skip to Main Content

Co należy zmienić w serwisie żeby mieć lepsze efekty seo ?

Zmiany na stronie pokazujące lepsze efekty SEO

Doświadczenie użytkownika jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach. Sam pomysł, że UX może przynieść ROI na poziomie 9900%, mówi sam za siebie! Każda firma mówi o oferowaniu najwyższej jakości doświadczeń użytkownika, ale czy naprawdę wykraczają one poza to, co zwykle? Nadszedł czas, aby każda firma ponownie przyjrzała się swoim stronom internetowym – czy istnieją jakieś ulepszenia w zakresie dostępności na Twojej stronie? Według badań przeprowadzonych na 10 milionach stron internetowych, 50% lub więcej z nich nie oferuje pełnej dostępności. Jeden na czterech Amerykanów żyje z niepełnosprawnością, a Google będzie karać Cię, jeśli Twoja strona nie jest dostępna dla 25% lub więcej odwiedzających. W tym poście zagłębimy się w to, co dostępność oznacza dla webmasterów w erze cyfrowej. Dostępność strony internetowej odnosi się po prostu do łatwości, z jaką osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dostęp do zawartości witryny – czy to za pomocą tekstowych wtyczek do przeglądarek, takich jak czytniki ekranu, które oferują tłumaczenie dźwiękowe tego, co pojawia się na ekranie; za pomocą klawiatur bez wbudowanych funkcji myszy (takich jak Microsoft Windows Narrator); za pomocą skrótów klawiaturowych; itp. Jeśli Twoja witryna posiada funkcjonalność, która pozwala użytkownikom, którzy w innym przypadku mogliby uznać pewne aspekty za niedostępne, na efektywne korzystanie z nich, to są szanse, że wykonałeś wystarczającą pracę, aby upewnić się, że Obejmuje to dostęp do każdej części witryny i korzystanie z niej w taki sam sposób, jak każda inna osoba bez niepełnosprawności.

Wynika to z ustawy Americans with Disabilities Act (ADA), która została podpisana w 1990 roku

ADA podkreśla zapewnienie równego dostępu dla wszystkich, niezależnie od ich niepełnosprawności – może to obejmować zaburzenia słuchu, wzroku lub innych fizycznych, jak również emocjonalnych i psychicznych zaburzeń, które mogą być zdiagnozowane w pewnym momencie w czasie aż do starości, gdzie nawet jeśli nie jest uważany za rzeczywistą niepełnosprawność, ale utrudnia dla kogoś, kto jest starszy nadal napotyka bariery, gdy próbuje zaangażować się w Internecie, ponieważ nie są w stanie poruszać się łatwo ze względu na spowolnienie przez efekty starzenia się, takie jak brak mobilności lub zręczności wśród innych kwestii związanych . Osoby niepełnosprawne często potrzebują pewnych pomocy, takich jak czytniki ekranu, aby uzyskać dostęp do witryny.

Środki zapewniające dostępność witryny gwarantują, że takie pomoce mogą uzyskać dostęp do witryny i jej danych. Proces zapewnienia zgodności nie jest zbyt trudny, ponieważ pokrywa się z tym, co i tak już robisz dla celów SEO: zwracasz uwagę na słowa kluczowe na stronach, optymalizujesz tytuły i meta opisy (na przykład), itp. W dzisiejszych czasach dostępność stron internetowych wpływa zarówno na doświadczenie użytkownika, jak i na potencjał rankingowy – użytkownicy, którzy nie mogą korzystać z przeglądarki, mogą przegapić część lub całość treści, jeśli nie są w stanie odczytać tekstu w obrazach lub filmach wideo – tak więc bycie dostępnym pomoże upewnić się, że niepełnosprawność nie utrudnia znalezienia informacji! Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niedogodnością, ale kiedy zarządza się stronami internetowymi zaprojektowanymi specjalnie Jeden na czterech odwiedzających Twoją stronę będzie miał złe doświadczenia, jeśli nie wdrożysz odpowiednich środków zapewniających dostępność. I zgadnij co? Sygnały UX są uznawane za jeden z najważniejszych czynników rankingowych przez algorytmy Google.

W rzeczywistości, w maju 2021 r., te sygnały UX będą miały jeszcze większą wagę dla celów SEO

Google ma własną aktualizację, która nadchodzi o nazwie “Doświadczenie strony” Niektóre z najważniejszych aspektów, które będą brane pod uwagę, gdy przychodzi do Page Experiences obejmują: czas ładowania i jakość treści. Nawet jeśli zajmujesz pierwsze lub drugie miejsce na stronach wyników wyszukiwania (SERP), słabe doświadczenia użytkownika mogą zostać wykryte dzięki nowej zmianie planowanej przez Google! Najlepszym sposobem, aby uplasować się dobrze na SERPach i upewnić się, że Twoja strona jest użyteczna dla wszystkich odwiedzających, od starszych użytkowników lub osób z zaburzeniami poznawczymi używających czytników ekranu, którzy potrzebują kontekstu stron internetowych, aby je zrozumieć, powinieneś przestrzegać właściwej struktury, która zawiera opisowe tytuły. Na przykład, mając przyjazną dla SEO strategię optymalizacji tagów tytułowych, takich jak umieszczanie słów kluczowych blisko początku zamiast ukrywania ważnych tagów za treścią. Pozwoli to uzyskać więcej oczu na swojej stronie, w przeciwieństwie do polegania tylko na kliknięcia przez Posiadanie linku co najmniej co trzecie słowo może również pomóc, ponieważ wiele stron internetowych spadła ich rozmiar tekstu poniżej 12 pikseli, co sprawia, że linki trudno zobaczyć bez specjalnego oprogramowania, takich jak programy zaprojektowane specjalnie do oglądania ekranów dla osób niedowidzących To odpowiedzialność każdego z nas.. Badania pokazują, że dobra struktura strony, taka jak odpowiednie nagłówki, wypunktowania i listy numerowane, jest ważna dla użytkowników z zaburzeniami poznawczymi, którzy korzystają z urządzeń wspomagających. Istotne jest również odpowiednie SEO on-page, gdzie strona jest łatwa w nawigacji, a czytelność treści została poprawiona poprzez skrócenie zdań lub rozbicie akapitów na mniejsze sekcje, używając konwersacyjnego tonu w całym tekście w celu poprawy optymalizacji featured snippet Obrazy są niezbędne w całej sieci, ale dostępność obrazów dla osób z wadami wzroku nie zawsze jest brana pod uwagę. Oznacza to, że jeśli Twój tekst alt nie ma sensu dla obrazu, utrudni im to zrozumienie, co dzieje się w kontekście każdej odwiedzanej przez nich strony. Oznacza to również, że nie można polegać tylko na SEO, ponieważ słowa zakopane głęboko w kodzie nie będą wystarczająco wysoko w rankingu, gdy użytkownicy szukają w Google pewnych rzeczy, takich jak “lody czekoladowe”

Obrazy powinny mieć jasne i zwięzłe opisy, aby ludzie wiedzieli dokładnie, na co patrzą przed kliknięciem lub przewinięciem ich całkowicie!

Tekst alt może nawet pomóc Twoim obrazom w rankingu na pożądanych featured snippets, a opisowe teksty alt automatycznie dodadzą słowa kluczowe SEO. Transkrypcje wideo to nic innego jak sposób na to, aby czytniki ekranu lepiej rozumiały zawartość Twojej strony internetowej poprzez dostarczanie im opisów filmów, które publikujesz w celu zapewnienia dostępności w sieci Transkrypcja wideo działa tak samo jak optymalizacja tekstu alt obrazu w tym sensie, że pomaga zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach poprzez dodanie tagów związanych z niepełnosprawnością lub dostępnymi funkcjami, które można znaleźć pod interfejsem odtwarzacza wideo na Facebooku. Transkrypcje wideo są dobre dla SEO, ponieważ wyszukiwarki używają słów kluczowych znalezionych w transkrypcjach wideo do tworzenia rankingu treści Twojej strony internetowej. Naturalny język jest ważny, jeśli chodzi o dostępność stron internetowych, ponieważ ułatwia wszystkim użytkownikom zrozumienie i zrozumienie tego, co mówisz, bez zbędnych słów, które mogłyby ich zdezorientować. Nie jest więc niespodzianką, że język naturalny nie tylko pomaga w dostępności stron internetowych; jego prostolinijność jest również świetna do poprawy rankingu strony w Google! Google nie popiera takich praktyk jak upychanie słów kluczowych czy wstawianie zbędnych linków, które nie pojawiają się naturalnie w treści. Dlatego też używanie języka naturalnego automatycznie pomaga również w SEO! Teraz, kiedy już wiesz, jak dostępność strony internetowej może mieć ogromny wpływ na rankingi Google, przyjrzyjmy się, jak możesz pracować nad jej poprawą. Zanim spróbujesz naprawić problemy z dostępnością swojej witryny, bardzo ważne jest, aby je zrozumieć. Głównym powodem, dla którego większość z nas nie kładzie nacisku na dostępność stron internetowych jest niewiedza na temat jej znaczenia dla rankingu naszych stron w wynikach wyszukiwania Google (SERPS). To ma znaczenie, dla jakich słów są one w rankingu: jeśli ludzie nie mogą czytać lub korzystać z witryny prawidłowo z powodu braku świadomości niepełnosprawności, wtedy będzie mniej odwiedzających

Dostępność stron internetowych to proces zapewniający wszystkim ludziom równy dostęp do stron internetowych i możliwość korzystania z nich

Zawartość stron internetowych powinna być dostępna dla wszystkich, w tym dla osób z wadami wzroku, upośledzeniem słuchu, a także z różnym poziomem biegłości w czytaniu języka lub rozumieniu jego kultury. Ważne jest, aby wcześnie rozpocząć edukację na temat dostępności stron internetowych, korzystając ze świetnych zasobów, takich jak wytyczne WCAG, które wyposażą Cię w narzędzia pozwalające uczynić Twoją stronę bardziej dostępną – niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz (na przykład: planujesz), czy już istnieje, ale wymaga aktualizacji. Wykorzystaj te materiały wraz z narzędziem W3C do walidacji znaczników, abyś mógł przyjrzeć się technicznym aspektom i kodowi Twojej strony – w ten sposób, jeśli pojawią się jakieś błędy, będą one Dostępność strony internetowej zależy od wielu czynników, od tekstu po obrazy i nie tylko.

Na przykład, należy upewnić się, że linki są łatwe do znalezienia przez osoby niepełnosprawne, jak również zapewnić, że projekt witryny jest zgodny z najlepszymi praktykami w standardach internetowych, takich jak WCAG 2.0 Sekcja 508 oceny zgodności lub ITRC Standards Level AA rating (i). Nie pozwól jednak, aby wszystko to zależało od specjalistów SEO – oni też potrzebują pomocy! To ważne nie tylko dla nich, ale także dla ich klientów, którzy mogą nie mieć pojęcia o tym, jak kluczowe może to być przy projektowaniu stron! Ten proces nigdy się nie kończy, więc upewnij się, że sprawdzasz co jakiś czas, czy były jakieś aktualizacje od ostatniego razu… Dostępność strony internetowej obejmuje Budując swoją stronę internetową, zauważasz, że coraz trudniej jest zapewnić jej dostępność. Z nowych stron zawsze są dodawane i stare są aktualizowane, nie ma gwarancji, jak długo strona pozostanie w pełni dostępne przed niektóre błędy ręczne przyjść w. Nie chcesz, aby kosztowne pozwy ADA trafiły na Twoją drogę, więc upewnij się, że podczas opracowywania lub aktualizowania treści dowolnej strony w Twojej witrynie – dodaj zautomatyzowane rozwiązanie dostępności stron internetowych napędzane przez sztuczną inteligencję! Jeśli zawsze chciałeś uczynić swoją stronę dostępną, ale nie wiedziałeś jak i od czego zacząć, nie szukaj dalej!

Narzędzie dostępności napędzane przez sztuczną inteligencję przeskanuje każdą stronę w poszukiwaniu problemów i naprawi je automatycznie

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja strona była bardziej integracyjna, ponieważ jest to konieczność! Zdolność do wczuwania się w sytuację wszystkich użytkowników z różnymi niepełnosprawnościami powinna być wspierana przez środowisko, które nie oferuje usług tylko dla jednego rodzaju użytkowników. A czyż nie chcemy, aby nasze firmy działały sprawnie? Możemy to osiągnąć tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb wszystkich, którzy nas odwiedzają – nie tylko tych nielicznych, na których do tej pory skupiała się większość uwagi… Sieć jest przestrzenią, w której dostępność powinna być wspierana i akceptowana, a nie wykluczana. Jeśli zaczniesz od fazy projektowania swojej strony internetowej, aby uczynić ją bardziej dostępną dla wszystkich użytkowników, połowa pracy będzie już wykonana! Widoczność w wyszukiwarkach może zadecydować o powodzeniu lub niepowodzeniu firmy w dzisiejszym cyfrowym świecie; więc jeśli chcesz zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach takich jak Google (bo kto nie chce?), to podjęcie działań już teraz z praktycznymi ulepszeniami, takimi jak upewnienie się, że treści nie znikają po przewinięciu w dół, może przejść wiele mil w kierunku osiągnięcia tego celu, zapewniając jednocześnie, że osoby niepełnosprawne również zostaną uwzględnione.

Jaka jest Twoja historia?

Pratik Dholakiya, założyciel Growfusely, agencji content marketingowej specjalizującej się w SEO i podejściu do digitalu opartym na danych. Przemawiał na najważniejszych wydarzeniach w całych Indiach, w tym na 80. dorocznej konferencji Florida Public Relations Association (PRSA), Singapore NextBigWhat’s UnPluggd event, IIT Bombay Seminar on Entrepreneurship oraz konferencji SMX Israel dla profesjonalistów Search Engine Marketing, gdzie omawiał takie tematy jak Content Marketing Strategy with Data Analysis Approach czy Courseware Website Creation: A Practical Guide With 15+ Projects . Dowiedz się więcej o jego pracy odwiedzając xtraordinarycontentcoach.com Jako ekspert w dziedzinie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i marketingu treści, Pratik Dholakiya dzieli się swoimi przemyśleniami z takimi publikacjami jak Search Engine Land, Entrepreneur Magazine i Fast Company. Można go znaleźć na Twitterze @DholakiyaPratik Najprostszym sposobem na pokonanie komercyjnego konkurenta jest posiadanie lepszego SEO niż on. Istnieje wiele mitów i błędnych przekonań na temat tego, jak to działa – ale nie martw się! Średni współczynnik konwersji w eCommerce lub innych firmach cyfrowych wynosi od 1% do 3%.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top