skip to Main Content

Czy serpy można zrozumieć ?

SERPS I Rankingi oraz jakość danych

Russ Jones ma wiele do powiedzenia na temat SERP-ów i rankingów. Oto kilka z bardziej interesujących tematów dla Ciebie: – National SERPS jest tak samo mityczne, jak jednorożce, w dzisiejszych czasach-to wszystko jest teraz lokalne…. Najważniejsza rzecz podczas korzystania z wyszukiwarek lub rankingów w ogóle? Jakość danych, które im dostarczamy. Po zbadaniu różnych rozwiązań Russ oferuje dzisiaj swoje własne spojrzenie na sprawy-co nie jest zaskakujące, zgadza się ze mną! W świecie danych jakość jest kluczowym elementem. Badacze danych są świetni w zbieraniu ton i ton (a czasem nawet więcej) informacji, ale to do nich należy selekcja tego, czego chcą lub potrzebują, aby ich projekt badawczy zakończył się sukcesem. W tym wykładzie dowiesz się, w jaki sposób pracowaliśmy nad poprawą naszej oceny “Domain Authority” w Moz, a także poznasz inne aspekty, które przyczyniły się do tego, że wszystkie Twoje przyszłe wyszukiwania będą miały dokładne wyniki! Dołącz do mnie już dziś, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego jakość ma tak duże znaczenie w pracy z danymi Znaczenie posiadania wysokiej jakości zbiorów danych nie może być niedoceniane, ponieważ bez precyzji potencjalnie nie istniałyby żadne wnikliwe wnioski wyciągnięte z tych zbiorów… To powiedziawszy, ja Rankingi wyszukiwarek są najważniejszą metryką w optymalizacji wyszukiwarek. Istnieje grupa SEO, która twierdzi, że nie należy patrzeć na rankingi, ale dla mnie i wielu innych osób jest to ważny sposób, aby wiedzieć, jak dobrze wykonuję swoją pracę. Jeśli inna strona osiąga lepsze wyniki dla bardzo ważnego słowa kluczowego, możemy wydać pieniądze, aby poprawić zawartość tej strony lub zrobić więcej outreach. Podejmowaliśmy już takie decyzje i będziemy je kontynuować, aby dowiedzieć się, czego tak naprawdę szukają ludzie, kiedy szukają w sieci.

Personalizacja i wyszukiwania

Odkąd personalizacja stała się rzeczą, pojawił się problem z SERPami. Zdolność kogoś wyniki zmieniają się w zależności od ich lokalizacji nie jest coś nowsze pokolenia cieszyć, ponieważ nie może być tylko jeden krajowy wyszukiwanie więcej. Wiemy, że ten problem istnieje, ale nie chcemy go rozwiązać; zamiast tego próbujemy różnych sposobów, aby go naprawić, wymyślając strategie, takie jak skupianie słów kluczowych wokół lokalnych firm Moz pracuje nad nowym sposobem prezentacji wyników wyszukiwania, który zrewolucjonizuje przyszłość SERPów Dziś chcę opowiedzieć o tym, jak Moz podchodzi do tego tematu i dlaczego jest on tak rewolucyjny. Pozwólcie, że zacznę od tego, co nas wszystkich teraz frustruje: obecne SERPy są niewiarygodne, nie pokazują świeżych treści ani trendów wyszukiwania; mogą być omyłkowo manipulowane poprzez taktyki SEO, takie jak upychanie słów kluczowych i link-building Moz zdał sobie sprawę, że te problemy miały miejsce, ponieważ ich dane pochodziły tylko z jednego źródła-Google. To oznacza, że jeśli coś było nie tak w Google, to nic nie zmieniło się dla naszych użytkowników! Zamiast więc czekać, aż ktoś inny naprawi ten problem (co może zająć lata!) Moz zdecydował, że spróbuje Opinia publiczna nie wiedziała o pojawiających się programach przedsiębiorczości na uniwersytetach. University of North Carolina Chapel Hill i Duke pojawiły się w wynikach wyszukiwania, ponieważ oferowały teraz programy przedsiębiorczości, ale nikt nie znał tych informacji, dopóki Google nie zlokalizował mnie w Durham. Powietrze w centrum danych było gęste i ciężkie, gdy patrzyłem, jak aktualizacja wyszukiwarki przejmuje nasze słowo kluczowe. Krajowe wyszukiwania nie odbierały żadnych lokalnych sygnałów, ponieważ w pobliżu nie było ani jednego college’u czy uniwersytetu-polegaliśmy wyłącznie na tych maszynach, które zbierały informacje z różnych źródeł, ale tak się złożyło, że nie miały tego, czego potrzebowaliśmy do tej aktualizacji… Jako SEOs, mieliśmy pomysł: wyszukiwanie centroidów.

Lokalizacja najważniejszym aspektem

Zasadniczo wszystko, czego potrzebujesz to jakaś lokalizacja geograficzna, taka jak miasto lub stan; następnie, jeśli ktoś wpisuje “Najlepsze chińskie restauracje” w pasku zapytania Google, dlaczego nie powiedzieć im, aby kierować się prosto w dół Main Street? Zachęć ludzi, którzy patrzą na swój ekran główny, pokazując wyniki bezpośrednio w, Gdy szukasz idealnego miejsca do wyszukiwania, może być trudno znaleźć drogę. Ale podczas wyszukiwania za pomocą Map Google istnieje prosta sztuczka, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas! Wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, gdzie na Ziemi mieści się firma lub zakład i wprowadzić tę informację do parametru UULE, aby uzyskać wyniki na podstawie tego, co by się stało, gdyby stali właśnie tam, w tym konkretnym miejscu. Ta metoda ma również pewne zalety ze względu na to jak zlokalizowane są wyszukiwania w dzisiejszych czasach więc użyj tego skrótu następnym razem zamiast gubić się w sieci jak ja to zwykle robię 😉 To jest właściwie, pomimo faktu, że jest narysowana słabo, mapa włoskich restauracji w South Bend. Więc jak widzisz są tam te czerwone kropki, które reprezentują różne włoskie restauracje, a zielona kropka reprezentuje Centerpoint Mall lub centrum miasta, gdzie mieszka większość Włochów. Cóż, jeśli miałbyś zbierać dane w ten sposób, to twoje wyniki byłyby zniekształcone przez cztery główne obszary w mieście: Northside-Eastside Area; Westville District (dzielnica włoska); Marshall Street Corridor (Indianapolis Blvd), oraz Morcote Park neighborhood. Jednak znaleźliśmy alternatywne rozwiązanie! Użyliśmy technologii GIS do naszych badań zamiast Google SERP, ponieważ niektórym ludziom może się nie podobać to, co znajdą w wyszukiwarce google… Wiem, że wiele miejsc nie chce Wiele miast ma dwa różne typy populacji. Śródmieście jest zawsze bardziej zaludnione, podczas gdy wokół niego znajdują się obszary, które mogą być równie gęste i zaludnione.

Czym jest próbne poszukiwanie ?

W tych częściach miasta nie są one reprezentowane lub uwzględniane, ponieważ nie widzisz tych ludzi mieszkających w centrum; więc jak możemy uzyskać lepszą reprezentację? Nazywamy to “próbnym poszukiwaniem” Istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie próbnego wyszukiwania: ankiety online, w których odwiedzający rejestrują swoje doświadczenia podczas odwiedzania Twojej strony (Google Analytics), dostęp do publicznych zbiorów danych z agencji rządowych, takich jak rejestry spisu ludności i biura rzeczoznawców majątkowych bez ujawniania jakichkolwiek identyfikowalnych danych osobowych-te przykłady dadzą Ci pomysł na to, jakie metody najlepiej sprawdzają się w zależności od konkretnych potrzeb w Twojej społeczności! Centroidy są istotnym elementem algorytmu, którego używamy do wskazywania preferowanych kodów ZIP mieszkańców. Nasz zespół przygląda się skupiskom kodów pocztowych, które nakładają się na siebie w obrębie danego miasta, a następnie oblicza, który z nich ma najwięcej punktów skupionych w pobliżu, a także ile miejsca zostało zaoszczędzone dzięki tej zmianie. Mapowanie kodów pocztowych może być żmudnym zadaniem dla każdej firmy próbującej dotrzeć do swojej grupy docelowej, jednak nasze algorytmy dzielą się na dwa główne etapy: identyfikację nakładających się skupisk kodów pocztowych w obrębie każdego indywidualnego obszaru, a następnie przycinanie wszystkich niepotrzebnych regionów, aż do momentu, gdy po połączeniu obu zestawów pozostaną tylko te obszary, w których występuje grupowanie.

Local Market Analytics

Ma możliwość wzięcia dowolnego wyniku z wyszukiwarki i zmiksowania go w sposób, który jest znacznie bardziej zbliżony do tego, co zobaczyłby przeciętny użytkownik wyszukiwarki. To pozwala użytkownikom tej platformy do podejmowania decyzji dotyczących ich strategii marketingowej na podstawie coś innego niż tylko jedna lub dwie opinie ludzi, które mogą być skrzywione, jeśli znajdują się one w pobliżu centrów populacji, takich jak Nowy Jork. Na przykład, patrząc na te fioletowe gwiazdy reprezentujące różne szerokości i długości geograficzne, które możemy wybrać do naszej analizy, ponieważ każda gwiazda reprezentuje lokalizację wybraną z usługi API Google Maps-Local Market Analytics pokaże Ci, jak Twoje treści zestawiają się z tymi wszystkimi miejscami, w których ktoś może potencjalnie mieszkać, kto szuka online zamiast lokalnie-dając nam z powrotem wyniki niemal identyczne z tym, co większość internet-sav Wiemy, że to działa lepiej, ponieważ bardziej koreluje z lokalnym ruchem w wyszukiwarkach niż centroid. Zostało to specjalnie pokazane, aby działać dobrze dla tych w miastach, ale nie tylko firmy zlokalizowane tam-każda strona szuka rankingu w Stanach Zjednoczonych, w tym te, które tylko dążą w całej Ameryce znajdzie sukces…. Jak myślisz, co widzi przeciętna osoba w Ameryce, gdy szuka, powiedzmy, “kurczaka”? Obecny sposób, w jaki zbierane są krajowe SERPy, polega na dodaniu UULE martwego centrum Stanów Zjednoczonych. Jak wszyscy wiemy, stanowi to bardzo słabą reprezentację tego, co większość Amerykanów widzi, ponieważ nie bierze pod uwagę gęstości zaludnienia i miast nadmorskich o wyższej populacji niż regiony śródlądowe. Jeśli musimy zająć się tym, co by się stało, gdyby ALTUS próbował zmienić swoje metodologie, aby nie tworzyć tak wypaczonych wyników (ponownie), to mam kilka pomysłów na to, jak te nowe procesy mogłyby być bardziej reprezentatywne, a jednocześnie uwzględniać dane z Google Maps i innych źródeł, które dają nam wgląd w to, gdzie ludzie żyją! US Census Bureau szacuje, że było około 318, Jeśli chodzi o wyszukiwanie w sieci, centroidy mogą być mitem.

Centroidy wyszukiwania

Dostarczają Ci niekompletny obraz tego, co ludzie w tym bardzo specyficznym obszarze widzą dla wyników. Natomiast wyszukiwania próbkowane mogą dać ci te mieszane modele, które reprezentują to, co Amerykanie-lub ktokolwiek z dowolnego kraju, lub hrabstwa-zobaczyłby, gdy wchodzi do sieci w poszukiwaniu informacji. Więc jeśli miałbym wybierać pomiędzy jednym a drugim? Przyszłość jest zdecydowanie tam, gdzie SERPy będą się poruszać: mieszane i połączone treści kontra ograniczone lokalne punkty danych, jak te produkowane przez centroidy wyszukiwania teraz. Wielu mark eterów narzeka na fakt, że w wyniku opierania się tylko na jednej metodologii nie są w stanie dostarczyć dokładnych i wartościowych wyników. Ale dzięki samplingowi możemy w końcu dowiedzieć się, jak w rzeczywistości będzie wyglądało doświadczenie naszych klientów-co ostatecznie przybliży nas do rozwiązania problemu personalizacji. Z niecierpliwością czekam, aż Moz wdroży to rozwiązanie w całej firmie-już teraz możesz to zrobić tutaj, w Local Market Analytics! Mam nadzieję, że inne organizacje pójdą za tym przykładem, ponieważ ten rodzaj poprawy jakości w zbieraniu SERP jest rodzajem jakości wymaganym przez branżę wykorzystującą technologię do poprawy wydajności firm. Bez jakości, równie dobrze moglibyśmy w ogóle tego nie robić! Dzięki za wysłuchanie mnie i czekam na więcej pomysłów na to, jak możesz sobie pomóc dzięki wyższej jakości danych, kiedy tylko się pojawią. Jeszcze raz dziękuję

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top