skip to Main Content

Jak sprawić żeby użytkownicy spędzili więcej czasu na twojej stronie

Jak sprawić aby użytkownik pozostał na twojej stronie ?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest doskonałym podejściem do marketingu przychodzącego, służącym do generowania leadów i wprowadzania potencjalnych klientów do lejka sprzedażowego, a w końcu przekształcania ich w płacących klientów. Poprzez SEO można kontrolować sposób, w jaki witryna pojawia się na stronach wyników wyszukiwania Google, tworząc unikalne treści zawierające słowa kluczowe, których ludzie szukają, aby znaleźć informacje o produkcie lub usłudze, której potrzebują. Poprawia to widoczność witryny, jak również jej pozycję w rankingach opartych na tym, gdzie plasuje się w porównaniu do innych podobnych witryn pokazanych w danym momencie. Będziesz także pamiętać o optymalizacji anchor text linki podczas łączenia się z postów, więc goście, którzy po tych linków zobaczyć odpowiednie reklamy związane z ich pożądanych usług / produktów, które mogą prowadzić je z powrotem na stronie blogu ze zwiększonym zainteresowaniem! Ale co dzieje się po tym, jak już zarejestrują się w Twojej ofercie online? Jak zatrzymać odwiedzającego i przekształcić go w klienta? Dla większości marketerów celem jest znalezienie większej ilości potencjalnych klientów, a nie zatrzymanie obecnych. Ale aby odnieść sukces z tą strategią, należy również skupić się na wykorzystaniu taktyk SEO, aby wykwalifikowane leady nie prześlizgnęły się przez szczeliny. SEO jest kluczem do sukcesu dla każdego konkurencyjnego biznesu. Bez niego, będziesz ciężko naciskać w coraz bardziej zagraconej branży, a Twoi klienci będą wymykać się z łatwością…. Inwestując trochę czasu w zrozumienie, jak działa SEO poprzez dokładną analizę danych witryny, można nie tylko zwiększyć ruch na stronie, ale także zmniejszyć wskaźnik rezygnacji poprzez przyciąganie nowych klientów, jak również utrzymanie starych.

Trudno jest jako mała firma nadążyć za zapotrzebowaniem na obsługę klienta i możesz ulec pokusie, aby skupić się tylko na nowych klientach

Ale w rzeczywistości, jeśli chcesz, aby wskaźnik wzrostu Twojej marki wzrósł, powinien pochodzić od istniejących klientów, którzy już podjęli wstępne zobowiązanie.” “Do tej pory 70% z tych, którzy odchodzą, wynika ze słabych doświadczeń podczas interakcji z pracownikami lub poczucia, że nie zostali wysłuchani. Jeśli tak się dzieje, to marki muszą albo dostosować swoje nastawienie do tego typu interakcji, albo zainwestować więcej czasu w szkolenie pracowników, aby byli zadowoleni z pracy w danym miejscu.” “Pierwszy krok do zmniejszenia wskaźnika rezygnacji? Ustalić, jaki to jest faktycznie procent! Dopiero potem możemy zacząć tworzyć plany, jak najlepiej naprawić wszelkie luki” Wzór na obliczenie tej liczby jest stosunkowo prosty, przy czym wartość klienta zależy od tego, czy jest to usługa, którą subskrybuje, czy też od tego, ile wydaje miesięcznie (MRR). Wskaźnik rezygnacji będzie się różnił w zależności od tych czynników. Tylko dlatego, że myślisz, że sprawy idą dobrze z istniejącą bazą klientów, nie oznacza, że tak jest. Jednym z najczęstszych sposobów, aby spojrzeć na wskaźnik rezygnacji jest sprawdzenie, jaki procent klientów zdecydował się przestać kupować od Ciebie. Jeśli dogłębna analiza na swojej stronie zaskakuje i pokazuje, jak wiele osób odeszło bez zakupu niczego wczoraj lub w zeszłym miesiącu sam, to może być prawdziwym otwieraczem oczu dla każdego właściciela firmy, który był wcześniej nieświadomy ich firma miała tak niskie stopy retencji online. Wiele firm będzie doświadczać strat w zakresie od 17% do 23%. Jednakże, jeśli liczba ta przekracza 30%, nie może być potrzebne pewne zmiany dokonane przed zbyt długo, jak te procenty dodać się szybko, gdy podjęte w czasie (zwłaszcza dla witryn ecommerce). Dobry cel Sukces Twojego biznesu zależy od ludzi, którzy go odwiedzają i decydują się zostać. Zbuduj indywidualny plan dla każdego nowego klienta, wykorzystując informacje, które poda, wysyłając mu spersonalizowane treści, które wiesz, że go zainteresują, aby przyciągnąć jego uwagę i zbudować zaufanie.

Wyślij potwierdzenie e-mailowe oferując wartościową treść, która pomoże utrzymać klientów!

Zapewniając klientom darmowe kursy, webinaria i inne informacje na temat nowego produktu okresowo zwiększasz zaangażowanie klientów. Jeśli Twój obecny klient już kupił od Ciebie produkt, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie mniej skłonny do rezygnacji z powodu słabej obsługi (najbardziej znaczący odsetek). Ważne jest, aby firmy nie popełniały dwa razy tego samego błędu i traktowały wszystkich klientów jak złoto. Kluczem do sukcesu każdej firmy jest zrozumienie, co sprawia, że klienci są zadowoleni. Korzystając z narzędzi takich jak analiza SEO, możesz zatrzymać więcej swoich obecnych klientów, mając wgląd w konkretne problemy na swojej stronie, które prowadzą do wyższego wskaźnika rezygnacji i być w stanie je poprawić. Podjęcie dodatkowych kroków prawie zawsze się opłaca, jeśli chodzi o zmniejszenie wskaźnika rezygnacji i zachwyci nawet najbardziej krytycznych klientów, którym od czasu do czasu poświęcisz trochę uwagi! Najprostszy sposób? Poproś o informację zwrotną – dowiedz się, co myślą o naszym produkcie lub usłudze.

Czy czują, że ich głos jest słyszany?

Czy pracownicy wydają się dbać o to, co mówią klienci? Czy może masz zespół obsługi klienta, który służy jako roboty, które nigdy nie odpowiadają na pytania i po prostu odkładają słuchawkę na długi czas, aż w końcu rozłączają się z powodu frustracji? Aby stworzyć środowisko, w którym ludzie wiedzą, że ktoś ich wysłucha i spróbuje pomóc, ważne jest, aby nie tylko pytać o to, jak nasza praca sprawia, że czują się dobrze, ale także usłyszeć odpowiedzi, które otrzymujemy w tych rozmowach. Jeśli jest coś, co powstrzymuje nas przed dostarczeniem dobrej wartości lub jeśli klienci nie sądzą, że ich słuchamy, to jest szansa, że może to prowadzić w jednym kierunku – ostatecznie rozczarowani klienci odejdą, zanim jeszcze będą zadowoleni z jakiegokolwiek poziomu lojalności, ponieważ bez względu na to, jak bardzo się staramy, nie możemy ich zadowolić Wiele firm zapewnia, że ich klienci usłyszą od przedstawiciela w ciągu 24 godzin od skontaktowania się z nimi. Po skontaktowaniu się z klientem, klient jest monitorowany przez e-mail lub telefon, aby upewnić się, że jest zadowolony i potrzeby zostały spełnione, czy to tylko odpowiedzi na pytania lub pomoc w naprawieniu problemu. Niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu na interakcję z personelem w celu spełnienia oczekiwań, ale ten poziom usług jest wart zapłacenia tej ceny raz na jakiś czas, jeśli jest to konieczne! Bardzo ważne jest, aby Twoi obecni klienci byli zadowoleni. Poziom usług, które im oferujesz, będzie miał ogromny wpływ na przyszły sukces i reputację Twojej firmy, dlatego ważne jest, aby byli zadowoleni ze swoich doświadczeń – lub przynajmniej nie byli z nich niezadowoleni! Jeśli nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich (a kto mógłby?), rozważ te wskazówki od entuzjasty marketingu: Michael Habiger od lat jest zafascynowany pisaniem treści redakcyjnych; obecnie pracuje jako content marketer w swoim wolnym czasie, jednocześnie żonglując studiami dziennymi na uczelni. Znajdziesz go blogującego z przerwami również tam, ponieważ uwielbia rozmawiać o mitach SEO i błędnych przekonaniach… delektując się mrożoną kawą podczas długich sesji nauki

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top