skip to Main Content

Strony typu pillar a B2b?

Firmy B2B naprawdę muszą skupić się na środku swojego lejka sprzedażowego

Mają świetne eBooki, wiele dobrych danych opublikowanych, ale mają tendencję do zaniedbywania treści z górnej części kanału, która jest kluczowa dla sukcesu B2b, ponieważ pozwala potencjalnym klientom dowiedzieć się więcej o marce. Sposobem na wypełnienie tej luki byłoby stworzenie stron filarowych, a dzisiejszy gość Carly Schoonhoven przeprowadzi Cię przez prostą strategię, która może pomóc w efektywnym wykorzystaniu tych filarów na Twojej stronie internetowej! Witam i zapraszam do kolejnej edycji Whiteboard Friday! Nazywam się Carly Schoonhoven, jestem starszym menedżerem SEO w Obility. Jesteśmy agencją marketingu cyfrowego skoncentrowaną na B2B w pięknym Portland w stanie Oregon. Jednym z największych problemów, z jakimi spotykają się firmy B2B podczas pracy nad strategią treści, jest to, jak tworzyć treści, które są w stanie skutecznie uplasować się w rankingu dla tych top-of-funnel, o wyższym wolumenie wyszukiwania, bardziej konwersacyjnych zapytań – często są one naprawdę skoncentrowane w połowie lejka, zamiast próbować swoich sił w wyszukiwaniach o dużym ruchu, które mogą być równie korzystne, jeśli zostaną wykonane poprawnie. Więc dzisiaj będziemy badać trzy sposoby można przejść o tym zrobić: Strategia numer 1) Skup się przede wszystkim wokół swojej wiedzy branżowej Mają świetne e-booki, wiele dobrych treści danych, ale mają tendencję do zaniedbywania treści z górnej części lejka. Strona filarowa to rodzaj strategii zaangażowania klienta B2B, która pozwala potencjalnym klientom na samodzielną eksplorację i dowiedzenie się więcej o Twojej marce przed podjęciem znaczących kroków, takich jak wypełnienie formularzy lub zamówienie wersji demonstracyjnej.

Mają kilka doskonałych zasobów dla osób rozważających ich produkt

W tym obszerną bibliotekę pełną książek w formacie cyfrowym! Problem z podejściem tej firmy polega na tym, że nie radzi sobie z tym, co pojawia się na początku: zaangażowaniem potencjalnych klientów w Twoją ofertę na tyle, aby byli gotowi, kiedy przedstawisz im coś konkretnego. Ta część może być tak prosta, jak stworzenie jednego centrum zasobów, gdzie zainteresowani mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje Strona filarowa to duży fragment treści, który jest ukierunkowany na jeden bardzo szeroki temat i łączy się z innymi stronami. Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje hamaki, to artykuł filarowy będzie “Czym są hamaki” z wprowadzeniem o tym, dla kogo są przeznaczone, dlaczego ludzie używają ich na różne sposoby itp., a także informacje o typach, takich jak krzesła hamakowe na kemping lub podwórko; wszystko to pod parasolowym hasłem “Hamaki”. Główna idea tej strategii opiera się na tym, co Google chce, abyś zrobił: zapewnij wszystko, czego ktoś może chcieć z jednej strony, aby nie musiał przeszukiwać wielu stron w poszukiwaniu odpowiedzi. Linkowanie z powrotem do strony filaru ze stron klastra i linkowanie poza treścią do powiązanych klastrów jest nie tylko dobre dla SEO, ale także świetne, gdy Twoi klienci szukają czegoś konkretnego. Ważne jest, aby linkować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, ponieważ pozwala to zarówno botom Google, jak i potencjalnym nabywcom znaleźć to, czego szukają, bez konieczności klikania na każdy z tych linków osobno. Jeśli jesteś twórcą treści, kluczowe jest zidentyfikowanie swoich odbiorców i znalezienie drugorzędnych słów kluczowych o wysokim wolumenie wyszukiwania. Aby zbudować skuteczną strategię treści filarowych dla długoterminowego sukcesu, zacznij od wybrania odpowiedniego tematu, który jest szeroki, ale nie za szeroki. W Kroku 1 tego procesu chcemy się upewnić, że nasze główne słowo kluczowe ma wystarczający ruch w wyszukiwarkach, więc będzie warte całej ciężkiej pracy włożonej w blogowanie o _______ (wstaw temat).

To może pomóc nam rozwinąć to, co ostatecznie stanie się jednym z wielu filarów w naszym blogu

Co oznacza, że kiedy ludzie szukają w Google, mogą zobaczyć wiele postów z różnych tematów, które łączą się z powrotem i ponownie poprzez linki wewnętrzne wskazujące im na te kawałki jako autorytatywne źródła w ich konkretnej niszy lub tematyce. Ale jeśli jest zbyt szeroki, to będzie naprawdę trudno stworzyć jeden kawałek treści, który obejmuje wszystko, co trzeba pokryć w tym artykule. Tak więc na przykład strona filaru o SEO jako całości może być nieco zbyt szeroka – jest tak wiele rzeczy, które będziesz musiał pokryć i uplasować się dobrze na stronach wyników wyszukiwania (SERP) dla wszystkich tych słów kluczowych; ale coś takiego jak Strategia treści SEO, która jest bardziej skoncentrowana, nadal ma potencjał. Możesz mówić o pomysłach podczas wymyślania nowych treści B2B lub optymalizacji istniejącej witryny: od optymalizacji na miejscu poprzez tworzenie postów na blogu, które będą backlinki są optymalizowane przy użyciu kanałów mediów społecznościowych, takich jak Facebook Ads lub kampanii Google Adwords. Ale jeśli sprawimy, że nasze Ważne jest, aby mieć duży zakres słów kluczowych, aby Twój blog lub artykuł uplasował się wysoko w wyszukiwarce. Podczas ich wyszukiwania, chcesz zarówno szerokie i specyficzne słowa, które pomogą ludziom znaleźć to, czego szukają podczas wyszukiwania w przeglądarce internetowej. Należy również wziąć pod uwagę pokrewne terminy, takie jak synonimy, które są blisko związane, ale nie dość synonimiczne (np. “komputer” w porównaniu z “pc”). Mogą one zostać uwzględnione w różnych punktach artykułu w zależności od tego, jak centralne jest każde słowo kluczowe – tematy podstawowe mają tendencję do uzyskiwania większej ilości backlinków niż tematy drugorzędne, które często prowadzą czytelników z jednej sekcji treści w ramach kawałka innego odpowiedniego postu informacyjnego!

Tak więc przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy należy upewnić się, że poświęcimy na to dużo swojego czasu

Moz’s Keyword Explorer jest świetnym narzędziem do tego, ponieważ jesteś w stanie wprowadzić swój temat, a następnie wygeneruje wszystkie te powiązane słowa kluczowe, wraz z takimi rzeczami jak wielkość wyszukiwania i trudność słów kluczowych. Podoba mi się również, że można filtrować w dół tylko do słów kluczowych, które są pytania, bo znowu jest to tak ważne, aby upewnić się, że odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów na stronach treści… Więc czego potrzebujemy? Powyższa lista powinna dać nam wiele opcji, jak również pewne wskazówki, jak najlepiej z nich korzystać. Ale nie zapominaj – najpierw poświęć czas na pisanie nowych treści, jeśli to konieczne lub wykonalne, patrząc na istniejące materiały też! Pozwól mi więc przejść przez mój ulubiony generator fraz kluczowych: Moz’s KWE (Keyword Explorer). Bierze on pod uwagę Gotcha. Pojawia się wpis na blogu i chcesz go wykorzystać w swojej strategii marketingowej? Pewnie, że fajnie, ale najpierw rzeczy najważniejsze… Dowiedz się, jak mogę zaoszczędzić sobie czasu:

Upewnij się, że nie zaniedbujesz treści na swojej starej stronie! Kopać wokół dla pomysłów, co może być repurposed jako część tego nowego kawałka (lub innego!) Zawartość zakopane głęboko w dół jest warte wysiłku, ponieważ może być po prostu jakieś klejnoty czeka na odkrycie. I nie zapomnij o mediach społecznościowych albo – jeśli coś mówi głośność te dni to na pewno te kilka sekund zrobić zbyt prawda! Więc upewnij się, że wszyscy wiedzą o Twoim nadchodzącym artykule dzięki sprytnemu tytułowi lub przyciągającej uwagę kombinacji grafiki i obrazu, zanim je opuścisz Znasz to niesamowite uczucie, kiedy rozdają zadania w klasie, a twoje serce wykonuje radosny taniec? Cóż, ja nie czuję nóg, ale to jest następna najlepsza rzecz! Ostatni krok w naszym procesie – pisanie. Wykonałeś już całą ciężką pracę: burza mózgów z przyjaciółmi lub badania online; wymyślenie zarysu tego, co znajdzie się na każdej stronie (w tym podzielenie wszystkiego na trzy główne kategorie); zorganizowanie tego pod nagłówkami w ramach tych sekcji… teraz właśnie wkracza kreatywność!!! To może wydawać się zniechęcające, aby w końcu przyłożyć pióro do papieru, więc nie wariuj jeszcze. Teraz pomyślmy o tym, jak chcemy, aby ludzie poruszali się po tych stronach…

Dobrą strategią przy projektowaniu treści jest umieszczanie wielu CTA w połowie tunelu

Dzięki temu odwiedzający będą w stanie poruszać się po całej witrynie bez poczucia przytłoczenia lub zagubienia, a także dowiedzą się więcej o tym, co oferujesz. Kawałek centrum powinien być łatwo dostępny z wszystkich stron klastra, więc ludzie mogą wrócić z łatwością, jeśli szukają czegoś konkretnego, ale nie są pewni, gdzie to spadnie w tym obszarze tematycznym na pierwszy rzut oka. Zacznij od wypisania wstępu w formie wypunktowanej, następnie stwórz spis treści z hiperłączami rozszerzającymi każdą sekcję na poszczególne klastry; upewnij się, że na każdej stronie jest również nawigacja zapraszająca potencjalnych klientów w dół króliczej nory! Zamieść nagłówki podsumowujące każdy klaster poniżej tych linków, jak również przed ich bezpośrednim odlinkowaniem

Promotion is the final step in your marketing funnel. There are many techniques that you can use to promote yourself and thus, get more clients or customers through this phase of the process. It may be as simple as using social media to post something about a new blog article that you have written (see #3) but there are also other ways such like networking with others by attending events related to what it is that you do for work OR reaching out directly via email outreach when prospects contact us on our website from an enquiry form (#2). You want people coming back!

A więc stworzyłeś swoją treść

Ustaliłeś, gdzie ją umieścić, A teraz, najlepsza część jest to, co przychodzi dalej! Promuj to wewnętrznie i zewnętrznie, aby ludzie mogli zobaczyć, jak wspaniała jest Twoja praca. Podziel się z przyjaciółmi w mediach społecznościowych lub wysłać e-mail blast do kolegów, którzy mogą być zainteresowani, aby zobaczyć, co zrobiłeś – oni docenią wiedząc więcej o tym, niż tylko link, który klikają na Facebooku z ich kanałów informacyjnych, które nie zawsze są dostosowane do nich jako jednostki, jak biuletyny są (kolejny powód, dlaczego biuletyny rock)! Dla tych z nas, którzy nadal ciężko pracują nad promocją po tych 7 krokach, powinniśmy również rozważyć wzięcie trochę czasu wolnego po tym, jak nasze treści pójdą na żywo – zrelaksować się, aż będzie miał swój przydzielony moment – przed nurkowaniem z powrotem do Zrozumienie słów kluczowych, na które jesteś w rankingu, może dać wgląd w to, jakie treści interesują Twoich odbiorców. Jeśli jest jakieś słowo kluczowe, które powinno być wyżej w rankingu, upewnij się, że jest ono odpowiednio zoptymalizowane i zaktualizowane! Sprawdź Google Analytics, aby zobaczyć, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcję z różnymi stronami docelowymi w Twojej witrynie – nie tylko patrząc na liczbę użytkowników, ale także oceniając, jak często konwertują, gdy przychodzą z organicznych wyszukiwarek lub innych kanałów, takich jak reklamy na Facebooku. Podczas aktualizacji CTA w oparciu o dane analityczne, gdzie odwiedzający lądują najczęściej po kliknięciu przez reklamę (lub jakikolwiek promowany link doprowadził ich tutaj), nie zapomnij o monitorowaniu tych zmian w czasie, aby nie zmarnować żadnych nowych źródeł ruchu przychodzącego na stronę, ponieważ zrozumienie wszystkich aspektów pomoże zachować świeżość i zaangażowanie!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top