skip to Main Content

Google data studio i connectory

Google Data Studio Connectors dla STAT

Nowe Google Data Studio Connectors dla STAT to świetna okazja, aby naprężyć mięśnie raportowania i być kreatywnym z danymi, które pobierasz z Moz Moi koledzy z Path Interactive i ja absolutnie uwielbiamy to, jak bardzo szczegółowe możemy uzyskać w naszych raportach, co wcześniej było problemem z powodu ograniczonych funkcji na innych platformach, takich jak Qubit lub Metamarkets. Dzięki tej aktualizacji jest teraz łatwiej niż kiedykolwiek, aby czysto raportować poprzez podłączenie do Data Studio (narzędzia, z którego korzysta wielu marketerów) po wyciągnięciu informacji o zmianach w rankingu w czasie za pomocą wtyczki Historical Keyword Rankings… W tym poście przedstawię Ci krok po kroku, jak korzystać z filtrów i funkcji raportowania zmiany rankingów w Google Data Studio. Możesz pobrać darmową wersję próbną STAT tutaj!

Pierwszym krokiem do zwiększenia widoczności zmian w rankingach jest znalezienie odpowiednich liczb. STAT posiada świetne API, które może pomóc je zidentyfikować, a jeśli tego potrzebujesz, znajdziesz tutaj przydatne dokumenty! Po zidentyfikowaniu tych wartości w naszym źródle danych, nadszedł czas na kilka sprytnych sztuczek – zostań ze mną teraz, abym mógł dobrze wyjaśnić ten naprawdę fajny pomysł! Będziemy używać jednej instancji identycznych danych jako danych wejściowych dla drugiej wyjściowej, ponieważ to co chcemy zrobić, to porównać jak rangi zmieniły się w czasie z dwóch różnych punktów widzenia. Będziemy używać obu instancji podczas porównywania delty pomiędzy listami rankingowymi w danym zakresie dat – pomyśl o tym jak o “Rank Change” vs. “Comparison Rank”.

Podczas konfigurowania konektora należy pamiętać o nazwaniu źródła w sposób, który będzie łatwo rozpoznawalny

W moim przypadku, zwykle wybieram coś prostego, takiego jak “[nazwa klienta] STAT Keyword Connector” Po zakończeniu powtórz powyższy krok, ale użyj innej konwencji nazewnictwa i nazwij go “[nazwa klienta] STAT Keyword Connector 2” Na koniec upewnij się, że każda metryka w obu konektorach ma unikalny identyfikator, zmieniając ich nazwy przed przejściem do jednego z tych kroków. W tym przypadku będziemy to robić dla “Google Base Rank,” ponieważ porównujemy rangi, ale można to również zrobić dla “Google Rank,” jeśli chcieliśmy porównać, że. Ponownie, lubię utrzymywać rzeczy w prostocie: Dla pierwszego źródła danych nazwij to “Google Base Rank 1”, a następnie dla drugiego źródła danych nazwij to jako Google Base Rank 2. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, co powinieneś mieć będzie wyglądać coś takiego Teraz niech się trochę bardziej techniczne z mieszania dwóch łączników, które pozwala nam porównać rankingi między różnymi wystąpienia rankingu lub sytuacji przeciwko sobie … Rangi dwóch danych dat można zbadać w tabeli, która pokazuje zmianę rangi. Pięcioetapowy proces będzie wyglądał następująco: 1) Zmieszaj złącza tak, aby porównać datę rangi z każdą drugą instancją, a następnie wprowadź żądane dane indeksu i kliknij “OK” 2) Wybierz nowy raport lub wejdź do już skonfigurowanego, gdzie zostaniesz zapytany o źródło pierwszej instancji (jeśli zaczynasz od nowa). 3) Kliknij na nagłówki kolumn, aby ułożyć rankingi według kolejności/daty; wybierz Data rankingu z listy z rozwijaną strzałką obok nagłówka Etykiety kolumn 4) Wprowadź nazwę źródła danych, jeśli nie jest znana 5.) Naciśnij przycisk OK

This Post Has 0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top