skip to Main Content

Jak wykorzystać video żeby złapać ruch seo

Wykorzystanie video w ruchu SEO

Trudno jest wyróżnić się wśród miliardów filmów oglądanych każdego dnia. Jeśli szukasz sposobu na to, aby Twój film zdobył uwagę, na którą zasługuje, spróbuj YouTube! Ta druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie jest również wypełniona godzinami treści przesyłanych co minutę. Aby mieć pewność, że ludzie zobaczą Twój film, dostosuj go do grupy docelowej, dodając elementy wizualne, które będą do niej przemawiać – a następnie bądź cierpliwy, czekając na kciuk w górę lub w dół. Siła bodźców wizualnych sprawia, że YouTube jest czymś więcej niż tylko platformą rozrywkową; jeśli odniesie sukces, strona ta może pomóc w promowaniu linii produktów każdej firmy i oferowaniu rozwiązań z nimi związanych (np. tutoriale). Jednak bez zachowania szczególnej ostrożności przy umieszczaniu nowych materiałów na swoim Marketing wideo jest elementem SEO i ważne jest, aby mieć strategię wideo w miejscu, zanim zaczniesz rozwijać kreatywne treści. Jednym ze sposobów na poprawienie swojej pozycji w SERP-ach dzięki filmom wideo jest zrozumienie zależności między nimi i tego, jak wpływają na rankingi Google. Google uważnie obserwuje trendy w preferencjach użytkowników, więc jeśli Twoje zmieniły się ostatnio, zwróć na to uwagę!

W dzisiejszych czasach, marketerzy nie mogą ignorować treści wideo i oczekiwać, że będą zajmować wysokie pozycje w SERPach

Nawet jeśli jesteśmy w erze mediów społecznościowych, gdzie wyszukiwarki nie są tak powszechne jak kiedyś – 93% wszystkich doświadczeń online i tak pochodzi z nich! Pierwszym celem musi być dla planu marketingowego jest właśnie to: pojawienie się na pierwszej stronie wyników, aby uzyskać te kliknięcia. To nie ma sensu, jeśli nie pojawiają się tam co najmniej z trzech z dziesięciu miejsc, ponieważ 55% idzie do stron o najwyższej pozycji (średnio), co oznacza, że zawsze powinien być głównym priorytetem – zwłaszcza teraz, gdy filmy pomóc zwiększyć rankingi więcej niż kiedykolwiek wcześniej!

Algorytm Google bierze pod uwagę setki metryk, aby zdecydować o pozycji strony internetowej

Poniżej przedstawiamy trzy z wielu sposobów, w jaki filmy wideo mogą zwiększyć ranking SERP Twojej witryny -Filmy wideo mają wrodzoną zdolność do generowania zainteresowania i przyciągania większej liczby widzów -To powiedziawszy, włączenie treści wideo na swojej stronie samo w sobie nie gwarantuje wyższego ruchu i rankingu strony; zamiast tego powinieneś produkować wysokiej jakości wartościowe treści wideo Treści wideo są niezwykle ważne dla strony internetowej, ponieważ to właśnie one będą przyciągać zarówno widzów, jak i pająki wyszukiwarek. Wideo musi mieć wysoką jakość, interesującą treść, która może przemówić do tych, którzy oglądają lub szukają. Oto kilka pomysłów na to, jak możesz poprawić swój ranking dzięki filmom wideo: Co sprawia, że firma jest wyjątkowa? Wiele osób powiedziałoby, że to produkt, który oferują, ale są też inne czynniki. Na przykład, tożsamość Twojej marki jest tym, co odróżnia Cię od innych na tym konkurencyjnym rynku. Twoje treści wideo powinny wzmacniać i budować na przesłaniach Twojej firmy, aby stworzyć rozpoznawalny głos dla każdej osoby lub grupy, która je ogląda, jak na przykład “nasza grupa docelowa” Aby bardziej sprecyzować nasz przekaz, możemy zadać pytania takie jak: Jakie chcemy, aby były reakcje widzów po obejrzeniu naszych filmów?” Skąd klienci będą wiedzieć, jak bardzo ich zakup wpłynął na nas, kiedy zobaczą, jak bardzo pracowici jesteśmy naprawdę?” Tego typu fundamentalne pytania gwarantują, że każdy szczegół we wszystkich aspektach produkcji został przemyślany, więc nic nie zostanie pominięte W większości przypadków jest to rozwiązanie ich problemu. To do Ciebie, jako marketera lub twórcy treści -to-znać swoją publiczność i zrozumieć, co będzie angażować je w celu ich zrobić, że połączenie z produktem. W wielu przypadkach humor, podczas gdy nie każdy filiżanka herbaty został znaleziony przez niektórych ekspertów marketingowych, aby być bardziej skuteczne niż utrzymanie rzeczy formalne i poważne, ponieważ ludzie uważają się za wciągnięty w rozmowy łatwiej, gdy czują się jak oni rozmawiają z kimś na równym poziomie, a nie słuchając biernie o czymś z daleka.

Opowiadając historie, które zaczynają się lekko, ale kończą się nagle może również pomóc utrzymać widzów zaintrygowaniu

Jednak jeśli nie jest to, jak wolisz wiadomości marketingowych – bo może dodanie humoru nie jest naprawdę twój styl albo Ludzie zapamiętują filmy z mocnymi historiami i emocjami, które sprawiają, że czują, więc spróbuj wydobyć to, co najlepsze w miniaturce swojego filmu. Pierwszą zasadą udanej kampanii marketingowej na YouTube jest stworzenie atrakcyjnej miniaturki, którą wszyscy widzowie będą mogli zobaczyć! Czy to prowokujące lub piękne, ten kluczowy element pomoże promować każdy rodzaj strategii SEO idziesz po. W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz, aby Twoje treści wideo pojawiały się w czołówce wyszukiwarek, gdy ludzie szukają określonego słowa lub frazy, nie wystarczy tylko dobre SEO. Potrzebujesz wiedzy eksperckiej na temat tego, jak najlepiej używać słów kluczowych o krótkim i długim ogonie, a także innych inteligentnych posunięć, takich jak badanie słów kluczowych za pomocą narzędzi, które pomogą łatwiej zidentyfikować te frazy, aby mogły być wykorzystywane przez marketerów. Artystyczny proces zaczyna się od burzy mózgów wszystkich słów, które odnoszą się konkretnie i najściślej opisują to, co jest omawiane w samym wideo: O co potencjalni widzowie/użytkownicy będą pytać Google? Powinno to obejmować wszelkie pytania dotyczące kluczowych tematów poruszanych w filmie (np. “Co to znaczy?”) Bądź konkretny – nie próbuj zgadywać Wpływ Twoich filmów na optymalizację pod kątem wyszukiwarek zaczyna się od planowania słów kluczowych.

Wyszukiwarki nie są na tyle zaawansowane, aby zrozumieć treść wideo, więc to do Ciebie należy dostarczenie im odpowiednich informacji, które mogą wykorzystać do kategoryzacji i ustalania priorytetów. To nie tylko pomaga Twojej własnej kampanii, ale również przyciąga uwagę Twoich odbiorców poprzez wykorzystanie funkcji, które poprawią ich doświadczenie, takich jak przyciąganie wyświetleń do końca filmu lub optymalizacja filmów w zależności od rodzaju urządzenia, z którego oglądają (desktop, mobile). Jak sprawić, by więcej osób wchodziło na Twoją stronę internetową? Odpowiedź jest prosta: marketing! Niezależnie od tego, czy są to wyszukiwarki, media społecznościowe czy kampanie e-mailowe, które ich zainteresują. Wyszukiwarki nie są jedynym sposobem, albo – na przykład, jeśli ktoś odwiedza stronę z wiadomościami, a następnie klika na reklamę tam (przypadkowo) – zostaną one wysłane prosto do Twojej strony internetowej automatycznie.

Więc kiedy mówimy o metodach marketingowych, takich jak ta w dzisiejszym fragmencie treści od firmy XYZ, jak można się pomylić?

Możesz mieć najlepsze wideo w swojej ofercie, ale nie będzie ono tak skuteczne, jeśli nie korzystasz z automatyzacji marketingu. Umieść się dokładnie na ich osi czasu, aby wywrzeć wpływ dzięki spersonalizowanym treściom i sygnałom społecznym, które pomogą Ci zostać zauważonym przez wyszukiwarki takie jak Google. YouTube jest drugą po Google największą wyszukiwarką na świecie i może być konkurentem dla Twojej własnej strony internetowej. Samo wgrywanie filmów na YouTube nie wystarczy, jeśli chcesz, aby były one widoczne na innych platformach, takich jak media społecznościowe czy blogi; raczej wgrywaj linki, do których trzeba przejść bezpośrednio z YouTube. Takie podejście ma swoje zalety: kiedy widzowie natkną się na jeden z tych udostępnionych filmów gdziekolwiek indziej w sieci (nawet poprzez biuletyny e-mail), ich oglądanie będzie się liczyć do wyświetleń tego filmu z powrotem w jego oryginalnym poście na Youtube – gdzie jest więcej dostępnych funkcji, takich jak komentarze i polubienia! Oznacza to, że z tej strategii jesteś rysunek ludzi z różnych źródeł do obu stron, a także promowanie zaangażowania w każdej witrynie przez priorytet tych postów w wyszukiwaniach, więc inni mają dostęp zbyt! Aby było ciekawiej, kreatywniej i bardziej angażująco można powtórzyć to, co poniżej: Treści wideo przykuwają uwagę ludzi na stronie internetowej. Google będzie nagradzać strony, które posiadają treści wideo, umieszczając je wyżej na stronach wyników SERP (search engine result pages). Widzowie, którzy uznają filmy za istotne lub inspirujące, prawdopodobnie podejmą działania, takie jak kliknięcie linków lub odwiedzenie innych części witryny; sygnały te pokazują się na czerwono w siedzibie Google i odpowiednio podnoszą rankingi. Treści wideo mogą być trudne do zrealizowania, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Im krótszy jest film, tym lepiej odbiorcy będą zaangażowani i skupieni na tym, co jest mówione lub pokazywane.

Nie oznacza to jednak, że filmy muszą trwać krócej niż minutę

Oznacza to jedynie, że będą potrzebować więcej czasu do swojej dyspozycji, zanim stracą całkowicie koncentrację po około 1-2 minutach oglądania. Idealna długość wideo zależy również od tego, czy tworzysz coś krótkiego dla portali społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube (zazwyczaj między 30 sekund – 2 minuty), czy chcesz, aby widzowie oglądali dłuższe klipy, takie jak filmy dokumentalne (prawdopodobnie 10-30+ minut). Możesz nawet rozważyć posiadanie różnych długości w zależności od tego, kto Treści wideo to wciąż przyszłość marketingu i będą zyskiwać na popularności. Wideo pozwala widzom na wciągające doświadczenie, więc nie jest niespodzianką, że marketerzy zwiększają wskaźniki ich wykorzystania. Marketerzy powinni wykorzystywać wideo nie tylko do budowania świadomości marki; mogą oni wykorzystać jego zalety pod kątem SEO, podnosząc ranking strony internetowej dzięki świetnym filmom. Przy odrobinie szczęścia, ten artykuł dał ci kilka pomysłów na to, jak możesz sprawić, by twoje następne wideo stało się czymś, co przynosi rezultaty: kreatywność połączona z celami zorientowanymi na konwersję! Cristian Stanciu jest freelancerem, właścicielem i koordynatorem ds. postprodukcji w Veedyou Media – firmie, która świadczy wysokiej jakości usługi montażowe dla filmowców na całym świecie. Sprawdź jego profil na LinkedIn Najprostszy sposób na pokonanie komercyjnego konkurenta…… Istnieje wiele mitów na temat SEO; podczas gdy niektóre z nich mogą być prawdziwe, istnieją również błędne koncepcje… Na przykład, nie powinieneś zatrudniać botów lub używać spamerskich metod, ponieważ te techniki nie będą już działać … Tak długo, jak masz strategię angażującej treści, będzie ona prowadzić odwiedzających z jednej strony na drugą bez żadnego wysiłku, co z kolei zwiększa ruch, nawet jeśli nie kupują niczego, więc średnie wskaźniki konwersji powinny być nadal świetne!

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top