skip to Main Content

Ciekawy case study

Case Study, który może zainteresować

Zawiodłem się na funkcji People Also Ask w wynikach wyszukiwania Google, a moje rozczarowanie nie wynika z ich miejsca na SERPach, ale bardziej z tego, czego moim zdaniem im brakuje Google prowadzi PAAs od kwietnia 2015 roku i do tej pory była to całkiem spora sprawa. MozCast obecnie śledzi Powiązane Pytania w 90% wszystkich wyszukiwań, co stanowi więcej niż jakikolwiek inny element wyróżniony na stronie wyników wyszukiwania w tej chwili! Liczba niejasnych pytań i wyników jest problemem jakości, ponieważ czasami odpowiedzi na nie są inne niż to, czego szukam. Na szczęście, podczas wyszukiwania, które powinny mieć uniwersalne odpowiedzi, takie jak “czy można jeść surowego kurczaka?”, są one zawsze poprawne; ale jeśli wyszukuję coś takiego jak ubezpieczenie samochodu w mojej okolicy (Wielka Brytania), jest to silnie uzależnione od treści z USA, co zupełnie mi nie odpowiada.

Chciałem dowiedzieć się, jak bardzo jest to problem, więc mój zespół i ja przeanalizowaliśmy ponad 1,000 najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych w branży finansowej. Kiedy spojrzeliśmy na te słowa, które ludzie wyszukiwali w Google Finance, gdzie spodziewaliby się wyników UK PAA; nasza analiza ujawniła coś interesującego – okazuje się, że wielu użytkowników szuka konkretnych terminów związanych z zarządzaniem długiem osobistym. W rzeczywistości jeden termin “porady upadłościowe” znalazł się na 12 miejscu w rankingu ogólnym! Zrozumiałe jest, dlaczego użytkownik rozważając swoje opcje może być zaniepokojony upadłością lub długiem konsumenckim. I z ponad 1 bilion funtów warte połączone niespłacone pożyczki z instytucji finansowych sam (według danych opublikowanych przez Departament ds Rząd Wielkiej Brytanii opublikował raport na temat tego, jak internet jest wykorzystywany przez ludzi w innych krajach, aby znaleźć informacje finansowe.

Dane te obejmują słowa kluczowe i ranking adresów URL stron

Które są związane z różnymi tematami, takimi jak ubezpieczenia, opłaty za obrót akcjami, oprocentowanie kredytów i rabaty hipoteczne, między innymi. Wniosek został wyciągnięty po przeanalizowaniu 4487 finansowych PAA, które ujawniły, że 55% pochodziło spoza Wielkiej Brytanii, przy czym treści z USA były serwowane przez 50% czasu, a tuż za nimi plasowały się Indie z 6%. Dla słów kluczowych związanych z finansami osobistymi, brytyjskie PAA zwracają tylko 33,72% czasu. USA i Indie dominują z 52..10% dla słów kluczowych insurance, 64..89% dla słów kluczowych utilities, 38-76%, odpowiednio. Jest to coś, o czym warto pamiętać, rozpoczynając swoją przygodę z SEO, patrząc na swoje najbardziej konkurencyjne produkty lub usługi, które mają silną międzynarodową konkurencję; to, co można uznać za nieistotne kwestie, może stać się bardzo ważne później! Z 558 terminów związanych z finansami osobistymi zbadanych w tym badaniu (łącznie z definicjami), 186 nie dało żadnych wyników z Wielkiej Brytanii – 41% było specyficznych dla słownictwa brytyjskiego, podczas gdy 59% nie miało żadnych różnic pomiędzy nimi Ilość brytyjskich PAA, które zostały znalezione była zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że większość zapytań o karty kredytowe pochodziła z tego kraju. Wydaje się również, że konkurencja dla słów kluczowych takich jak payday loans w innych krajach jest znacznie mniejsza. 53% zapytań z Wielkiej Brytanii zwraca wyniki z USA. Jest to problem dla 12 z 350 słów kluczowych dotyczących ubezpieczeń, które nie zwróciły wyszukiwarce żadnego wyniku PAA (Personally Appropriated Attitude).

Szczególnie 60 takich przypadków zostało odkrytych w tym czasie wśród tych innych słów

Prywatny szpital 200 mil od domu? Nie ma mowy! Pakiety ubezpieczeniowe z pokryciem już od przyszłego roku? Tak, proszę! Życie będzie o wiele łatwiejsze, gdy będę miał świadczenia zdrowotne i dentystyczne czekające na mnie co miesiąc – teraz to też są wspaniałe finanse osobiste!” Wyniki ostatniego badania pokazują, że 54% PAA dotyczących ubezpieczeń samochodowych dotyczyło Wielkiej Brytanii, a 40,97% USA. Spośród 132 słów kluczowych w tej podkategorii, 118 stron pochodzi z Wielkiej Brytanii, co jest lepszym wynikiem niż w przypadku zapytań dotyczących finansów osobistych, gdzie tylko 56,25% zwróciło odpowiednią PAA dla wyszukiwarek, aby szybko i sprawnie znaleźć to, czego potrzebują, ponieważ sektor staje się coraz bardziej konkurencyjny Stwierdziliśmy, że 36,7% PAA związanych z biznesem pochodzi z Wielkiej Brytanii, a 71,4% dla tej kategorii słów kluczowych w ogóle jest przechwytywanych przez jedną stronę! Sektor finansowy w Wielkiej Brytanii jest bardzo konkurencyjnym rynkiem, który wymaga starannej dbałości o szczegóły. Słowo kluczowe “pożyczki biznesowe” wygenerowało tylko 6-25% wyników, jednak może to nie być najbardziej użyteczna treść dla międzynarodowych użytkowników, którzy zadają pytania dotyczące biznesu w Wielkiej Brytanii. Aby uczynić Twój post bardziej pomocnym i mam nadzieję, że również interesującym, zebrałem najlepsze adresy URL generujące PAA w odniesieniu do niektórych z tych produktów, które są popularne w gospodarce narodowej (samochody…wiadomości).

Podczas gdy istnieje garstka brytyjskich stron radzących sobie dobrze, dominacja stron spoza Wielkiej Brytanii jest wyraźna w wyszukiwaniach finansowych. Trzy najlepsze wyniki dla “ubezpieczenia samochodu” wszystkie wydają się być przychodzące z informacji o samochodach, a nie aspekt finansowy tego (tj. ukpowercouk). Wyraźnie widać zbyt dużą dominację obcych krajów przy wyszukiwaniu czegokolwiek związanego z finansami w Google Nawet jeśli zostaliśmy zasypani złymi wiadomościami na temat tego, jak Google wprowadza zmiany w swoich algorytmach, wydaje się, że nie robią tego wystarczająco dobrze. Jako branża, mieliśmy nasze własne walki próbuje nadążyć za wymaganiami poprawy jakości, aby utrzymać się istotne i zapewnić bogatsze treści – i to najnowsze badanie pokazuje, że Google może być nie w obu też. Patrząc tylko w kategoriach finansowych do celów badawczych (choć inne branże mogą również napotykać podobne problemy), co wyszło do tej pory nie wygląda dobrze – zwłaszcza, gdy myślisz o niektórych z tych kategorii są jednymi z najbardziej kluczowych aspektów związanych z interakcji online jako całości: bezpieczeństwo lub bezpieczeństwo na stronach takich jak strony bankowe; wiarygodność poprzez recenzje, takie jak Yelp ocen;

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top