skip to Main Content

Jak zarządzać listami słów kluczowych

Zarządzanie listami słów kluczowych

Search engine optimization (SEO) może być stary kapelusz w cyfrowym świecie, ale nadal ma swoje tajemnice, które mogą pomóc firmom rozwijać się online. Chociaż wszyscy wiecie, jak ważne jest znalezienie słów kluczowych dla treści i kopii marketingowych dla SEO, czy wiecie również, jaki typ organizacji jest najlepszy w obsłudze tych kluczy? Cóż, widzieliśmy już zbyt wielu marketerów zaniedbujących ten aspekt procesu badania słów kluczowych, tak jakby były one niczym więcej niż tylko dodatkową myślą. Nawet jeśli ma to wpływ na ich wyniki wyszukiwania w Google i wydajność w ogóle! Odpowiedź leży nie tylko w zrozumiałym języku lub słowach; istnieje pewien porządek, który musi być przestrzegany.” Co to jest organizacja słów kluczowych? Jak sortować i filtrować przez obszerne listy terminów wyszukiwania? Tutaj w Keyword Organization, oferujemy trzy proste kroki do sortowania słów kluczowych dla Twojej witryny. Nauczymy Cię, jak uzyskać największy ruch z wyszukiwarki google za pomocą naszej techniki 3 kroków! Organizowanie słów kluczowych jest często czasochłonnym procesem dla menedżerów SEO. Muszą oni upewnić się, że przeglądają długie listy i tworzą użyteczne kategorie.

Jedynym sposobem, aby zrobić to poprawnie, jest zastosowanie skutecznej metodologii systematyzacji

Przedstawimy Ci ją w tym artykule! Pierwszą zasadą badania słów kluczowych jest skupienie się na słowach kluczowych, które są naprawdę przydatne dla Twojego biznesu. Brzmi to dość prosto, ale co sprawia, że dane słowo kluczowe jest “użyteczne”? Musisz wyjaśnić tę koncepcję za pomocą dodatkowych czynników, takich jak oczekiwany współczynnik klikalności (CTR) i koszt za kliknięcie (CPC). Co więcej, menedżer SEO często będzie określał użyteczność na podstawie potencjału rankingowego: Pomimo jego niekwestionowanego znaczenia, może on pozostawić Cię z długimi ciągami słów, które wychodzą w nieskończoność – przechodząc od jednego słowa do drugiego bez zatrzymywania się na oddech! Uznając, że intencje wyszukiwania jest wielkim czynnikiem do rozważenia, jeśli chcesz skuteczny sposób organizowania słów kluczowych wokół tematów i upewniając się, że są one nadal istotne dla treści na swojej stronie, a następnie spróbuj klastrowania. Jake Gardner, który pisze eseje SEO dla ludzi w potrzebie mówi, że “klastrowanie wydaje się być prostym grupowaniem słów kluczowych, ale przychodzi z małym tweakiem: “Zamiast grupować wszystkie słowa kluczowe razem, klastrowanie bierze pod uwagę relewancję.” Zawsze dobrze jest utrzymywać rzeczy zorganizowane podczas budowania lub aktualizowania jakiejkolwiek strony internetowej, więc upewnij się, że nie tylko masz dobrze zorganizowane klastry w ramach każdego tematu, ale także odnieść je na różnych stronach, aby wszystko pozostało uporządkowane! Ta z kolei opiera się na pozycji klienta w lejku sprzedaży, ponieważ różne etapy podróży wiążą się z zupełnie innymi intencjami wyszukiwania.

Typowy użytkownik korzysta z różnych słów kluczowych podczas przechodzenia przez te etapy lejka sprzedaży

Wskazówki dotyczące organizowania słów kluczowych są dość proste, ale często pozostają niezauważone przez początkujących, którzy nie wiedzą, jak prawidłowo z nich korzystać podczas konfigurowania swoich stron internetowych lub profili w mediach społecznościowych w celu przyciągnięcia większej liczby klientów. Ci specjaliści zawsze przypominają nam, że musimy stworzyć specjalne grupy dla słów kluczowych związanych z naszą marką i pomóc potencjalnym klientom łatwo Cię znaleźć, niezależnie od tego, na jakim etapie procesu konwersji się znajdują. Na przykład, jeśli ktoś już pobrał ebooka o zwiększaniu produktywności z mojej strony firmowej, to powinienem umieścić w nim ogólne Modyfikatory słów kluczowych są doskonałym sposobem na kategoryzację i bardziej efektywne planowanie słów kluczowych. Ludzie często będą szukać “darmowych” lub “tanich” narzędzi do konferencji online, więc planowanie słów kluczowych powinno być ściśle związane z intencjami użytkowników, aby uzyskać najlepsze wyniki. Inną ciekawą opcją jest sortowanie według terminów produktowych, takich jak wiadomości czatu (np. WhatsApp).

Taktyka ta jest szczególnie produktywna dla firm z ogromnym portfolio i tysiącami produktów lub usług, ponieważ mogą one płynniej poruszać się po liście słów kluczowych. Ogólnie rzecz biorąc, większość analityków SEO dzieli swoje terminy na podkategorie: produktowe słowa kluczowe są podzielone według typu (tj. kategoria taka jak “koszule nocne” staje się nie tylko “damskimi koszulami nocnymi”, ale także dalszymi podkategoriami, takimi jak rozmiary long size, petite), podczas gdy usługodawcy grupują je według obszaru pracy (np. tytuły zarobków), które obejmują wiele różnych rodzajów pracy w jednej klasyfikacji branżowej). Jest prawie niemożliwe, aby wymienić wszystkie te klasy słów kluczowych z osobna – liczba branż na ziemi jest bliska nieskończoności! – dlatego zalecamy, abyś pomyślał o słowach kluczowych specyficznych dla danego biznesu Jest to powszechnie uznawany fakt, że menedżerowie SEO zawsze szukają sposobów na szybsze wykonywanie swojej pracy. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, kto ma czas na żmudny proces ręcznego kategoryzowania słów kluczowych? To byłoby jak nadrobienie wszystkich odcinków 2 sezonu Gry o Tron za jednym posiedzeniem! Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób: korzystanie z narzędzi do zarządzania słowami kluczowymi i technologii automatyzacji, takich jak Google AdWords Keyword Tool (który może generować setki lub tysiące potencjalnych odpowiednich słów kluczowych z długiego ogona).

Oznacza to, że nigdy nie będziesz musiał wyjaśniać, co “długi ogon” nawet oznaczało ponownie

Google i WordStream Keyword Planner to dwie z naszych ulubionych platform do organizacji słów kluczowych, ponieważ pozwalają one na wstawianie, analizowanie i grupowanie słów kluczowych. Narzędzia te działają najlepiej dla darmowych użytkowników lub tych zaawansowanych, którzy korzystają z dodatkowych funkcji, takich jak grupowanie badań według tematu, a nie poszczególnych słów kluczowych. Na przykład, jeśli skupiam się na marketingu w mediach społecznościowych, to moje wyszukiwanie będzie zgrupowane pod tym nagłówkiem, zamiast rozdzielone na różne mniejsze nagłówki, takie jak “Facebook Ads,” etcetera. Musisz utworzyć nowe kolumny według kilku kryteriów, takich jak CPC, lokalne miesięczne wyszukiwania i konkurencji. Platforma wyświetli całą listę słów kluczowych, które można pobrać jako arkusz kalkulacyjny…. WordStream Keyword Grouper sprawia, że zarządzanie słowami kluczowymi jest proste. Wordstream sugeruje filtrowanie intencji w jednym z trzech popularnych typów: te, które są najbardziej istotne dla Twojej kampanii (w oparciu o wynik relewancji), bardzo konkurencyjne słowa kluczowe o wysokim wolumenie lub umiarkowana konkurencja o średnim wolumenie. Pierwsza kategoria pokazuje miesięczny wolumen wyszukiwania dla danego słowa kluczowego w danym kraju, podczas gdy druga kategoria wyjaśnia, czy łatwo jest zdobyć najwyższą pozycję w reklamach z preferowanym słowem kluczowym. To, co uwielbiamy w WordStream Keyword Grouper, to fakt, że pozwala on skupić się na tym, co najważniejsze dla Twoich celów biznesowych – z góry! Badania wykazują, że 10-15 słów kluczowych powinno wystarczyć, więc ten punkt skupienia pomoże Ci zgadnąć, zanim zmarnujesz czas na nieistotne terminy lub wydasz zbyt dużo pieniędzy na kampanie PPC. Jeśli chcesz przenieść swoje umiejętności organizacyjne na wyższy poziom, to na co czekasz? Sortuj te terminy wyszukiwania i frazy do siedmiu różnych kategorii, które pomogą poprawić swój biznes. W tym poście, objęliśmy wszystkie podstawy na sortowanie słów kluczowych, gdy przychodzi do niektórych bardzo konkretnych parametrów! Jak myślisz, który aspekt może zrobić wielką różnicę w tym, jak udana jest Twoja firma jako profesjonalista marketingu online, jak ja Leon Collier?

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top