skip to Main Content

Czy warto pisać posty na blogu

Posty na blogu a ich wartość

Lokalny ekspert SEO Joy Hawkins dołącza do nas na specjalną edycję Whiteboard Friday, dając Wam sneak peek na jej prezentację z MozCon Virtual 2021: To Post or Not to Post. What We Learned From Analyzing Over 1,000 Google Posts on My Business Pages Nie zapomnij złapać biletu i zobaczyć niesamowitych prelegentów, których mamy w tym roku w kolejce! 12-14 lipca to będzie niesamowite wydarzenie – nie przegap go! Jako osoba, która jest w sieci przez większość mojego życia, trudno nie być zaznajomionym z postami. Istnieją obecnie cztery różne rodzaje postów Google My Business: posty aktualizacji, posty oferty, posty wydarzenia i COVID Posts, który został wydany w zeszłym roku. Wszystkie one dzielą pewne podobieństwa, ale wszystkie są trochę inne na swój sposób; jedną z rzeczy, na które patrzyliśmy jest to, który typ działa lepiej – zamierzam o tym teraz porozmawiać! Tak więc zrobiłem co w mojej mocy, aby to podkreślić. Powodem sukcesu postu typu COVID jest to, że dostaje on swoje własne miejsce w wynikach wyszukiwania Google – w przeciwieństwie do pozostałych trzech typów postów.

Korzyści z niezależnej sytuacji

Ma to dwie korzyści: są one widziane przez więcej osób i mają unikalną tożsamość wizualną! Tak więc chcieliśmy się dowiedzieć, czy te typy postów mają wpływ na kliknięcia/konwersje; okazuje się, że jeden z nich wypadł lepiej niż pozostałe (COVID). Możesz powiedzieć, które posty są wyróżnione po prawej stronie, a które nie, patrząc na ich położenie na liście. Posty COVID pojawiają się tuż pod “informacjami biznesowymi”, podczas gdy inne typy postów znajdują się niżej, pod etykietami takimi jak recenzje czy pytania i odpowiedzi. Pamiętaj o tym, gdy tworzysz post! Po lewej stronie zobaczysz, że zazwyczaj jest jeden typ strony z wielu pod nim wymienionych. Pierwsza z nich jest zazwyczaj zatytułowana “karuzela postów” w lewym dolnym rogu; zawiera ona artykuły blogowe ułożone według daty ich publikacji (najnowsze), jak również oceny klientów dla każdego artykułu od 1 gwiazdki do 5 gwiazdek po publikacji tytułu, Jeśli dana osoba tworzy własną treść, ma ona Stwierdziliśmy, że średni wskaźnik klikalności na wszystkich postach w naszym badaniu wyniósł 0,5%. Oznacza to, że potrzebujesz około 200 wyświetleń przed uzyskaniem jednego kliknięcia, co jest zniechęcające, aby powiedzieć najmniej.

Nie pozwól, aby to cię zniechęciło!

Pamiętaj, że posty Google są tylko śledzenie kliknięć dzieje się na swój post – więc ludzie mogą być kliknięcie częściej gdzie indziej, takich jak Twoja strona internetowa lub numer telefonu, wiele innych rzeczy nadal mają znaczenie przy rozważaniu, czy zrobić reklamę z nimi … Trzecią rzeczą na mojej liście dla Ciebie jest wiedzieć, że podczas śledzenia wyników z postów, co widzisz wewnątrz Google My Business Insights nie będzie pasować do tego, co widzisz w Google Analytics. Dla tej branży często używamy kodów UTM, które pomagają nam śledzić rzeczy lepiej w google analytics. Głównym punktem, który chcę zrobić z tych wszystkich informacji jest to, że jeśli nie wiesz, jak to działa lub jak mogą być używane obok postów, to proszę sprawdzić link poniżej, gdzie będzie szczegółowo o wszystkim i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które każdy może mieć… ale pamiętaj, że liczby mogą się różnić między GMAB i GA, więc nie zniechęcaj się! Nie oczekuj, że będą się zgadzać. Jeśli to zrobisz, doprowadzi to tylko do frustracji i złości, że Twoje liczby różnią się od cudzych. Śledzisz konwersje na dwa różne sposoby, więc zawsze będą między nimi różnice, bez względu na to, co któryś z was robi dalej. To może wydawać się dobrym pomysłem na początku, ale po prostu pamiętaj: ich wskaźniki konwersji nigdy nie może wyrównać, ponieważ zostały już śledzone inaczej przez czas ten punkt przychodzi wokół! Więc wybierz jedną metodę dla wszystkich przyszłych ocen lub trzymaj się tej liczby, która miała sens do tej pory, jeśli chcesz więcej spójności po przełączeniu metod – po prostu nie próbuj dopasować obu razem, chyba że inny konsultant powie mi inaczej później w dół linii, kiedy wrócę do robienia pracy konsultingowej ponownie … co jest mało prawdopodobne Sprawdź jej artykuł, a to da ci wszystkie informacje, których potrzebujesz. Ale na wszelki wypadek, zrobiłem co w mojej mocy – nie artysta! – aby narysować go tutaj, więc powiedzmy na przykład: Jesteś w Google i zrobić wyszukiwanie dla lokalnego SEO; Sterling Sky może pokazać się podczas przewijania przez wyniki jako swój wybór # 1…. I to jest to, co nazywamy uzasadnienie. Jednym z doskonałych sposobów na zwiększenie swojej widoczności są posty Google.

Dziel się tym, co cię interesuję

To szybki i łatwy sposób, aby podzielić się tym, co Cię ekscytuje, a także treścią, która pomoże ludziom dowiedzieć się, kim są – a wszystko to przy zachowaniu ciągłości rozmowy na kanałach mediów społecznościowych, takich jak Instagram, YouTube, Facebook Messenger itp. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie w każdej strategii marketingowej! Oto pięć sposobów, w jaki ta usługa może współpracować z innymi częściami Twojej kampanii cyfrowej: Nasze badanie odkryło zwycięzców i przegranych mediów społecznościowych. Najmniej angażujące posty dotyczyły tematów sezonowych, takich jak Boże Narodzenie, co jest dla mnie zaskakujące, ponieważ myślałem, że te będą robić lepiej, ale nie udało się nieszczęśliwie. Jednym z przykładów był post dermatologa, który używał świątecznych sformułowań z emojisami, takimi jak Święty Mikołaj czy bałwanki, mając nadzieję, że uczyni to ich post bardziej odpowiednim na tę porę roku – co on odkrył: może nie tak bardzo! Tego typu treści powinny być unikane w okresie świątecznym, jeśli chcesz odnieść sukces w mediach społecznościowych Więc to mnie trochę zaskoczyło, ale to był jeden z naszej listy przegranych. Jeden z naszych zwycięzców to emojis, punkt numer sześć. Więc emojis są świetne! Niektórzy z was mogą być tym podekscytowani… Niektórzy mogą przewrócić oczami… Jeśli kochasz emojis, jest to jedna ze strategii, które widzieliśmy faktycznie pomogły wydajność na Google Posts – posty z nimi przewyższają te bez nich w odniesieniu do uzyskania uwagi ludzi i zaangażowania na różnych platformach społecznych.

Firmy i odbiorca w cieniu

Wreszcie mam zamiar podzielić się z wami, co się stało w zeszłym roku, kiedy Facebook wprowadził aktualizację, która uczyniła tekst mniej widoczne na niektórych urządzeniach, To okazało się nie tylko szkodliwe dla firm, które starają się dotrzeć do swoich odbiorców poprzez Facebook Ads lub stron, ale również spowodowało w Posty Google My Business to w zasadzie sposób na pozostanie na radarze klientów poprzez wyświetlanie przez Google aktualnych informacji o Twojej firmie. Obejmuje to takie rzeczy, jak zmiany w menu, codzienne promocje lub oferty oraz nadchodzące wydarzenia – wszystkie te informacje można opublikować w jednym poście za pomocą kliknięcia ikony! Przez lata, “właściciele firm” nie mogli zaplanować natywnych postów Google wewnątrz własnej firmy. Dobrą wiadomością jest to, że sześć miesięcy temu zmienili to i teraz te posty pozostają na panelu wiedzy przez długi czas! Aby dowiedzieć się, ile dni post będzie w górę, śledziłem niektóre z nich, jak również – okazuje się, że trwają one tylko około 6-8 tygodni przed zniknięciem z pierwszej strony całkowicie… Phew, dzięki Bogu! Nie jestem pewien, jak wielu z nas byłoby w stanie nadążyć za naszymi postami w mediach społecznościowych, gdybyśmy musieli robić to codziennie. Ale właśnie dlatego zaplanowane posty są drogą do zrobienia – szczególnie dla tych, którzy chcą mieć więcej zwolenników, ale nie mają zbyt wiele czasu. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tej strategii i nie jesteś na nią gotowy, na MozCon 2016 (który odbędzie się w październiku) jest jeszcze mnóstwo świetnych treści na temat planowania postów! Aby te wskazówki działają, choć upewnij się, że są one publikowane konsekwentnie przez cały tydzień, tak aby nie tylko dostać nowych ludzi po tobie, ale także zachować je zbyt… Joy jest właścicielką trzech różnych firm, które skupiają się na lokalnym SEO. Joy będzie mówić o rankingach, o które jest pytana cały czas, oraz o tym, co znaleźli w swoich badaniach po przyjrzeniu się strategiom wygrywania klientów Local U w porównaniu do klientów innych agencji, którzy przegrali z nimi w tym roku. Jeśli masz jakieś pytania, napisz je poniżej!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top