skip to Main Content

Czy warto zlecać budowę linków na zewnątrz

Czym jest Outsourcing link buildingu

Outsourcing link buildingu jest często trudną decyzją dla firm, szczególnie jeśli są one początkujące w tej branży. Pracowałem jako dyrektor marketingu w SEMrush, kiedy zdecydowaliśmy, że korzystne byłoby wynajęcie agencji i współpraca z nimi w celu uzyskania większej ilości linków z autorytatywnych stron w naszej branży. Wybraliśmy jedną z najbardziej popularnych agencji, ponieważ ich stawki były wystarczająco przystępne dla nas na 13 tys. dolarów miesięcznie, jednak to, co ta firma zrezygnowała z ceny, nadrobiła dziesięciokrotnie, zapewniając kiepskie usługi! Pozwólcie mi podzielić się moją historią: Dzień po podpisaniu się na płacenie miesięcznej opłaty poszedł do ukrycia, nie dając żadnych kodów dostępu, a nawet przeniesienie wszystkich istniejących linków-w zasadzie pozostawiając nas wysokie i suche! Kiedy nie Nie byli w stanie napisać nic sensownego, nie mówiąc już o publikowaniu swoich treści na godnych zaufania blogach branżowych. Co pogorszyło sprawę to fakt, że wprowadziłem ich na pokład; nie trzeba dodawać, że przestaliśmy współpracować z tą agencją… Postanowiliśmy spróbować z inną, myśląc, że szczęście będzie po naszej stronie, ale znowu, cóż, myliliśmy się. Chociaż druga agencja obciążyła nas prawie trzy razy mniej i obiecała pracę najwyższej jakości z doskonałymi linkami i gwieździstymi wynikami, nie udało im się nieszczęśliwie dostarczyć jakiegokolwiek wyjątkowego wyniku dla nas, przynajmniej według wszystkich standardów Nie byli w stanie umieścić razem nic wartego czytania, nie mówiąc już o opublikowaniu go na niektórych renomowanych stronach w społeczności blogów, które jest, dlaczego moja decyzja okazała się katastrofalna, jak te agencje okazały się tak jak wszyscy inni obiecując doskonałość Jakkolwiek niedorzecznie może to teraz brzmieć, wtedy nie czułem się rozbawiony. Te dwie nieudane próby outsourcingu link buildingu pozostawiły mnie w przekonaniu co do dwóch rzeczy: zdobywanie wysokiej jakości linków to zadanie do wykonania wewnętrznie, a outsourcing to po prostu wylewanie pieniędzy w błoto… Szybko do przodu do dzisiaj, gdzie moja opinia na temat outsourcingu zmieniła się całkowicie; To było konieczne po wszystkim! Nie wiedziałem zbyt wiele o budowaniu linków wtedy, ale jak zdobyłem więcej doświadczenia w tej dziedzinie i zaczął sobie sprawę, dlaczego nasze próby outsourcingu nie udało się tak nieszczęśliwie. W tamtym czasie nie myśleliśmy perspektywicznie i nie ustalaliśmy ścisłych wymagań co do miejsca, z którego miałby pochodzić link.

Korzyści z zatrudniania agencji link buildingu są oczywiste

Po pierwsze, mają umiejętności i doświadczenie, aby pomóc Ci uzyskać linki z wysokiej jakości stron internetowych szybko-co jest bardziej atrakcyjne niż w domu osoby, która zajmie miesięcy tylko dowiedzieć się, jak rzeczy działają przed generowaniem żadnych wyników. Po drugie, nie ma potrzeby, aby być na miejscu 24/7, ponieważ większość zadań może być wykonana zdalnie, więc Twoja przestrzeń biurowa pozostaje tak, jak to było zamierzone: produktywne! Najlepszym sposobem, jaki znam, aby ktoś zdecydował, czy chce mnie zatrudnić, czy nie, zamiast tworzyć własny proces, jest przejrzenie mojego portfolio na stronie. Pokazuje ono ostatnich klientów, z którymi pracowaliśmy i jakie wyniki zostały wygenerowane dla każdego z nich; plus aktualne ceny. Mimo że ich aktualny cel jest przesunięty w kierunku innych celów biznesowych, nadal rozumieją wartość linków i mają kilka stron, które starają się dobrze pozycjonować w Google. Zazwyczaj nasz idealny klient wie, jakie strony chce wzmocnić poprzez linki, więc pracujemy razem z nim, aby te ważne strony osiągnęły najwyższe miejsca w rankingach wyszukiwarki google. Zawsze upewniamy się, że każda strategia link-buildingowa uwzględnia praktyczne elementy SEO, takie jak wybór słów kluczowych skierowanych do odbiorców lub dodawanie odpowiednich treści z wiarygodnych źródeł, ale także rozpoznaje trendy, takie jak optymalizacja mediów społecznościowych, które mogą być wykorzystane jako potężne sposoby nie tylko do kierowania ruchu z powrotem do witryny, ale także do poprawy współczynnika konwersji poprzez dostarczanie świeżych nowych treści konsekwentnie za pośrednictwem wielu kanałów Link building jest kluczową częścią każdej kampanii SEO.

Sukces czy porażka? Sam decydujesz

Może mieć ogromny wpływ na sukces lub porażkę Twojej strony internetowej, ale jest wiele czynników, które wchodzą w to i bez ich znajomości właściwie możesz znaleźć się w gorącej wodzie kąpany z Google. Jednym z takich czynników jest koszt rekrutacji dla uzyskania kogoś do pracy link building z wewnątrz firmy, w przeciwieństwie do outsourcingu tego zadania za pośrednictwem agencji trzeciej strony, takich jak nasze w Link Builders United Incorporated. Z tych liczb sam można by pomyśleć, przechodząc przez naszą usługę będzie droższe niż zatrudnianie kogoś wewnętrznie, nie licząc wszystkie inne korzyści, które oferujemy, które zostały wcześniej wymienione, takie jak wyższej jakości linki są budowane przez profesjonalistów zamiast amatorów w ramach własnego zespołu, który może brakować doświadczenia; nie ma potrzeby innego działu HR. Oprócz wynagrodzeń, należy również rozważyć inne punkty. Na przykład, Twój wewnętrzny specjalista od budowania linków będzie również potrzebował treści opracowanych specjalnie dla celów budowania linków, co powinno mieć swój własny, oddzielny budżet. Poza tym będą oni potrzebowali narzędzi takich jak Ahrefs (kosztujący $99/miesiąc) i SEMrush (również kosztujący $99/miesiąc), Moz ($99 miesięcznie) lub Pitchbox zaczynający się od około £300 rocznie). Wszystko to będzie kosztować około 6K (£4200/$6240 ok.) Oprócz pensji pracownika, który dzień w dzień zajmuje się budowaniem linków w imieniu swojego pracodawcy, jest jeszcze kilka innych niezbędnych kosztów związanych z taką pracą. Obejmują one nie tylko rzeczy związane z ich aktywnością w mediach społecznościowych; oprogramowanie -Kiedy zatrudnić w domu link builder, nie tylko trzeba wziąć pod uwagę koszt ich czasu i szkolenia, które mogą być potrzebne, ale także, czy będą one miały wystarczającą przepustowość dla Twoich potrzeb -Pracownicy agencji są zazwyczaj bardziej doświadczeni z wypróbowaną i przetestowaną strategią, która może uzyskać wyniki znacznie szybciej niż zaczynając od zera, więc może warto spróbować ich podczas poszukiwania kogoś, kto jest dostępny w pełnym wymiarze godzin. Z dobrze ugruntowanym procesem budowania linków, może być łatwo nadążyć za popytem. Co najważniejsze, nasz zespół rozwinął już znaczące relacje w poszczególnych branżach i niszach, które pozwalają nam zabezpieczyć link w ciągu zaledwie kilku minut! Jeśli nie masz czasu lub nie wiesz, jak zrobić to samemu, rozważ skorzystanie z usług agencji takiej jak nasza; sprawiamy, że zdobywanie tych wartościowych backlinków jest tak proste, jak to tylko możliwe, aby Twoja firma mogła rozwijać się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top