skip to Main Content

Jak łatwo budować linki

Jak zabrać się za budowanie linków ?

Co jest lepsze od wyższego wieżowca? Podniebny ogród, który zyskuje coraz większe zainteresowanie na całym świecie ze względu na zrównoważony sposób produkcji energii. Krajobraz budowania linków i rozwijania kreatywnych zasobów jest w gruncie rzeczy bardzo podobny w świecie zmagającym się z kryzysem klimatycznym. Aby stać się źródłem informacji, Twoje treści muszą przyciągać najwięcej uwagi! Metoda “Podniebnego Ogrodu” to sposób na nadanie witrynie dodatkowej wartości. Ranking w miejscu numer jeden pomaga, ale są też inne rzeczy, które możesz zrobić zarówno na stronie, jak i przed rozpoczęciem produkcji, które sprawią, że będzie ona błyszczeć jeszcze bardziej. To są moje ulubione metody, aby to zrobić! Techniki te obejmują dodanie “add-on pack” do Brian Dean’s Skyscraper Technique-obejmuje to, co jestem żartobliwie nazywając Sky Garden Method, lub opcja B poniżej. Różni się ona od sposobu działania drapaczy chmur tym, że nie wymaga żadnego czasu na zasięg i generuje linki również w przyszłych latach! Brian Dean nakreślił trzy proste kroki pracy w ramach techniki drapacza chmur.

Treści i dane w artykułach

Dane wyszukiwania i metryki link buildingu są wykorzystywane do znalezienia możliwości, a następnie tworzone są treści, które mogą stać się cennym zasobem. Znajdując istniejące treści, które wygenerowały linki, możesz skierować się do tej samej grupy odbiorców, tworząc coś o dodatkowym poziomie wartości. Być może będziesz chciał stworzyć bardziej dogłębny artykuł na swój temat lub dostarczyć nowe zestawy danych do zbadania przez widzów i czytelników. Po zakończeniu prac upewnij się, że skontaktujesz się z tymi, którzy zamieścili linki, aby wiedzieli, co będzie dalej na ten temat! Oczywiście, Twój zasięg może również obejmować wszystkich innych piszących na podobne tematy, aby dać Ci coraz większą pulę dziennikarzy do celu. Nie zamierzałem opierać się na technice Briana, ale patrząc na proces jej tworzenia, podobieństwa są oczywiste. Jak większość pomysłów-nie tyle nowe, ile są one repurposing lub budowanie na coś, co już istnieje-jest to kolejny: pomyśl “add-on pack”, jak niektóre gry wideo oferują rozszerzenia po wydaniu” Czasami dodają one więcej rzeczy dla ludzi, którzy ich pragną; innym razem naprawiają problemy z tym, co było wcześniej (i miejmy nadzieję, że w naszym przypadku zajmiemy się obydwoma!). Fundament pozostaje jednak niezmienny i nienaruszony-jest Czy potrzebujesz linków? Jeśli tak, to tutaj jest proces, aby pomóc. Po pierwsze, zrób kilka badań słów kluczowych i upewnij się, że istnieją wyniki wyszukiwania dla Twoich słów kluczowych docelowych na pierwszej stronie Google. Gdy to zostanie potwierdzone, przejdź przez tę metodę trzech kroków Napisałem o Keyword Research Process For Understanding if You Need Links, przed którym następuje większość kroków w moim obecnym procesie, ale będę podsumować go również z jak te pasują do większego kontekstu tego, co robimy ogólnie, jak również… Zgodnie z oczekiwaniami od kroku pierwszego nasz następny element działania będzie robić niektóre bardziej szczegółowe badania słów kluczowych, gdzie miejmy nadzieję, że nie zajmie godzin lub dni, ponieważ teraz wiemy dokładnie, kiedy nasi docelowi odbiorcy mogą używać pewnych słów a więc patrzeć na powiązanych stronach.

Budowa linków od podstaw

Najlepszym sposobem na budowanie linków jest wykorzystanie umiejętności badania słów kluczowych. Możesz użyć Moz i innych przewodników, aby uzyskać pomoc online; ale jeśli chcesz mieć dobry przykład tego, jak to działa w praktyce, sprawdź post Richarda Baxtera na temat danych wyszukiwania, który przeprowadzi Cię przez proces z instrukcjami krok po kroku-nie martw się, że nie zajmę zbyt wiele czasu wyjaśniając to sam! Tak więc zwykle zawierać słowa kluczowe, takie jak “kupić [nazwa produktu]” lub “hydraulik [lokalizacja]” Wszystko bardzo skoncentrowane na tym, co oferujesz jako produkt lub usługę. To nie jest to, co chcemy w naszej liście. Oto, czego chcemy: Słowa kluczowe, które dziennikarze są prawdopodobnie używane w celu źródła materiału mogą odnosić się. Mogą to być słowa i zwroty używane przez profesorów na uniwersytetach podczas pisania prac badawczych odnoszących się do Twojej niszy. Mogą one również pochodzić z recenzowanych czasopism opublikowanych na różne tematy związane z wybranym przez Ciebie zawodem-na przykład, jeśli szukam informacji dotyczących mechaniki samochodowej, to niektóre z tych terminów mogą być zestawy naprawcze gaźników; stawki wymiany oleju itp. Dziennikarze i inni entuzjaści danych korzystają z wyszukiwarek, aby znaleźć potrzebne im informacje. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ istnieje wiele typów stanowisk, które mogą poszukiwać danej informacji (np. dziennikarze). Na szczęście dla tych, którzy są w pogoni za wiedzą w tych dniach, mam kilka pomocnych słów kluczowych gotowy! Jak widać z mojej listy poniżej, wszystkie słowa wymienione tutaj pomogą każdemu, kto potrzebuje trochę dodatkowego materiału badawczego na ich bieżący artykuł lub projekt, a jednocześnie zaspokoić czyjąś ciekawość na ciekawy temat. Świat SEO i content marketingu może być zniechęcający dla tych, którzy dopiero zaczynają. Ale, jak ze wszystkim w życiu, co jest tego warte, zawsze jest proces, aby pracować przez wyzwania. Pierwszy krok? Zidentyfikowanie tego, co chcesz, aby ludzie znaleźli, gdy szukają słów kluczowych z Twojej branży w Google lub Bing (lub innych silników). Na przykład: jeśli chciałem, aby ktoś szuka “jak długo ludzie spędzają na Facebooku?”, aby zakończyć się na moim blogu post o tym, jak to pytanie zostało naukowo odpowiedział poprzez analizę milionów postów w Internecie z różnych demografii w całej Ameryce Północnej, a następnie użyłbym, że fraza plus coś unikalnego związanego tylko z mojej niszy, takich jak “średni koszt naprawy iPhone” Połączenie tych dwóch fraz razem pozwoli mi Internet jest ogromną siecią informacji i może być trudno znaleźć to, czego szukasz.

Ludzie korzystają z Internetu więcej niż kiedykolwiek wcześniej

Być może natknąłeś się na ten artykuł szukając wskazówek, w jaki sposób najlepiej zoptymalizować swoją stronę internetową w celu uzyskania wyższej pozycji online, ale mamy kilka świetnych pomysłów tutaj tylko czeka na Ciebie. Oto wszystko, czego potrzebujesz Oprócz tych wskazówek na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), upewnij się, że Twoje treści wyróżniają się tym, że są istotne i dobrze napisane z poprawnym użyciem gramatyki, aby czytelnicy wciąż wracali lub dzielili się swoimi ulubionymi fragmentami za pośrednictwem portali społecznościowych Kradzież kroki z mojego innego postu, oto co trzeba będzie zrobić: -Zbadaj słowa kluczowe i dowiedz się, które frazy są wyszukiwane najczęściej w Twojej branży -Następnym krokiem jest znalezienie możliwości linków, które skłonią czytelników do kliknięcia w Twój link z ich pożądaną frazą kluczową na końcu. Można to zrobić odpowiadając na pytania za pomocą formularzy Google lub osadzając treść w artykule, tak jak ja to zrobiłem poniżej podczas tworzenia tego bloga! Stamtąd, to jest o uzyskanie tych linków tak wysoko w wynikach wyszukiwania stron, jak to możliwe, więc ludzie je widzą-bez spamowania witryn w całej sieci, ponieważ nie chcemy, aby nasze rankingi spada po pracował ciężko budować je w górę. To wymaga cierpliwości, ale jeśli ktoś ma Kolejnym krokiem w kampanii SEO jest upewnienie się, że posiadasz najlepszą możliwą treść dla wyszukiwarek. Jest to bardziej związane z marketingiem niż z cyfrowym PR, ale nadal istnieją pewne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy budowaniu linków-w przeciwieństwie do pozyskiwania ruchu z mediów społecznościowych lub innych źródeł. Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebuje specjalista SEO, zanim będzie w stanie uszeregować strony swojej witryny i zwiększyć jej pozycję w różnych SERP-ach, jest wysokiej jakości treść, która spodoba się nie tylko ludzkim czytelnikom, ale także pająkom Google, które przeszukują dane witryny w poszukiwaniu nowych informacji o produktach i usługach firmy.

Błędy się zdarzają ważne, aby się na nich uczyć

Jak się okazuje (i szeroko omawiam to w moim poradniku), jeśli jakikolwiek pojedynczy element może zrujnować całą naszą ciężką pracę jednym błędem-to jest to Mówiąc ściśle, mamy już za sobą metodę Skygarden-reszta tego przewodnika jest bardziej praktycznym przeglądem, w którym dowiemy się, jak używać tej metody, aby uzyskać ten ważny, znaczący efekt końcowy (“pokaż mi linki”). Aby to zrobić, zamierzam użyć kawałka z Root i pokazać, co on robi dzisiaj Zbudowaliśmy ten kawałek w 2020 roku, używając tego samego procesu, co wcześniej: nasze badania słów kluczowych obejmowały wiele rzeczy, takich jak wideo, trendy wykorzystania mediów społecznościowych czy statystyki fotografii. Jedną z możliwości było skupienie się na “tik-tok”. Dane i analiza doprowadziły nas tutaj, ale nasze ręczne przeczesywanie pozwoliło nam odkryć fakt, że nie było żadnych URL i rankingowych skupiających się na statystykach TikTok z Wielkiej Brytanii. Jednak istniał wolumen wyszukiwania zarówno bezpośrednio odnoszący się do Wielkiej Brytanii (np. “tiktok users uk”), jak i od ludzi w Wielkiej Brytanii dla bardziej ogólnych zapytań (“Tik Tok Users” lub “Tik Tok Demographics”). Wszystkie miały objętość wyszukiwania-wszystkie w zasięgu tego, czego potrzebowaliśmy! Czy zdarza Ci się mieć wrażenie, że Twoje treści nie są na najwyższym poziomie? Zapoznaj się z tymi kluczowymi wskazówkami i sprawdź, czy mają one sens dla tematu Twojego następnego artykułu. Jedną z najbardziej frustrujących części SEO jest to, że nie można po prostu wrzucić dowolny stary kawałek treści i oczekiwać, aby uplasować się na słowo kluczowe. Na szczęście, Twoja praca w badaniach dała nam kilka wskazówek na temat tego, czego ludzie szukają. Grupując nasze słowa kluczowe razem byliśmy w stanie znaleźć dwie powiązane frazy – “TikTok Users” i “TikTok Demographics” Te informacje dały nam szansę tam, gdzie w innym przypadku mogłoby jej nie być! Użyliśmy również istniejących stron rankingowych z historiami sukcesu, takich jak nasze, podczas podejmowania decyzji, które tematy będą najlepiej pasować do naszej witryny (znajdź więcej na wwwBlah). Wzięliśmy najwyżej notowane adresy URL w tym czasie i umieściliśmy je w narzędziu Ahrefs Site Explorer.

Informacje o odbiorcach i ich potrzebach

Przechodząc do zakładki ‘Kotwice’, znaleźliśmy kolejne zapytanie, którego ludzie mają tendencję do używania, więc dodaliśmy do mieszanki również “czas, jaki ludzie spędzają na TikTok”… Teraz, mając wszystkie te informacje na temat tego, czego szukała nasza publiczność z tak prostego wyszukiwania, otworzyło to nowe możliwości kreatywnej eksploracji. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas tworzenia treści jest to, że ma ona cel. Chociaż zawsze polecam Google Docs do strukturyzowania treści i łączenia pomysłów w łatwy do nawigacji sposób, mogą one stać się uciążliwe-zwłaszcza jeśli masz problemy z konstruowaniem zdań lub wymyślaniem nowych punktów dyskusji! Pozwól więc, że opowiem Ci o kilku innych sposobach na szybkie budowanie angażujących historii Kolejną kluczową zasadą, o której od dawna mówię, jest zaangażowanie-dlatego moją pierwszą wskazówką byłoby upewnienie się, że wszystko, co zostało stworzone z myślą o link buildingu, maksymalizuje czas. Dotyczy to nie tylko dziennikarzy topowych mediów, którzy mają mało czasu, ale także każdego użytkownika sieci, gdzie często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szybko nasza uwaga jest rozproszona Poprzez skondensowanie głównych punktów rozmowy do kilku kluczowych statystyk, możesz pomóc swoim czytelnikom szybko zidentyfikować to, czego potrzebują. W ten sposób nie będą musieli spędzać cennego czasu na czytaniu gęstych paragrafów informacji, które nigdy nie będą dla nich tak wartościowe lub interesujące, jak uzyskanie jednej szybkiej statystyki w pięć sekund, która rozwiąże ich problem i zaoszczędzi im czas!

Unikaj błędów innych

Czy zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć w sieci naprawdę przydatny artykuł, który był po prostu zbyt długi, by go przeczytać? Tutaj właśnie przydaje się indywidualny spis treści: Może on pomóc zainteresować ludzi i jest łatwy dla czytelników z szybkim tempem życia, takich jak dziennikarze lub profesjonaliści biznesowi. Kluczową rzeczą przy tworzeniu spisu treści jest zapewnienie, że zawierasz kotwice (#URL), aby użytkownicy wiedzieli dokładnie, które części chcą zobaczyć, bez konieczności przewijania tych wszystkich słów i obrazów. Jeśli jesteś typem swędzącego palca, jest trochę outreach, które możesz zrobić, aby pomóc dać swojemu aktywowi pomocną dłoń. Ale nie martw się, jeśli to nie jest dla Ciebie; po prostu skup się na tworzeniu wysokiej jakości treści i niech Google zajmie się wszystkim innym! To prawda, dla większości stron internetowych to zajmie trochę czasu, a nawet gdy zaczniesz rankingi, linki mogą nie pojawić się natychmiast. Ale jeśli zrobiłeś swoje badania i są w stanie uplasować się w rankingu w naszym doświadczeniu to się stanie, tak długo, jak nie ma nic innego powstrzymując stronę przed zdobyciem większego autorytetu, jak złe SEO lub strategii treści wśród innych rzeczy, które mogą zapobiec ktoś z nabycia wysokich rankingów w czasie (i wiemy, co te rodzaje problemów wyglądają, gdy są one dzieje). Kiedy te linki zaczną przychodzić “nie tylko staje się samowystarczalna, ale” również ekspertem w danym temacie! Link equity i pomiar jest kluczem do rankingu wyżej w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza dla autorytatywnych stron, takich jak nasza. Widzieliśmy wiele buzz ostatnio z naszego kawałka TikTok statystyki w publikacjach jesteśmy dumni, że byli wśród 150 innych, którzy podnieśli go przez 2020. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na ten temat, nie krępuj się pytać! W tym wpisie Darren Kingman dzieli się swoją wiedzą z zakresu SEO i Digital PR, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twoją obecność w Internecie. Z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z klientami o wysokim profilu zarówno w zakresie Content Marketingu, jak i Optymalizacji Wyszukiwarek (SEO), obecnie nadzoruje wszystkie projekty agencji w Root Digital!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top