skip to Main Content

Uczenie maszynowe a seo

Czym jest uczenie maszynowe i jakie ma znaczenie ?

Uczenie maszynowe jest czymś więcej niż tylko wyspecjalizowaną dziedziną dla naukowców zajmujących się danymi, ma ono również praktyczne zastosowanie w SEO. W tym tygodniu na Whiteboard Friday prelegentka MozCon Britney Muller przeprowadza nas przez kilka wskazówek, jak rozpocząć pracę z uczeniem maszynowym jako praktyk SEO, patrząc na to, jak możemy wykorzystać notatnik Colab omówiony podczas jej wykładu na tegorocznej konferencji. Wiesz, miałem to dziwne letnie doświadczenie, gdzie dowiedziałem się o tych stworzeniach zwanych pasożytami czerwia. Są to najbardziej fascynujące rzeczy, jakie kiedykolwiek zobaczysz! Pomyśl o nich jako o pełzających robakach, które całkowicie wykorzystują inne owady i ich gniazda, aby złożyć tam jaja, z których będą mogły się wykluć (nawet jeśli oznacza to zabicie wszystkich innych). A kiedy nasi goście na MozCon 2020 zobaczyli, co się dzieje na tablicach wszędzie, pomogliśmy uczynić uczenie maszynowe dostępnym dla SEO-wców na całym świecie.

Co zyskujesz ?

Jeśli jesteś programistą lub entuzjastą uczenia maszynowego, to ten artykuł jest dla Ciebie. Moja fascynacja koncepcją pasożytnictwa czerwia doprowadziła mnie do uświadomienia sobie, że jestem jak jeden z nich w moich codziennych nawykach zawodowych. Podobnie jak te zwierzęta, które wykorzystują swoich żywicieli, przykuwając się do nich i używając ich jako opiekunów do wychowywania młodych, możemy wykorzystać to, jak wiele robią nasi współgospodarze, kiedy tak łatwo dają nam dane i algorytmy! W rzeczywistości byłem w stanie nauczyć mojego tatę większość z tych modeli, które są łatwo dostępne dla Ciebie dzisiaj. Wszystko, czego potrzebują to narzędzie o nazwie Colab, które można znaleźć pod adresem google.com/colab. Pozwólcie, że oprowadzę was po tym, jak to wygląda, abyśmy mogli zacząć ćwiczyć już teraz i przygotować się na kilka naprawdę fajnych sesji modelarskich! Po pierwsze: wszystko, co robimy to przytrzymujemy “Shift” i wciskamy “Enter” Gdy nowe okno wyskoczy obok naszego obecnego (w przypadku, gdy było więcej niż jeden), wpisz swoje poświadczenia logowania Google na górze, jak również przed kliknięciem “Connect Teraz, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a następnie inna karta otworzy się i boom!—jesteśmy już rozgrzewa się z tym niesamowite Jakie są tego przykłady? Jak to wygląda? Tak więc możesz bawić się z DeOldify, aby naprawić i pokolorować stare zdjęcia. To jest naprawdę zabawne! Jest też taki generator tekstu, który stworzyłem o nazwie GTP-2 – tworzy on super głupie wymówki.

Jak to wykorzystać w praktyce ?

Możesz nim manipulować na różne sposoby w swoim życiu, jak również… Modele prognostyczne robią to, co jest napisane na puszce; dostarczają przewidywań na temat przyszłych wyników na podstawie szeregi czasowe danych wprowadzonych przez Ciebie! Jeśli chodzi o SEO, zrozumienie treści Twojej strony jest kluczowe. Jedną z rzeczy, której brakuje w wielu witrynach, jest interesujący meta opis na ich stronie internetowej lub w postach na blogu, co może stanowić poważną przeszkodę nie tylko dla wyszukiwarek, ale także dla użytkowników, którzy szukają informacji na konkretne tematy i być może nigdy wcześniej o Tobie nie słyszeli! Nie chcesz, aby zgubili się w cyberprzestrzeni, więc upewnij się, że znajdą to, czego szukają, czyniąc każdą stronę bardziej atrakcyjną dzięki dobrze napisanym opisom. Jednakże, jeśli naprawdę chcesz zoptymalizować wszystkie aspekty swoich stron internetowych, a następnie użyć Google Search Console API, jak również, ponieważ pozwoli Ci to zrobić rzeczy, jak tworzenie maszynowych reprezentacji (takich jak HTML snippets) z każdej strony internetowej wraz z innymi funkcjami, takimi jak Nauczę Cię, jak korzystać z bardzo potężnego narzędzia Google Drive, które pomoże Twojej firmie już na samym początku! Będziesz w stanie uzyskać dane o konkurentach i zobaczyć, co robią. To jest naprawdę proste, ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zanurzymy się w to.

Czy jest to bezpieczne ?

Przede wszystkim, te narzędzia nie zaszkodzą działaniu twojego komuptera lub z informacji na nim-wszystko jest hostowane przez Google, więc nie martw się w ogóle, jeśli coś pójdzie nie tak, bo nic nie może pójść źle (lub dobrze … nic nie powinno)! Również, jeśli chodzi o bloki kodu: wielu doświadczonych programistów nie ma pojęcia, co może się stać, gdy się w nich bawią, podczas gdy młodsi programiści nie rozumieją wielu z tych kodów, tak czy inaczej; nikt nie złamał Google niedawno ogłosił wydanie nowego sposobu korzystania z notatników o nazwie Colab Notebooks. To przez ich darmowe narzędzie, i to jest prawdopodobnie jeden z najpotężniejszych sposobów, że kiedykolwiek będzie w stanie dostać rzeczy zrobić na komputerze lub telefonie z Google Sheets. Będziesz potrzebował trochę konfiguracji pierwszy, choć – ale potem znowu, tak robi po prostu o wszystkim w tych dniach! To trwa tylko kilka minut, jeśli masz połączenie z Internetem pod ręką podczas konfigurowania tego programu od podstaw. A gdy wszystko jest już skonfigurowane (co może trwać od pięciu sekund dla użytkowników pro, którzy widzieli to wcześniej) … cóż, pozwól mi powiedzieć ya somethin’- to naprawdę czuje się jak magia w kategoriach, jak bez wysiłku sprawia, że coraz rzeczy zrobić online bez posiadania żadnych rozpraszaczy Jest on dostępny już teraz, jeśli chcesz otworzyć go w nowej karcie. Jest zero konfiguracji i Google daje również dostęp do bezpłatnych obliczeń GPU i TPU, co jest świetne! Ma 12-godzinny czas pracy zbyt tak, że byłoby idealne dla szkoły lub projektów pracy. Jedynym minusem jest fakt, że niektórzy ludzie mają problemy z trafieniem limitów danych szybciej niż inni, ale nie martw się: oferują ulepszoną wersję tej usługi począwszy od 9,99 dolarów miesięcznie o nazwie Pro! Nie jestem powiązany z tym cosoever – chciałem, tylko aby każdy tutaj, kto czyta mój blog post o grafice komputerowej wiedzieć, jak wiele zabawy może być podczas tworzenia sztuki na tych platformach bez żadnego wcześniejszego doświadczenia potrzebne! Warto też zauważyć, że może nie być tak bezpieczny i solidny jak rozwiązanie Google Enterprise. Więc jeśli robisz to dla dużej firmy i chcesz mieć środowisko notebooka klasy korporacyjnej, sprawdź inne opcje. Ale jeśli po prostu chcesz poznać platformę, nie poświęcając zbyt wiele czasu na obawy związane z bezpieczeństwem-niech ta impreza trwa dalej.

Największa wartość dla SEO

Jedną rzeczą, o której chciałem wspomnieć jest biblioteka pandas, ponieważ uważam, że ma ona największą przydatność dla SEO spośród wszystkich bibliotek w środowiskach Jupyter Notebook / IPython, takich jak Data Science Studio przez IBM Watson Analytics Cloud– Pandas to biblioteka do analizy danych zbudowana na bazie Pythona, która ma wiele zalet. Po uruchomieniu zaledwie dwóch linijek kodu możesz przesłać plik CSV ze swojego lokalnego komputera do Google Search Console. Ten głupi przykład naprawdę został uruchomiony przy użyciu zbioru danych dostarczonego przez Google Search Console dla eksperymentu, który chciałem przetestować-jak szybko to działa? Aby sprawdzić, czy pandas działa wystarczająco dobrze, jak na środowisko produkcyjne, czy nie, musieliśmy najpierw poznać jego ograniczenia, zanim przejdziemy do testowania tych ograniczeń… Jest więc pięć kroków, które składają się na nasz “przypadek testowy”, który zostanie wyjaśniony poniżej: krok 1) Panda została zaimportowana do bieżącego notatnika; krok 2) A csv() gsc-example, csv.38135 “Nie znaleziono ramki danych” To pokaże ci pierwsze pięć wierszy twojej ramki danych. Możesz również wykonać “df..tail()”, i to pokaże ci ostatnie pięć wierszy twojej ramki danych. Jeśli to nie wystarczy, spróbuj wpisać liczbę w nawiasie (np., df..head(30)), aby zobaczyć tylko 30 rekordów na raz! W ten sposób wszystko będzie łatwiejsze dla wszystkich zaangażowanych-nawet jeśli po prostu przeglądają swój arkusz kalkulacyjny na iPadzie! Teraz dochodzimy do naprawdę fajnych rzeczy, gdzie to jest tylko wierzchołek góry lodowej… Uwierz mi, że jest o wiele więcej rzeczy, które moglibyśmy razem omówić, jak fajne składnie dplyr, takie jak filter(), mutate(), summarize() są używane z tibbles zamiast tradycyjnych tablic lub macierzy R, zwanych To, co jest w tym potężne, szczególnie z danymi Google Search Console, to możliwość łatwego wyodrębnienia i zbadania słów kluczowych, które mają wysoki współczynnik klikalności i słabą pozycję w wyszukiwarce. Jest to jeden z moich ulubionych sposobów na badanie możliwości słów kluczowych dla klientów, ponieważ nie może być łatwiej!

Szukaj swoich własnych rozwiązań

Baw się więc treścią z możliwością filtrowania dostępnymi w Semrush (i innych narzędziach), które dadzą Ci natychmiastowy dostęp do tego typu wyników bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek ręcznej pracy. Jeśli robisz keyword research, to cały proces staje się o wiele łatwiejszy do zarządzania, gdy organizujemy nasze informacje według kategorii lub tematów, zamiast po prostu wrzucać je wszystkie do innej listy, gdzie zgubią się wśród innych podobnych… Jednym z efektywnych sposobów, które znalazłem jest użycie Pandas Tak więc, aby przejść przez to, “df[“Branded”]” tworzy nową kolumnę o nazwie “Branded”. Następnie “”df.Query. “str. “contains(“moz|rand|ose”)”” używa regex, który etykietuje każde zapytanie z tymi słowami kluczowymi jako Branted = True… Więc teraz to sprawia, że filtrowanie i odkrywanie jest o wiele szybsze! Możesz nawet zrobić to w taki sposób, że stworzysz zupełnie inną tabelę z ramkami danych (przykłady są również w tym notatniku)… Możesz użyć go i wyeksportować swoje słowa do wiaderek jak thos theres nie ma czasu stall … Rzeczy nie zamarzają jak Excel. Możesz uwzględniać błędy w pisowni i wiele innych dobrych rzeczy łatwiej za pomocą wyrażeń regularnych… To jest super fajne! Ponownie, to jest tylko wierzchołek góry lodowej, moi przyjaciele. Jestem najbardziej podekscytowany, że mogę zasiać to ziarno w was wszystkich, abyście mogli wrócić i nauczyć mnie tego, co udało wam się osiągnąć, ponieważ jest o wiele więcej rzeczy, które moglibyśmy zrobić w tych przestrzeniach-byłoby super, gdybyście też chcieli pomóc. Jeśli spodoba się wam to i będziecie mieli ochotę poznać różne modele istniejące na Colabie lub nawet wypróbować jakieś programy (np. Pythona), to koniecznie pobierzcie rozszerzenie ze sklepu Chrome i uruchomcie je w Wszyscy tam byliśmy, pusty zeszyt wpatrujący się w nas. Nadszedł czas, aby stać się kreatywnym! Odkryjesz jeszcze więcej dobroci SEO w pakiecie wideo MozCon 2020, który możesz otworzyć na swoim dysku i bawić się nim do woli-to taka zabawa. Mam nadzieję, że to zainspirowało tych z Was, którzy rozglądają się po swoim biurku zastanawiając się co powinni stworzyć w następnej kolejności, lub po prostu potrzebują generatora pomysłów-a to brzmi jak większość ludzi w dzisiejszych czasach 😉 Więc dziękuję bardzo za oglądanie mnie bełkoczącej o notatnikach; zobaczymy się wkrótce ponownie 🙂

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top