skip to Main Content

Even if Rankings Are Unaffected – Moz.txt

Negatywne SEO i jak może zaszkodzić ?

W porządku, ludzie… Russ Jones i jestem tak podekscytowany możliwością zrobienia jakiejkolwiek prezentacji pod tytułem “Obrona przed czarną magią” W tym tygodniu Whiteboard Friday jest głębokie nurkowanie na negatywnym SEO. Negatywne SEO może zaszkodzić Twojej stronie i Twojej pracy w wyszukiwarce, nawet jeśli rankingi nie są przez nią dotknięte. Więc kliknij na ten obraz tablicy powyżej, aby uzyskać więcej wskazówek! Google nie jest wielkim fanem negatywności. Jeśli masz negatywne SEO i ranking witryny idzie w dół, to będzie tylko pogorszyć rzeczy dla siebie w przyszłości, gdy próbuje poprawić swoje rankingi witryny. Negatywne SEO to ostatnio gorący temat. Nawet jeśli nie zostałeś dotknięty tym problemem i Twoje rankingi pozostają wysokie, warto podjąć kroki, aby zabezpieczyć Google przed złośliwymi użytkownikami, którzy mogą szukać łatwych celów. Pomoże to również ofiarom takich ataków w uzyskaniu informacji o tym, jak mogą się bronić, aby obniżyć ranking napastników! Google fishing jest powszechną formą negatywnego SEO, która polega na kupowaniu tysięcy po tysiącach spamerskich linków.

Google ma nadzieję, że to wybije Cię z wyników wyszukiwania w akcie, który zwykło się nazywać “Google bowling” Nadzieja jest taka, że to tak, jakby ktoś zdjął jeden lub więcej kołków z piłką, a teraz wszyscy wiedzą o swoich podstępnych sposobach, co w konsekwencji powoduje im wiele wstydu. W większości przypadków, kampanie negatywnego SEO nie wpływają na rankingi w sposób, w jaki są zamierzone! Ale to nie wszystko… To nie jest pełna historia. Z mojego doświadczenia wynika, że Google całkiem dobrze radzi sobie z ignorowaniem tego typu linków; jednakże, istnieją pewne wyjątki, które widziałem, kiedy spamerskie linki były skuteczne i szkodziły rankingowi organizacji na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Łatwo jest zdobyć 100,000 linków wskazujących na Twoją stronę – ale zdobycie ich wszystkich z dobrych źródeł zajmuje dużo czasu. Problem z tą strategią? To nie sama liczba stron linkujących z powrotem, że ma znaczenie – to skąd pochodzą i co te strony mają wspólnego z Twoim. Uzyskanie ton niskiej jakości linków w końcu zepchnie Cię ponad limity Google Search Console dla raportów danych linków, takich jak “Linki do Twojej witryny” lub “Twoje linki”.

Uważaj! Kiedy Google eksportuje listę linków, ucina ją przy 100,000 całkowitej liczby linków

Może to być problematyczne dla specjalistów SEO, którzy próbują podjąć decyzje o tym, jak mogą poprawić swój ranking i nie mogą uzyskać potrzebnych danych, ponieważ zamiast nich pojawiają się spamerskie linki. Na szczęście istnieją sposoby na obejście tego problemu poprzez użycie innych narzędzi, takich jak Ahrefs lub MajesticSEO Nigdy nie jest za późno, aby uzyskać przewagę nad konkurencją, a nawet jeśli czujesz, że zostałeś w tyle w wyścigu SEO od jakiegoś czasu, nadal istnieje wiele sposobów, że można to zrobić. Jednym z nich jest wykorzystanie technik link buildingu, a dokładniej uzyskanie dostępu do wszystkich informacji o linkach kierujących do Twojej strony poprzez Moz Link Explorer (narzędzie od Moz). Da to przewagę nad tymi, którzy nie mają tych danych, ponieważ Google nie oznacza ich jako ignorowane podczas tworzenia rankingu stron. To prawda, że SEO jest trudnym i frustrującym zadaniem, ale nie możemy tracić nadziei. Istnieją setki tysięcy spamerskich linków, co sprawia, że trudno jest określić, które z nich mają największe znaczenie dla rankingu – ale w międzyczasie inne rodzaje linków stanowią odpowiedź na tę niepewność. Na przykład negatywny syndykat treści (biorący twoją dobrą treść i rozprowadzający ją w sieci) lub cloaking (zmieniający hiperłącza za stroną tak, że użytkownicy klikają je bezwiednie).

Te dwie rzeczy same w sobie sprawiły, że nasza praca stała się o wiele łatwiejsza do wykonania!

Stare metody SEO koncentrowały się na wykorzystaniu stron z artykułami do podniesienia pozycji postów. Strony te publikowały artykuły napisane przez innych ludzi, a z kolei te “farmy artykułów” umieszczały linki do oryginalnej zawartości strony. To sprawiało, że wyglądało na to, że te syndykowane posty pochodziły z wysoko pozycjonowanych stron o dużym autorytecie, co mogło prowadzić do zwiększenia rankingu dla tego postu, kiedy Google je indeksowało, a także do zwiększenia ruchu kierowanego w stronę Twojej witryny. Ale to często okazywało się nie być bardzo skuteczne, ponieważ wiele razy skończyło się na linkowaniu ich własnych domen zamiast Twoich lub nawet gorzej – tworzyć fałszywe blogi tylko po to, aby mogli dostać kredyt na zamieszczanie linków! Ale są jeszcze inne strony, które mają dostęp do Twoich wysokiej jakości treści, nawet jeśli Google nie jest główną stroną indeksującą je. Jeśli usuną wszystkie linki, kredyty i byline’y to nie dostaniesz za nic wynagrodzenia! Google szybko zaznacza, że nie ocenia jakości strony internetowej na podstawie liczby posiadanych przez nią backlinków,

jednak w przypadku posiadania zbyt wielu linków wskazujących na twoją stronę Google uwzględni to w ramach swojego algorytmu. Jeśli ktoś zarejestruje artykuł na twoim własnym blogu i skieruje wszystkie te linki w jednym kierunku, wówczas nagle każdy link pochodzący z dowolnego innego miejsca na twojej stronie stanie się syndykatem i obniży swoją wartość w Google – czemu można zapobiec poprzez usunięcie atrybucji dla artykułów opublikowanych za pomocą nazw użytkowników lub adresów e-mail zamiast rejestrowania ich pod identyfikatorami powiązanymi bezpośrednio z tobą. Kiedy ktoś publikuje treści na zewnątrz, linkując do naszych stron za pośrednictwem platform społecznościowych, takich jak Facebook, zawsze cieszymy się, kiedy ludzie dzielą się pozytywnymi komentarzami na temat tego, co robimy. W przypadku anonimowych postów bez Jeśli ktoś syndykat swój artykuł do 10.000 innych stron internetowych i mają linki z powrotem do niektórych stron w witrynie, a następnie ryzyko utraty wszystkich tych wewnętrznych punktów sok link oznacza, że za każdym razem ktoś ląduje na jednej z tych zewnętrznych stron z linkiem przychodzącym z Twojego lub strony posiane przez inną witrynę może również liczyć jako wychodzące, co oznacza, że istnieje potencjał do kary.

Nawet jeśli nie spowoduje to kary, są szanse, że dane dotyczące linków w Twojej witrynie zostaną uszkodzone

Na przykład, nawet jeśli możesz spróbować i nofollow wszystkie te komentarze na swojej stronie z linków zawartych w nich wskazujących na złośliwe oprogramowanie lub inne złe strony bez żadnych drogowskazów dla Googlebota, ale nadal upewnij się, że są one czytelne dla ludzi -Google prawdopodobnie zidentyfikuje tego typu strony jako niebezpieczne, ponieważ zawartość może łatwo zmienić w czasie, co może prowadzić ludzi, którzy znajdą się tam przypadkowo na niebezpiecznym terytorium. Niewiarygodnie łatwo jest manipulować wynikami wyszukiwarek poprzez dodawanie linków, które pojawiają się na jednej stronie, ale prowadzą gdzie indziej. Na przykład, jeśli dodam link w kodzie źródłowym HTML Google dla ich strony głównej, będzie to wyglądało tak, jakby łączyli się z kimś, podczas gdy tak naprawdę ta strona nawet nie istnieje i jest tylko używana jako przynęta, aby ludzie klikali na inne strony ze złośliwym oprogramowaniem lub gorzej! Więc uważaj na wszelkie przypadkowe strony internetowe wyskakujące po kliknięciu zbyt wiele, ponieważ nie są one najprawdopodobniej tym, czym się wydają! Liczba zhakowanych treści rośnie. Wraz z tym, jest mniejszy dostęp do danych dla strategii SEO, co oznacza, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, to nie zadziała, ponieważ informacje są niewiarygodne i mogą się zmienić w jednej chwili.

Oczywiście te rzeczy nie ograniczają się tylko do optymalizacji wyszukiwarek, ale także do innych aspektów życia, w których ludzie w dużej mierze polegają na zasobach technologicznych, takich jak media społecznościowe czy rynki finansowe. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, który link spowodował spadek rankingów, będzie to trudne, gdy istnieją setki tysięcy w drodze. To mogło być coś tak prostego jak duplikaty, które dały konkurentowi przewagę lub jeden z tych linków może zawierać złośliwe oprogramowanie z tego co wiemy! Trudno jest określić, co dzieje się w wodzie, ponieważ została ona zamulona. To sprawia, że SEO mniej pewne, co prowadzi tylko inne kanały reklamowe, aby stać się bardziej wartościowe, takie jak płatne wyszukiwanie i platformy mediów społecznościowych. Jeśli jesteś konsultantem lub agencją dla tych, które polegają wyłącznie na decyzjach opartych na danych, problem ten staje się gorszy, gdy klienci nie są w stanie dokonać mądrych wyborów z powodu ich uszkodzonych zestawów danych z negatywnych SEO Jeśli nie czujemy, że Google działa prawidłowo, aby pomóc nam w tych kwestiach, to jakie mamy inne opcje? Jedną z nich są kanoniczne strony.

Co jeśli widziałeś niektóre z moich poprzednich Whiteboard Fridays i wiesz, że mówiłem o tym temacie wcześniej

Cóż, to jest ten sam pomysł tutaj; zamiast kierować konkurencyjnych witryn jako własny fałszywej strony w celu rankingu wyżej dla słów kluczowych w ich domenie, które mogą nie być naturalne dopasowanie do Twojej firmy (na przykład: są one sprzedaży sprzętu do koszykówki, ale ranking na tyle wysoko, więc użytkownicy wyszukiwania “piłka nożna” trafi tam), upewnij się, że gdy ktoś odwiedza witrynę yoru, który wpisuje te warunki, że wszystko łączy z powrotem poprawnie z wszystkich różnych obszarów, gdzie ludzie mogą Jeśli chcesz uplasować się dobrze w algorytmie Google, upewnij się, że każda strona Twojej witryny jest linkowana z powrotem z wersji kanonicznej. Jeśli ktoś robi negatywne SEO i uda mu się usunąć wszystkie linki wskazujące na oryginalny artykuł, będzie to dla niego trudne, ponieważ będzie miał dwa wyjścia – albo celować w ten, który ma kopie, albo pójść po tę stronę, która ma większą wartość. Jako webmaster, możesz zauważyć, że niektóre z Twoich stron są oznaczane przez Google jako duplikaty treści. Ważne jest, aby wiedzieć, co to jest strona kanoniczna i jak to wpłynie na Twoją witrynę przy wyborze, który z nich powinien pozostać na miejscu lub zostać usunięty na dobre. Jeśli zdarzy się, że Twoja strona zostanie oznaczona jako identyczna kopia, pozbądź się tego pojedynczego przypadku na rzecz ratowania się przed utratą jakiegokolwiek potencjału rankingowego w przyszłości! A jeśli zamiast tego wybiorą złą wersję? Możesz usunąć ten nieprawidłowy wpis bez wahania, wiedząc, że te linki nie będą miały zbyt dużej wartości, chyba że próbujesz czegoś podstępnego, jak osadzone stylowo atrybucje – co moim zdaniem brzmi podstępnie i zabawnie, zwłaszcza że ludzie mogą w ogóle nie zauważyć, patrząc tylko na swoje wyniki wyszukiwania… Możesz sobie wyobrazić, że moja treść może mówić “RUSS JONES mówi tak i tak, a także to… cóż, teraz już nie musisz!

Wyobraź sobie otoczyć RUSS przez H1 tagów następnie otoczyć wewnątrz z span tag z klasą czyniąc go normalnej wielkości tekst

Cóż, są szanse, że jeśli używają jednej z tych technik kopiowania treści, nie skopiują twojego arkusza stylów CSS, jak również, gdy zostanie opublikowany – gigantycznymi wielkimi literami ma TWOJE imię lub jakąkolwiek inną frazę, którą naprawdę chcesz; Więc co powinniśmy zrobić? Wiesz, że nie ma prawdziwego sposobu, ale po prostu bądź realistą… Chodzi mi o to, że ludzie mogą nigdy nie przestać robić takich rzeczy.” Wszyscy wiemy, że pesky ludzie, którzy próbują wkręcić się z nami. Są one wszędzie i mogą być naprawdę denerwujące, ale czasami po prostu potrzebujemy trochę pomocy, aby uzyskać je z naszych pleców na dobre! Teraz to nie jest rzeczywiście będzie rozwiązać swój problem inny niż uczynić go niezwykle trudne dla kogoś innego w przyszłości, więc nie ma sensu wyrzucać nic zbyt fantazyjne lub skomplikowane, gdy nie masz czasu na rękach … ale pozwól mi powiedzieć, jak rozwiązałem własne problemy wcześniej: trzeci jest bardzo sprytny nie tylko ze względu na jego prostotę, ale także dlatego, że większość ludzi nawet nie pomyśli o zrobieniu czegoś takiego – Link Lists funkcja wewnątrz Moz link explorer pozwala użytkownikom (to byłoby TY) do śledzenia linków, które Oto jak przejąć odpowiedzialność za swoją grę SEO. Jeśli ktoś spróbuje zrobić negatywne seo na ciebie, nie tylko zawiedzie, ale będzie to o wiele łatwiejsze dla ciebie, jak również! Najlepszą obroną przed takim atakiem jest wiedza o tym, co wygląda dobrze i umiejętność szybkiego rozpoznawania podejrzanych stron od tych, które są warte zainteresowania. To dość proste: po prostu trzymaj listę linków – prawdziwych linków – w jednym miejscu, gdzie są zawsze dostępne dla celów porównawczych w każdej chwili (łatwość na bok), a następnie używaj ich mądrze przy ocenie nowych możliwości. W ten sposób, nawet jeśli coś nie jest zanieczyszczone przez złą kampanię lub dwa po drodze, nadal nie będzie nigdy naprawdę nic Ale niestety, muszę powiedzieć, że na koniec dnia wystarczająco dobrze prowadzona kampania negatywnego SEO może sprawić, że tak, że inne rodzaje marketingu są po prostu lepsze wybory. Więc mam nadzieję, że to było trochę pomocy i chciałbym porozmawiać w komentarzach na temat różnych sposobów radzenia sobie z negatywnym SEO, jak śledzić, kto jest odpowiedzialny za nich? A jeśli zostały one popełnione przez ex lub coś… Chciałbym usłyszeć od Ciebie!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top