skip to Main Content

Budowa linków jak zrobić to dobrze

Jak uporać się z budową linków ?

Witamy w kolejnej edycji piątku na Białej Tablicy. Brakuje moich wąsów, ale mniejsza o to! W tym popularnym wideo opublikowanym pierwotnie w 2017 roku, Rand Fishkin buduje ramy, których możesz nadal używać dzisiaj, aby usprawnić i uprościć proces budowania linków dla ciebie, twoich kolegów z zespołu, a nawet twoich stażystów. Link building jest kluczowy dla SEO, ale rozpoczęcie go może wydawać się zniechęcające. Jak określić priorytety swoich wysiłków i możliwości? Właśnie przez to chcę Cię dzisiaj przeprowadzić! Po pierwsze, krok pierwszy: mamy mnóstwo ważnych rzeczy do przejścia, więc zostawmy na boku żarty o włosach na twarzy … To, o co zamierzam Cię poprosić, to powiązanie Twoich celów SEO z powodami, dla których budujesz linki. Więc, jakie są niektóre z tych powodów? Cóż, może być wiele różnych ważnych odpowiedzi na to pytanie, ale prawie zawsze jest to jedna lub więcej z pięciu rzeczy: 1) Budowanie autorytatywnej witryny w celu przyciągnięcia uwagi i ruchu 2) Zwiększanie organicznych rankingów wyszukiwarek poprzez poprawę page rank 3) Linkowanie strategicznie jako część działań marketingu treści, gdzie chcemy, aby oczy na naszych własnych stronach, ponieważ będą one kliknąć, jeśli zainteresowany 4) Wykorzystanie kanałów mediów społecznościowych (takich jak Facebook); lub wreszcie 5) Korzystanie z linków taktycznie w niektórych branżach. Te dwie ostatnie pozycje zasługują na Możesz wybrać, czy chcesz zawinąć je wszystkie w coś w rodzaju pojedynczej liczby, którą szacujesz, może jak skala 0-10, gdzie 0 nie jest wcale cenne i 10 jest super, super cenne. Albo możesz nawet wziąć wiele z metryk wymienionych tutaj bezpośrednio, które obejmują autorytet domeny lub łączenie domen głównych z adresami URL witryny (autorytet strony) przy użyciu takich rzeczy jak znaczenie treści… Jeśli jakakolwiek odpowiedź na tej liście okaże się pozytywna, wtedy twoja ogólna wartość wzrośnie o całkiem sporo, z możliwością przejścia od “Wow! Ta strona ma wysoki status influencera” do posiadania innych więcej ludzi podążających za jej linkami, co oznacza dobry ruch przychodzący na stronę również.” Trafność jest wysoka, ale autorytet może być niski.

Ruch na stronie oraz brak kontroli

Nie masz kontroli nad tym, co anchor text ludzie używają do linkowania z powrotem do witryny, a więc jest to główny czynnik w tym, jak dużo ruchu dostaniesz od niego-może więcej z trzech na tym jednym? Następnie przychodzi zadając kilka pytań na temat ich strony internetowej lub strony są linkowanie zbyt. To zależy od Ciebie, jak duże ryzyko link jesteś gotów podjąć w swoim profilu link building. Osobiście, ja nie jestem skłonny w ogóle. Aby podjąć najlepszą możliwą decyzję, stwórz arkusz kalkulacyjny priorytetyzacji, który wygląda mniej więcej tak Wymienisz w nim, jaki cel lub cele są osiągane poprzez pozyskiwanie tych linków, a także określisz, na jakiej stronie w Twoim serwisie powinny być one umieszczone oraz oszacujesz, czy zarobimy jeden za nasze wysiłki (z czasem będzie to coraz dokładniejsze).

Cele i standardy

Na koniec, przypisz wartość na podstawie znaczenie osiągniętego celu (celów) – jeśli nie ma numeru priorytetu wymienionego obok każdego wiersza, to 3/5 będzie miało zastosowanie w całym zakresie dla tych, którzy nie wiedzą lepiej! Zawsze lubię zaczynać od pomysłu, jak zamierzasz ocenić sukces. Możesz to zrobić poprzez przypisanie liczby z 10 dla każdej metryki lub po prostu umieścić wszystkie swoje metryki w tej kolumnie, a następnie wybrać, jaką taktykę chcesz realizować, czy to bezpośredni zasięg, złożyć i mam nadzieję, że robi dobrze, et cetera…. Powinieneś nadać priorytet swoim działaniom, mnożąc prawdopodobieństwo zarobienia przez szacowaną wartość. Możesz wyznaczyć różne cele. Na przykład, jeśli cenisz sobie jeden z nich bardziej niż drugi w określonym czasie, uszereguj go odpowiednio w swoim arkuszu kalkulacyjnym, aby ułatwić i przyspieszyć sprawdzanie linków lub ich niezdobywanie. Następnie pracuj w dół od góry listy w kierunku dołu, aż wszystkie pozycje są sprawdzane jako zakończone sukcesem lub porażką w osiągnięciu celu… Link building kiedyś hit lub miss rodzaj działalności, że nie wiesz, czy robisz to dobrze. Teraz z tego nowego programu, link building jest łatwe i może nawet szkolić innych ludzi, jak zrobić własne linki!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top