skip to Main Content

Content który pokochają Twoi czytelnicy

Marketing treści jest ważniejszy niż kiedykolwiek dla rozwoju biznesu

Coraz więcej marketerów przenosi swoją uwagę na tworzenie treści, a niektórzy nawet wychodzą poza SEO, aby nadążyć za algorytmami wyszukiwania. Ale czy poświęcanie zaangażowania odbiorców na rzecz rankingów ma sens? Jeśli chcesz, aby Twoi klienci pozostali na tyle długo, aby konwertować, te sugestie mogą pomóc w tworzeniu treści, które utrzymają ludzi zaangażowanych. Tworzenie angażujących treści to problem, z którym boryka się ponad połowa marketerów i to głównie dlatego, że nie rozumieją swoich odbiorców. Według badania Adobe z 2018 roku dotyczącego opinii konsumentów na temat treści marki, 60% klientów twierdzi, że szukają aktualnych i istotnych informacji, a 44% chce wiadomości dostosowanych do potrzeb, zaprojektowanych specjalnie dla nich Twoi klienci są najważniejszymi osobami w Twojej firmie. Kiedy próbujesz dowiedzieć się, czego chcą i potrzebują, zawsze najlepiej zapytać ich bezpośrednio, zamiast zgadywać ich potrzeby na podstawie założeń, takich jak wiek czy poziom dochodów.

Wykorzystaj te informacje wraz z innymi źródłami danych, takimi jak badania mediów społecznościowych, aby stworzyć bogaty profil każdego klienta, który pozwoli Ci dowiedzieć się, kim naprawdę są, dzięki czemu będziesz mógł dostarczać produkty i usługi dostosowane właśnie do nich! Przyjrzyjmy się szybko życiu naszego klienta, Joe. Mieszka on w mieście i jest w ciągłym ruchu w godzinach pracy, więc nie ma zbyt wiele czasu na zakupy czy gotowanie dla siebie; to pozostawia mu ograniczone możliwości, jeśli chodzi o jedzenie na mieście, ponieważ większość restauracji jest zamykana przed 20:00! Joe spędza wieczory żyjąc w pojedynkę – binges Netflix, pracując i podróżując przez Instagram posty podczas przeglądania artykułów z punktów sprzedaży, takich jak Quartz i Medium, które nakreślają sposoby możemy dokonać małych zmian w celu życia bardziej zrównoważony (jego ciekawość zmieniła się w coś poważnego). W końcu wracając do domu po 22:00, gdzie nie ma już nic poza płatkami śniadaniowymi, bo ostatnie sprawy załatwiałeś przed powrotem do domu w 5 minut Wielu ludzi uwielbia ćwiczyć – a z pomocą dostawcy usług SEO mogą oni podnieść swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, promując swój produkt i spełniając oczekiwania czytelników. Na przykład, jeśli wiesz, że Twoja publiczność lubi ćwiczyć przed lub po jedzeniu; artykuł na temat “najlepszych pokarmów do jedzenia przed ćwiczeniami” lub “co powinienem jeść, gdy próbuję zbudować mięśnie?” byłby dla nich pomocny, a jednocześnie byłby w stanie pisać o czymś, co interesuje większość ludzi, którzy czytają ten wpis na blogu. Jak stworzyć nagłówek, który przyciągnie czytelników w mediach społecznościowych

Nagłówek ma moc przyciągania czytelnika do tego, co napisałeś

Ale według BuzzSumo, istnieją różne rodzaje nagłówków, które mogą pomóc w tym procesie: “How-to” lub “This is why ____ .” Na przykład, jeśli chciałem, aby moi czytelnicy byli ciekawi, jak powinno się uprawiać pomidory w pomieszczeniach do sadzenia na zimę (ponieważ na zewnątrz robi się zbyt zimno), to “How To Grow Tomatoes Indoors” miałoby sens i przyciągnęłoby więcej uwagi i zainteresowania potencjalnych klientów niż po prostu napisanie czegoś w stylu “Ogrodnictwo”. Istnieją również inne przydatne wskazówki, takie jak nie bać się używać konwersacyjnego tonu, gdy jest to właściwe! Podczas kolejnego treningu zastosuj się do poniższych wskazówek dotyczących tego, co i kiedy należy jeść -Przed treningiem zjedz banana lub inny owoc. Dostarczy Ci to węglowodanów, które są niezbędne do napędzania mięśni podczas intensywnego wysiłku, a także niezbędnych składników odżywczych, takich jak potas, który pomaga regulować ciśnienie krwi -Pij wodę co najmniej godzinę po zakończeniu ostatniego zestawu powtórzeń; jest to ważne, ponieważ pomoże uzupełnić płyny utracone przez pot, a także pomoże w regeneracji poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w mięśniach… Pij koktajl proteinowy w ciągu 30 minut po sesji treningowej, jeśli jest to pożądane dla optymalnego wzrostu Jeśli starasz się zbudować reputację godną zaufania, upewnij się, że Twoje posty są poparte wiarygodnymi źródłami, takimi jak czasopisma naukowe i informacje rządowe. Unikaj clickbaitu, używając łatwego do zrozumienia języka i krótszych zdań, które podsumowują złożone tematy w przystępny sposób dla czytelników, którzy chcą poznać proste fakty bez nadmiernej ilości żargonu i statystyk. Jeśli masz wątpliwości, użyj darmowych narzędzi, takich jak Hemingwayapp lub Grammarly, aby sprawdzić czytelność swoich treści. Postaraj się uzyskać co najmniej wynik 9 lub niższy.

W ten sposób treść będzie mogła być przeczytana i zrozumiana przez większość dorosłych

Większość ludzi będzie przeglądać Twoje artykuły, zwłaszcza gdy przeglądają je ze swoich smartfonów – dlatego zawsze lepiej od razu przejść do sedna! Oprócz pisania wpisów na blogach i whitepapers powinieneś uzupełniać istniejące treści o ciekawe materiały wizualne, takie jak filmy, infografiki, a nawet wysokiej jakości zdjęcia Jeśli masz wątpliwości, czy coś jest czytelne, przed publikacją w sieci upewnij się, że nie ma błędów gramatycznych (postaraj się o to), ale nie przejmuj się zbytnio odmianą zdań, ponieważ wiemy, że czytelnicy mogą Nie jest zaskoczeniem, że wideo staje się coraz ważniejszą częścią content marketingu. Specjaliści od marketingu mówią o tym od lat, a teraz wydaje się, że jest to jednogłośna opinia – 83%! Oznacza to, że możemy wykorzystać wideo jako sposób na uczynienie naszych postów bardziej angażującymi poprzez dodanie aspektów wizualnych, takich jak zdjęcia czy grafiki. Możesz również dodać instrukcje gotowania w swoim poście, używając wideo zamiast zwykłego tekstu, aby czytelnicy mogli zobaczyć dokładnie, jak robisz rzeczy bez konieczności czytania przez akapity słów, które prawdopodobnie i tak ich nie obchodzą, ponieważ nie każdy lubi czytać długie kawałki na swoich telefonach! Statystyki pokazują, że treści z większą ilością obrazów są lepiej odbierane niż te bez nich. Poniższa infografika pokazuje, jak ważne są wizualizacje dla postów w mediach społecznościowych i jak zdjęcia mogą być ciekawym dodatkiem do postu. Aby stworzyć atrakcyjną treść, potrzebujesz uwagi odbiorców, ale także ich zainteresowania czytaniem tego, o czym napisałeś w samym artykule lub wpisie na blogu. W tym celu warto rozważyć przeprowadzenie ankiet lub wywiadów, które pozwolą szybko poznać potrzeby i oczekiwania czytelników, a także potencjalne pytania, na które mogą chcieć uzyskać odpowiedź. Marcus W K Wong zna sekrety, dzięki którym Twoi widzowie będą wracać. Chcesz więcej ruchu? Spraw, aby było to dla nich łatwe i interesujące! Zachęć odwiedzających za pomocą wezwania do działania na końcu każdego postu, aby mogli wrócić następnym razem, gdy opublikujesz coś nowego. Marcus jest profesjonalistą w dziedzinie marketingu cyfrowego z ponad 10-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Posiada rozległą wiedzę na temat SEO, optymalizacji współczynnika konwersji i doświadczeń użytkowników – wszystkie trzy są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszych czasach. Wybrana broń Marcusa? Staromodna ciężka praca!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top