skip to Main Content

Influencerzy w 2021 roku

Influencerzy w 2021 roku i kampanie marketingowe

Nie tylko celebryci i znani blogerzy są dziś wspierani przez marketerów. Media społecznościowe influencerów wzrosła do sławy, zwłaszcza jak więcej millenialsów przejąć globalnej populacji z ich smartfonów w ręku każdego dnia. Dla marek ważne jest, aby trafić do tej niszy, ponieważ ludzie lepiej nawiązują kontakt z autentycznymi influencerami z mediów społecznościowych, z którymi mogą się zaprzyjaźnić lub śledzić ich codzienne poczynania na Instagramie lub Snapchacie. W 2021 r. wypatruj swoich ulubionych vlogerów – tych, których śledzisz religijnie przez pięć dni w tygodniu – aby zaczęli przyjmować większe role w kampaniach marketingowych i popierać produkty! Ostatnia dekada upłynęła pod znakiem influencerów. Wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych, sensowne jest, aby marki chciały promować swoje produkty i usługi poprzez współpracę z ludźmi, którzy codziennie wywierają wpływ na innych – czy to poprzez swoje pisanie, czy treści wideo online. Influencer marketing jest skuteczną strategią dla firm, ponieważ nie muszą one wydawać tak dużo pieniędzy, aby dotrzeć do ogromnej publiczności, jak robią to celebryci; zamiast tego mogą znaleźć kogoś, kogo przesłanie dobrze współgra z ich przesłaniem – kogoś, kto będzie orędownikiem dla nich bez żadnych kosztów! Ważne jest, aby nie tylko mierzyć ROI, ale także być zorientowanym na cel, kiedy budujesz tego typu kampanię:

Czy Twoja firma potrzebuje większej sprzedaży?

W takim razie skup się na promowaniu przedmiotów związanych konkretnie z tymi potrzebami (i. Kampanie marketingowe mogą być dość kosztowne, ale influencer marketing jest o wiele bardziej opłacalnym sposobem na wprowadzenie swojej marki na rynek. Współpracując z kimś, kto już zdobył zaufanie swoich zwolenników i śledząc ich na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, jesteś w stanie dotrzeć do zupełnie nowego zestawu potencjalnych klientów za ułamek tego, co kosztowałoby w innym przypadku. Instagram influencer koszt jest 10 dolarów za 1000 zwolenników, Snapchat influencers marketingu będzie kosztować 10 dolarów za 1000 zwolenników i YouTube marketerów może ustawić z powrotem z whopping cena do 20 dolarów za każdy tysiąc subskrybentów. Ważne jest, że przed wyborem influencer dla swojej kampanii, dokładnie zbadać ich profil, jak również relacje między nimi i ich docelowych odbiorców. Należy również zapytać, czy ta konkretna osoba już współpracował z markami w tej samej branży, czy nie? Jeśli są jakieś istniejące kolaboracje, to byłoby rozważne z naszej strony, aby przejść dalej, jak wiemy, jak wielkie serce tych ludzi może być! Wybór odpowiedniego influencera to kluczowy krok w każdej kampanii marketingowej. Na szczęście Alexa oferuje potężne narzędzia do wyszukiwania osób, które są w stanie dotrzeć do pożądanej przez Ciebie grupy odbiorców i skutecznie sprowadzić ruch z powrotem na Twoją stronę lub podzielić się swoimi opiniami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Pierwszą opcję można znaleźć w narzędziu Audience Overlap Tool, które wygeneruje raporty stron, które pokrywają się z Twoją niszą i pomoże w burzy mózgów potencjalnych blogerów gościnnych, prezentując jednocześnie możliwości łączenia się poprzez kampanie emailowe. Dla tych, którzy szukają konkretnie backlinków konkurentów, można użyć narzędzia Alexa Competitor Backlink Checker – pokaże ono wszystkie zewnętrzne strony internetowe linkujące z domen konkurentów, jak również dostarczy informacji na temat rodzaju wysyłanych przez nich linków (follow vs no follow) Wprowadź do 10 adresów URL, a backlink checker wskaże Ci linki, które prowadzą do Twoich stron.

Możesz wybrać, które z nich mogą współpracować z tobą

Eksperci sugerują również inwestowanie w mikro-influencerów, którzy zaspokajają specjalnie dla rynków niszowych, takich jak Twój, więc spodziewaj się mniejszego zaangażowania od wielkich nazwisk Czy kiedykolwiek przewijał Instagram i zastanawiał się, jak niektórzy ludzie zawsze wydają się mieć tak wiele więcej zwolenników niż ty? To może być trudne dla małych firm z ograniczonym budżetem, aby konkurować. Sekretem jest znalezienie influencerów, którzy są w Twojej niszy, ale również na tyle popularne, że będą one uzyskać ekspozycję z ich postów o swoim produkcie lub usłudze. Choć może to wymagać czasu i cierpliwości – najpierw znajdź temat istotny na rynku, na który chcesz się rozwinąć (nie rób żadnych założeń), a następnie dotrzyj do nich na kanałach mediów społecznościowych, takich jak Twitter, DMs lub e-mail, aż jeden z nich odpowie pozytywnie. Kiedy influencer już się zgodzi, prześlij to, co będzie najlepsze dla obu stron; zapytaj, czy jest coś konkretnego, z czym potrzebują pomocy przy publikowaniu treści, a także przedstaw pomysły “The Alexa Keyword Difficulty Tool, to darmowe narzędzie do odkrywania słów kluczowych, które pomogą Twojemu influencerowi uzyskać więcej ruchu na swojej stronie. Możesz wprowadzić temat związany z branżą influencerów i wybrać często wyszukiwane słowa kluczowe o niskiej konkurencyjności z listy. Stamtąd będziesz mógł tworzyć treści specjalnie dostosowane do tego, co pokrywają na mediach społecznościowych.” Skuteczne kampanie influencerskie wymagają czasu i cierpliwości. To ciężka praca, aby zbudować silną strategię, ale będziesz zadowolony z rezultatów! Ostatnie badania wykazały, że 73% marketerów planuje zwiększyć swój budżet na influencer marketing w ciągu najbliższego roku. Kluczem jest upewnienie się, że stosujesz się do tych wskazówek podczas realizacji swojej strategii, aby nie przegapić nowych klientów i sprzedaży.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top