, ponieważ nawet coś tak prostego, jak posiadanie wadliwych przekierowań może negatywnie wpłynąć na ranking – co może utrudnić potencjalnym klientom dostęp do tego, co masz dostępne! Jeśli ktoś nie dba podczas projektowania ich witryny menu nawigacyjne, to będzie miało ogromny wpływ na to, jak łatwo jest dla odwiedzających poruszać się po stronach na swojej stronie internetowej bez zamieszania, dlatego menu nawigacyjne potrzebują trochę Witryny internetowe to zbiór stron i linków, ale najważniejsze z nich są często ukryte za zakładkami lub menu. Decydując o tym, jakie treści umieścić w menu nawigacyjnym witryny, należy wziąć pod uwagę wszystkie poziomy ważności: od informacji skierowanych do klienta, dotyczących przedmiotów sprzedaży (czyli “menu”), po narzędzia administracyjne, które umożliwiają użytkownikom dostęp do logów lub innych danych niedostępnych publicznie dla poszczególnych osób (czyli “techniczne SEO”). Z mobile-first indexing już wkrótce, jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod tym kątem, to równie dobrze możesz nie istnieć. Aby upewnić się, że tak jest również w Twoim przypadku – i to przy tak wielu osobach korzystających z telefonów w dzisiejszych czasach! – sprawdź tutaj kilka wskazówek, jak responsywny design może pomóc Ci w osiągnięciu wyższej pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google.

Optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych nie zawsze jest opłacalna

Jeśli chcesz poprawić czas ładowania swoich stron, będzie to o wiele bardziej opłacalne i mniej ryzykowne, jeśli zoptymalizujesz je pod kątem przeglądania na komputerze stacjonarnym, niż próbować budować lub aktualizować całkowicie oddzielną stronę z myślą o urządzeniach mobilnych. Wraz z poprawą szybkości strony i sitemaps, które ułatwiają nawigację na wszystkich urządzeniach, linkowanie wewnętrzne pomoże robotom indeksującym znaleźć treści, które mogłyby przegapić w innym przypadku, jednocześnie utrzymując klientów zaangażowanych w uzyskanie tego, czego potrzebują z naszych stron szybciej, więc nie ma szans na odbicie się od nich Zorganizowane lub ustrukturyzowane dane (znane również jako schema markup) dają boty wyszukiwarek dodatkowe informacje o Twojej stronie, w tym takie rzeczy jak to, czy sprzedajesz produkt, czy masz przepisy na stronie lub czy jest to ankieta. Pomoże to w podniesieniu pozycji strony i znalezieniu jej przez więcej osób w sieci! Utrzymanie silnej strategii SEO dla Twojej strony internetowej jest niezbędne nie tylko do rankingu, ale także do generowania leadów. Jeśli będziesz pamiętać o tych aspektach podczas pracy nad poprawą technicznego SEO i odpowiednio je wdrożysz, łatwiej będzie Ci przejąć inicjatywę nad konkurentami, którzy jeszcze nie zainwestowali tyle czasu i pieniędzy w swoje cyfrowe strategie marketingowe. Joseph jest autorem treści technologicznych i content marketerem od czterech lat, po tym jak zdecydował, że pisanie o językach programowania to jego powołanie w wieku 17 lat. Specjalizuje się w poruszaniu tematów takich jak trendy w językach kodowania, informacje o rozwoju eCommerce z implikacjami AI, gdzie udziela odpowiedzi ciekawskim odbiorcom na kanałach social media, jednocześnie równoważąc inne projekty obok tego jednego… Jego posty na blogu są obecnie czytane przez ponad 80K

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top