skip to Main Content

Jak tworzyć opisy produktów

Tworzenie opisów produktów

Jakie jest najlepsze miejsce na ukrycie zwłok? – Druga strona wyników wyszukiwania w Google. Klasyka… I nadal tak boleśnie aktualne dzisiaj w biznesie online! W istocie, jeśli Twój sklep nie ma rangi na pierwszej stronie google, kończysz się być jednym z jedynych ludzi wiedzących o jego lokalizacji i czystego istnienia – zwłaszcza jeśli sprzedajesz produkty niszowe. Dlatego właśnie Search Engine Optimization (SEO) jest tak ważne – pomaga klientom odkryć Twoją stronę; napędzając ruch, który wpływa na współczynnik konwersji i sprzedaż dla wszystkich zaangażowanych stron SEO to szeroki temat, ale istnieje wiele sposobów, aby do niego podejść. Właściciele małych firm powinni skupić się na opisach swoich produktów, jeśli zależy im na świetnym SEO lub ruchu na stronie. Opisy produktów mogą stać się wirusowe i zostać zauważone przez wyszukiwarki Google, które następnie umieszczą Twoją stronę wyżej w wynikach wyszukiwania! Oto jak: 1) Rozpocznij opis od przyciągającego uwagę pierwszego zdania 2) Twórz krótkie akapity po 3 zdania każdy, aby ułatwić czytanie 3) Używaj słów kluczowych tak często, jak to tylko możliwe, nie brzmiąc przy tym jak spam 4) Pisz długie treści (150 słów+), gdy jest to wskazane Jednym z powodów, dla których ważne jest pełne zadowolenie klienta, jest to, że użytkownicy i wyszukiwarki są ze sobą nierozerwalnie związane.

Kiedy piszesz z myślą o potrzebach swoich klientów, czytelność zostanie zwiększona, a rankingi Google również wzrosną!

Ale ta zasada nie działa również w drugą stronę – poza tym, jeśli wszystko, co strona e-commerce chce na swojej stronie jest opisy produktów, które przyciągają potencjalnych nabywców, to treść powinna skupić się na słowach kluczowych, a nie na przyjemności dla czytelników… Zawsze, gdy masz wątpliwości co do napisanego przez siebie opisu, zadaj sobie pytanie: “Czy to pomaga mojemu klientowi?” Zasadniczo oznacza to, że Twoim celem jest upewnienie się, że klienci są wystarczająco poinformowani i będą bardziej skłonni do zakupu u Ciebie, a nie u konkurencji. Ale jak sprawić, by byli zainteresowani? Ludzie szukają towarów (zazwyczaj) mając w głowie jakiś konkretny zamiar; kiedy już wylądują na naszej stronie, ważne jest, aby ich tam zatrzymać, pokazując, co dokładnie wpadło im w oko lub co przynajmniej próbowali! Jeśli chodzi o zakupy online, są dwie rzeczy, które zazwyczaj decydują o sprzedaży: ile osób odbija się od Twojej strony i jak dobrze wypadasz w wyszukiwarkach. Pierwsza rzecz jest oczywista – jeśli klienci nie widzą tego, co chcą od razu, są szanse, że mniej niż 10% z nich wróci innego dnia. Ale SEO może być tak samo ważne dla tych sprzedawców, ponieważ nowe firmy często mają niewielką siłę przebicia w Google, gdy konkurują z uznanymi markami, takimi jak Amazon. Na przykład, powiedzmy, że zamówienie dociera z opóźnieniem z powodu problemów z wysyłką; złe recenzje oznaczają niższe pozycje na stronach firmowych, co oznacza mniejszą sprzedaż w dół linii, ponieważ potencjalni nabywcy nie znajdą tego sprzedawcy, wyszukując “buty”. Dlatego właśnie niektóre sklepy internetowe Wiesz, kiedy kupujesz nową parę butów do wędrówek i czujesz się w nich jak w najlepszych rzeczach, bo są tak wygodne? Te buty mają to samo uczucie. Są oddychające, wyściełane we wszystkich właściwych miejscach, wspierają, ale nie są zbyt ograniczające… W zasadzie wszystko w nich jest idealne dla Twoich stóp! I wspaniale jest wiedzieć, że nie zużyją się one po tygodniu czy dwóch użytkowania; będą służyć latami przy odpowiedniej pielęgnacji – i nadal będą dobrze wyglądać! Lista funkcji nigdy nie jest złym pomysłem. Dostarczają one użytkownikowi kontekstu, pokazują, co produkt robi i jakie korzyści przyniesie, a także dają więcej miejsca na wstawienie odpowiednich słów kluczowych dla celów SEO.

Czasami atrakcyjna historia może być tylko tym dodatkowym, małym impulsem, którego ktoś potrzebuje!

Potrzeba kupowania towarów jest uniwersalna – każdy czegoś potrzebuje. Ale nie zawsze łatwo jest przewidzieć, czego ktoś inny może chcieć, dlatego często robi wiele badań, zanim zdecyduje się na jeden konkretny produkt. Tekst, który piszesz, powinien odzwierciedlać motywację do kupowania Twoich produktów: czy będzie to karmienie siebie, czy poprawianie samopoczucia innych poprzez wysyłanie im kwiatów lub czekoladek. A jeśli są rzeczy, które nie mają konkretnego zastosowania, ale mimo to mogą uszczęśliwić ludzi (np. lampy), pamiętaj, aby wspomnieć również o nich! Świat marketingu nieustannie się zmienia i ewoluuje. Przy tak wielu produktach, z których konsumenci mogą wybierać, ważne jest, aby marketerzy znali swoich odbiorców, aby dotrzeć do nich z odpowiednim przekazem w idealnym czasie. Nie ma czegoś takiego jak idealny opis produktu, ale możesz się tym faktem pocieszać. W pewnym sensie ułatwia to Twoją pracę, ponieważ istnieje niewiele ograniczeń co do tego, jaka treść jest odpowiednia dla tych stron. Chcesz mieć pewność, że ludzie znajdą dokładnie to, czego szukają w swoim zapytaniu, więc zoptymalizuj je poprzez włączenie konkretnych wyszukiwanych terminów i fraz do swojej kopii, aby stworzyć wciągającą narrację opartą na doświadczeniu użytkownika, a nie tylko wymieniać cechy każdego dostępnego elementu, aby pomóc klientom zrozumieć, dlaczego ta konkretna oferta może być dla nich odpowiednia (i prowadzić do większej sprzedaży). Wcześniej mówiliśmy o potrzebach kupujących i różnych motywacjach, które za nimi stoją.

Wspomnieliśmy również, że wykazują się oni różnym poziomem wiedzy na temat Twoich produktów (od amatorów do profesjonalnych użytkowników aparatów cyfrowych). Wniosek z tego jest trojaki: po pierwsze, jeśli celujesz w klientów o niskim poziomie wiedzy, będzie to wymagało więcej wysiłku z Twojej strony w opisywaniu produktu lub przekonywaniu ich do zakupu; po drugie, w przypadku nabywców o wysokim poziomie wiedzy, takich jak profesjonalni fotografowie, może być mniejsza potrzeba wyjaśnień, ale nadal należy skupić się na punktach sprzedaży, takich jak gwarancje, ponieważ ich oczekiwania zostaną już spełnione przez inne marki, zanim rozważą Twoją; po trzecie, gdy mamy do czynienia z typami klientów średniego poziomu, którzy czują się bliżej bycia ekspertami niż amatorami, ale nie są jeszcze w pełni wykwalifikowani jako profesjonaliści, ta grupa wymaga tego, co nazywam “tylko Klikalne zakładki i rozwijalne sekcje pozwalają na przekazanie odbiorcom na żądanie jak największej ilości informacji o produkcie lub marce. W ten sposób odbiorcy mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania bez poczucia przytłoczenia długą historią, a raczej będą mogli czytać to, co ich interesuje tylko wtedy, gdy jest to konieczne! Dla klientów z wysokim poziomem wiedzy na dany temat, którzy już wiedzą, dlaczego chcą Twój produkt (ponieważ była to prawdopodobnie łatwa decyzja!), jest to idealne rozwiązanie, ponieważ ci ludzie nie są tylko profesjonalistami z określonych dziedzin technologicznych – każdy, kto szuka podstawowych rzeczy, takich jak ____, również znajdzie się wysoko poinformowanym konsumentem.

W świecie zakupów online trzeba sobie radzić z wieloma rzeczami

Wyszukiwarki stanowią dużą część tego wszystkiego! Keyword stuffing to sytuacja, w której opisy Twoich produktów są pełne słów kluczowych, które nie mają sensu dla tego, co opisują… a to może naprawdę zaszkodzić Twoim szansom w SERPach (Search Engine Results Pages). Jak więc zrównoważyć te dwie rzeczy? Z rozwagą – pisząc najpierw dobre zdania, a następnie używając słów kluczowych w odpowiednich miejscach, a nie łącząc je wszystkie razem jak jakiś przepis na zupę ze słów kluczowych. Czy chcesz uplasować się wyżej niż Twoja konkurencja w rankingach wyszukiwarek? Samo copy nie jest jedynym miejscem, w którym możesz umieścić słowo kluczowe, np. wystarczy jedno słowo kluczowe w każdym z nich. Są też inne miejsca, które przynoszą korzyści, takie jak zwiększenie prawdopodobieństwa, że klienci znajdą i kupią właśnie w Twoim sklepie, a nie u kogoś innego (podobne produkty na kilku stronach sprawią, że będzie to problematyczne). Weźmy na przykład buty… Wiele sklepów sprzedaje setki podobnych butów, które różnią się tylko rozmiarem lub kolorem. W takim przypadku wymyślenie 10 (a czasem nawet więcej) unikalnych tytułów produktów dla każdej pary byłoby nie lada wyzwaniem, nawet gdybyś przeprowadził najbardziej zaawansowane badania słów kluczowych na świecie. Na przykład, te dwa tytuły produktów nie są unikalne: “Klapki damskie letnie (różowe)” i “Klapki damskie letnie (rozmiar 8)”, Jeśli zdarzy Ci się, że po nazwaniu n-tego produktu zabraknie Ci kreatywności, powiedz wyszukiwarkom internetowym, że nie chcesz, aby pewne strony były indeksowane. Google Search Console oferuje narzędzie o nazwie Pokrycie Indeksu, które pozwala zobaczyć, kiedy roboty indeksujące Google miały problemy z indeksowaniem twojej witryny. Jeśli tak się stało, to prawdopodobnie z powodu tagu meta noindex na jednej lub więcej stronach w twojej witrynie, za co możesz zostać ukarany, jeśli szybko tego nie naprawisz. Ecommerce SEO copywriting wymaga umiejętności i praktyki. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie, możesz skorzystać z oprogramowania do pozyskiwania talentów, które łączy się z profesjonalnymi copywriterami, którzy są biegli w pisaniu opisów produktów z łatwością. Zawartość strony produktu jest istotną częścią makijażu sklepu; pierwszą rzeczą do zapamiętania podczas tworzenia tych kawałków tekstu jest zawsze mieć na uwadze to, co będzie najlepsze dla kupującego – co oznacza, że wszystkie informacje powinny edukować o funkcjach, a jednocześnie motywować ich do konwersji poprzez wyraźne przedstawienie korzyści na każdej stronie Nie chcesz, aby Twój copywriting SEO został ukarany. Używaj słów kluczowych oszczędnie i pozostań unikalny! Paweł Ławrowski, Head of Growth w Tidio blogował o tym w swoim najnowszym wpisie o tym, jak najlepiej nie plagiatować, gdy kopiujemy z innego źródła online. “Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany”

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top