skip to Main Content

Błędy popełniane przy obliczaniu Kpi w seo

Błędy przy obliczaniu kluczowych wskaźników efektywności w SEO

Technologia zmienia oblicze marketingu na wiele sposobów, a Search Engine Optimization (SEO) stało się jednym z jego najbardziej rozpowszechnionych elementów. Z Google licząc ponad 5 miliardów wyszukiwań dziennie, to nie jest zaskakujące, że firmy są scrambling aby uzyskać ich zawartość z przodu dla tych ludzi – po wszystkim, kto nie chce więcej ruchu? Jednak przy tak wielu innych witrynach walczących o pozycję na stronach wyszukiwarek może być trudno zmierzyć sukces lub wiedzieć, kiedy zrobiłeś wpływ; aż do teraz. Jedna z firm stworzyła to, co nazywają Digital Analytics, który monitoruje, jak Twoja witryna rangi na wielu platformach, w tym kanałów mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, jak również miejsc zakupów online, takich jak Amazon. Analityka ta dostarcza dokładnych informacji o tym, jakie zmiany należy wprowadzić Zarówno marketerzy, jak i nie-marketerzy stają przed zadaniem ustalania, śledzenia i kontrolowania kluczowych wskaźników efektywności (KPI) na wszystkich poziomach. Ale to nie tylko marketerzy muszą wiedzieć, jak najlepiej poradzić sobie z tymi problemami; zrozumienie, jak ludzie mogą ich uniknąć, jest czymś cennym dla każdego zaangażowanego w biznes.

Oto kilka najczęstszych błędów KPI, w które wpadają SEOwcy

Bez względu na to, jaką rolę pracownik lub właściciel podejmuje w firmie, zazwyczaj jest on początkowo podekscytowany – może nawet zbyt podekscytowany – aby rozpocząć mierzenie swoich postępów za pomocą wskaźników KPI, takich jak zmiany w rankingach z 3. miesiąca w porównaniu do tych z 1. miesiąca. Jak tylko to podekscytowanie zaczyna wygasać, osoby zaczynają przeglądać miesiące wstecz Poczucie kontroli i analizy kluczowych danych jest niezbędne w każdym planie SEO, ale tak jak w przypadku wszystkich aspektów tej dziedziny, nadmierne mierzenie może być kolejną okazją do źle ukierunkowanych wysiłków. To prawie naturalne, że chcemy mierzyć wszystko, co jest dostępne, ponieważ wydaje nam się, że w ten sposób zbliżamy się do celu lub osiągamy sukces szybciej, niż gdybyśmy nie liczyli ich wcale. W rzeczywistości, gdy istnieje zbyt wiele wskaźników obserwowanych na bieżąco, prowadzi to bezpośrednio do zmniejszenia kontroli nad KPI, które naprawdę mają znaczenie, co kończy się prowadzeniem z powrotem do niekończącej się pętli, w której mierzenie więcej oznacza po prostu brak czasu na to, co najważniejsze, więc ludzie próbują nowych rzeczy, które mogą myśleć, że będą działać lepiej, aż w końcu ustalają coś dopiero po miesiącach…

Kluczowe wskaźniki wydajności są używane z jakiegoś powodu i na nich właśnie należy skupić swoją uwagę. Celem nie powinno być tylko wyróżnienie tych najważniejszych w danym momencie; chodzi również o zrozumienie, które KPI pomogą Ci osiągnąć cele w sposób, w jaki inne mogą nie pomóc. Na przykład, jeśli organizacja koncentruje się na lojalności klientów, to skupi na tym więcej swoich wysiłków niż na interakcjach w mediach społecznościowych lub ruchu na stronie internetowej, ponieważ mogą one odciągnąć ją od tego, co najważniejsze: utrzymania klientów! W przypadku niektórych organizacji może to być naprawdę drobiazgowe, ale nie należy przesadzać z mierzeniem tych wszystkich małych rzeczy, kiedy przychodzi do robienia dobrze w odniesieniu do kluczowych KPI, takich jak wzrost przychodów, dowiadujemy się później, o ile mniej kontroli liderzy faktycznie mieli, ponieważ Próżne metryki nie powinny być punktem centralnym żadnej kampanii, ale mają swoje miejsce w SEO.

Próżne metryki są kuszące i łatwe do osiągnięcia

Ponieważ ich pożądane implikacje czynią je atrakcyjną opcją dla marketerów; jednakże, niewłaściwe ich użycie może całkowicie zniszczyć kampanie. Pamiętaj, że próżność jest tym, co sprawia, że jest to metryka – nie wszystko powinno sprowadzać się wyłącznie do łatwo osiągalnych liczb! Przez długi czas, kliknięcia były uważane za ostateczny wskaźnik sukcesu dla każdej witryny. Niestety nie zawsze jest to prawdą, ponieważ podczas gdy większy ruch może oznaczać, że Twoje wysiłki SEO działają, może to również oznaczać, że na Twoją stronę trafia 1000 osób, które nie są zainteresowane tym, co sprzedajesz! Ta zasada ma znaczenie, więc upewnij się, że używając współczynnika klikalności jako KPI (key performance indicator), rozumiesz, jak wartościowe są te kliknięcia i czy pasują one do innych KPI, takich jak konwersje lub generowane przychody. Jeśli chodzi o pomiar sukcesu Twojej strony internetowej, istnieją dwa rodzaje: próżność metryk i prawdziwa wartość.

Pomiary próżności mogą być mylące, ponieważ nie korelują bezpośrednio z przychodami, jak reklamy zarabiające na sprzedaży; dlatego zawsze powinieneś dążyć do głębszej oceny ruchu, patrząc na prawdziwe wartości, a nie tylko na opinie z zewnętrznych źródeł, takich jak media społecznościowe lub reklamy typu word-of-mouth. Chociaż ten KPI należy do usługodawców i właścicieli sklepów bardziej niż eCommerce (chyba, że jesteś międzynarodowy), części mogą być nadal stosowane, jeśli nie wszystkie aspekty mają zastosowanie per se. Staraj się pamiętać, że różne produkty i usługi mają większe zastosowanie dla osób mieszkających w różnych miejscach. Na przykład, jeśli prowadzisz biznes zlokalizowany w okolicach Londynu, nie bierz pod uwagę danych słów kluczowych z całej Anglii przy ustalaniu KPA, ponieważ mogą one nie być istotne. Ważne jest również, aby pamiętać, gdzie każdy region geograficzny będzie miał wpływ na to, jak dobrze SEO działa lub nie działa, ponieważ widzimy, że słowa kluczowe są używane inaczej w oparciu o lokalizację geograficzną, co może powodować problemy dla firm, które nie znają tej informacji z wyprzedzeniem, więc robią pewne strategiczne planowanie, takie jak kierowanie do określonych regionów w pierwszej kolejności! Chodzi tutaj o to, aby pamiętać, do jakiego typu konsumentów kierujesz swój marketing – czy do osób mieszkających poza Wielką Brytanią i szukających tam rynków, czy do Anglików Zbyt łatwo jest założyć, że istnieją określone KPI dla każdej sytuacji, ale ludzie i ich życie mogą być bardzo różne. Na przykład średnie ceny domów na danym obszarze mogą mieć taki sam wpływ na Twoją firmę, jak status społeczno-ekonomiczny czy nawet wyniki sprzedaży w zależności od miejsca zamieszkania.

Powinieneś zawsze myśleć o tych różnicach podczas ustalania celów

Pomoże to dostosować je do tego, co jest bardziej prawdopodobne, aby przynieść korzyści Twojej firmie, niż nie ze względu na takie zmienne jak lokalizacja Ludzie często szukają różnych rzeczy, a Internet może dostarczyć im wielu informacji na temat tego, czego szukają. Ale czy Twoja firma zapewnia im to, czego chcą? Ważne jest, aby rozważyć, kto nie szuka też – jeśli wiesz, że ludzie w tym demograficznym nie korzystają z tej usługi, skup się gdzie indziej! SEO jest często ograniczone przez SEO jako treść i słowa kluczowe, ale w rzeczywistości, techniczne SEO naprawdę może zrobić lub złamać wydajność marketingową. Na przykład czas przebywania na stronie i współczynnik odrzuceń mogą być wskaźnikami KPI, na których ci zależy, ponieważ wydaje się, że twoja witryna wypada blado w tych obszarach, podczas gdy inni zamiast tego rozkwitają. Pierwszym miejscem, do którego większość ludzi będzie zaglądać jako marketerzy, może być to, czy znajdą atrakcyjną wizualnie stronę z wysokiej jakości treścią po wejściu na Twoją – nawet przed sprawdzeniem, jak dobrze zoptymalizowana może już być. Ale nie lekceważ tego, jak ważny jest to krok, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników, które wpływają na rankingi w dłuższej perspektywie, takich jak wzorce przepływu zachowań. Czynniki takie jak prędkość strony i bezpieczeństwo witryny mogą być bardzo szkodliwe, jeśli nie są skonfigurowane prawidłowo. Bez tych rzeczy, treść może pozostać doskonała, ale nigdy nie uzyska liczby wyświetleń niezbędnej do osiągnięcia KPI, ponieważ ludzie nie ufają jej lub nie mają do niej dostępu w inny sposób. Na przykład, złapanie wirusa jest o wiele bardziej prawdopodobne na powolnych stronach niż szybkich, ze względu na wrodzony brak zaufania do “powolnych” stron wśród konsumentów, którzy są przyzwyczajeni do czekania na strony, które ładują się szybko w czasie – przepraszam luddystów! Innym sposobem, w jaki może się to zdarzyć, jest niefrasobliwe linkowanie wewnętrzne pomiędzy częściami witryny sklepu internetowego, gdzie klienci oglądają produkty, których nie kupują, a następnie klikają, zanim dotrą do kasy. To spowoduje, że Google Analytics Jednym z największych tego przykładów jest opieranie się na średnich pozycjach.

To zawsze jest mądry ruch, aby śledzić swoje podstawowe słowa kluczowe

Możesz zobaczyć, gdzie jesteś w rankingu, ale nie polegać wyłącznie na ogólnej stronie średniej pozycji, ponieważ może to nie odzwierciedlać tego, co sukces naprawdę oznacza dla Twojej firmy już. Jak Twoja witryna rośnie i rozszerza swój zasięg online poprzez więcej treści, usług lub po prostu zwiększoną widoczność dzięki częściowo strategii marketingowych w mediach społecznościowych, takich jak kampanie reklamowe na Facebooku, które mogą dać natychmiastowy impuls w ruchu – wszelkie niższe rankingi będą równoważone przez wyższe w czasie, ponieważ jest tak wiele nowych materiałów dodawanych cały czas. Jednym z przykładów tego, jak typowa wiedza SEO nie wystarcza, jeśli chodzi o pomiar sukcesu w dzisiejszych czasach, jest użycie średnich: podczas gdy Bardzo ważne jest, aby pamiętać, jak sieć ewoluowała i zmieniała się w czasie. Kiedy Google został po raz pierwszy stworzony, składał się tylko z jednej strony z kilkoma linkami dla takich rzeczy jak Yahoo i eBay; teraz są ich miliardy! A ludzie nie szukają już tylko produktów, które kupiliby w Walmarcie – przeszukujemy portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Pinterest, aby znaleźć to, co nas najbardziej interesuje. Oznacza to, że stare strony nie będą już miały dobrej pozycji w rankingach, ponieważ konsumenci szukają gdzie indziej niż sklepy tradycyjne dla swoich potrzeb zakupowych. Ci, którzy nadal chcą świetnych ofert, mogą zawsze odwiedzić Chain Reaction Cycles, gdzie nie pożałujesz swojego zakupu.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top