skip to Main Content

Szybki audyt seo

Audyt SEO jak przeprowadzić go szybko ?

Skorzystaj z tej listy kontrolnej audytu SEO, aby upewnić się, że jesteś aktualny i konkurencyjny. Nie będziesz musiał za to płacić! Jaka jest twoja lista kontrolna audytu SEO? Nieważne, czy jesteś właścicielem małej firmy w ciągłym ruchu, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z SEO i chcesz się nauczyć, jak to wszystko działa od podstaw – nie winimy cię! Jeśli jednak interesują cię średnie/duże witryny (lub więcej niż kilka stron jednocześnie), zwróć na to uwagę, ponieważ to właśnie tam sprawy wymykają się spod kontroli. Na szczęście jest dostępna pomoc dla tych, którzy szukają czegoś skalowalnego, a jednocześnie niedrogiego: Moz Pro Site Crawl including Performance Metrics Beta jest gotowy, kiedy te duże projekty potrzebują trochę siły! Niezależnie jednak od tego – oto nasze ulubione listy kontrolne, dzięki którym bez względu na to, kto przeprowadzi kolejne przeszukiwanie witryny – na pewno nie przeoczy niczego ważnego.

Jesteśmy również fanami kursu Technical SEO prowadzonego przez Danę DiTomaso na LinkedIn. Szczególnie pomocna okazała się dla nas lista kontrolna Benjamina Estesa z BrainLabs, która zawiera listę zaliczonych/niezaliczonych elementów w łatwym do użycia formacie tabelarycznym, który włączyliśmy do naszej własnej pracy. Początkowo postanowiliśmy stworzyć solidną listę kontrolną do audytu technicznego SEO – taką, która obejmowałaby wszystkie ważne obszary i mogłaby być szybko wypełniona, co okazało się zaskakująco trudne! Podczas tworzenia audytu, szybko okazało się, że SEO chcą również sprawdzić inne kwestie wpływające na ruch na stronie. Stąd nasz Audyt Techniczny i Poza Witryną – obejmujący prawie każdy ważny obszar, który może mieć wpływ na rankingi lub widoczność w wyszukiwarkach. Zanim zagłębisz się w listę kontrolną audytu dla wszystkiego, od instalacji Analytics po konfigurację crawlowania, jest kilka szybkich kroków do osiągnięcia sukcesu: upewnij się, że masz zainstalowany Analytics; jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego dostępu do Search Console (choć jest to opcjonalne); uruchom przynajmniej jeden niskopoziomowy crawler na swojej stronie, zanim zagłębisz się w sprawdzanie czegokolwiek z jakiejkolwiek listy!

Techniczne SEO jest tym, co sprawia, że wyszukiwarki bez problemu indeksują i przeszukują Twoją zawartość

Jednym z szybkich sposobów na zapewnienie widoczności we wszystkich rodzajach wyszukiwań jest upewnienie się, że zarówno metadane, jak i dane strukturalne są prawidłowo zaimplementowane w witrynie. Aby uzyskać maksymalną ekspozycję, należy przeprowadzić 8 kontroli opisanych tutaj. Treść nie jest często uważana za “techniczne” SEO, ale wiele problemów technicznych związanych z samą treścią może mieć wpływ na indeksację lub rankingi – na szczęście istnieje sekcja poświęcona w całości temu tematowi! Ruch na Twojej stronie zależy od jakości treści, ale także od tego, jak dobrze jest ona połączona linkami. Linki w Twojej witrynie są jak drogi, które łączą Cię z innymi stronami i pomagają Google w ich klasyfikacji pod kątem trafności. Istnieje 8 kontroli wymienionych tutaj, więc upewnij się, że wszystkie te aspekty zostały prawidłowo zoptymalizowane: Treść; Linki i nawigacja; Obrazy (upewnij się, że są odpowiednie). Zdjęcia Google zawładnęły światem jako jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek. Na szczęście Google oferuje kilka świetnych narzędzi, które pozwolą Ci upewnić się, że Twoje zdjęcia są w porządku! Po pierwsze, zawsze możesz przejść do Wyszukiwarki Obrazów i upewnić się, że są one wyświetlane w wysokiej jakości.

Następnym krokiem jest przeglądanie starych postów na blogu w poszukiwaniu źle oznaczonych lub bez podpisu zdjęć

Upewnij się, że są one szczegółowe z odpowiednimi tagami, więc Google będzie wiedziało, co to zdjęcie oznacza. Wreszcie sprawdź filmy na swojej stronie–czy są jakieś uszkodzone? Jeśli tak, to napraw je ASAP, ponieważ SEO wideo może być obszarem, w którym wiele witryn nie zwraca uwagi, ale to jest dokładnie to, dlaczego potrzebujemy solidnych praktyk technicznych SEO, takich jak audyt elementów, takich jak opisy meta i alt text… Jaki jest najlepszy sposób, aby utrzymać SEO dla Twojej witryny? Jeśli chcesz przeprowadzić kompletny audyt, zacznij od Core Web Vitals i Speed. Jeśli jednak bezpieczeństwo lub internacjonalizacja są ważniejsze od szybkości w utrzymaniu wysokich pozycji w systemie indeksowania Google, skąd pochodzi większość ruchu, sprawdź najpierw Bezpieczeństwo, zanim przejdziesz do Mobile (zapomnij o mobile). W przeciwieństwie do wielu innych taktyk marketingowych, które mogą być zoptymalizowane w czasie, jak nowe wydarzenia się zdarzają – takie jak kampanie reklamowe – jeśli chodzi o prace techniczne wykonywane przez boty wyszukiwarek, takie jak crawlery, które oceniają strony internetowe na podstawie trafności i jakości treści – nie ma powrotu, gdy coś pójdzie nie tak! Nie można po prostu wdrożyć międzynarodowego targetowania oraz hreflang bez uprzedniego przeprowadzenia technicznego audytu SEO. Przejdź do działu Strony międzynarodowe i wielojęzyczne lub zacznij od naszego podstawowego sprawdzenia linków w dziale Backlinks. To jest żywy dokument!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top